Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Abp Życiński ogłosił dyspensę

Utworzony przez bree, 22 grudnia 2008 r. o 08:08 Powrót do artykułu
Dziękuję za dyspensę,czy mogę już oddychać bo zgody nie dostałem jeszcze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakoś nie mogę się doczytać w Piśmie Świętym, żeby pan Jezus nakazał jakiekolwiek posty, głupi wymysł potrzebny do kontroli społeczeństwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może tak jeszcze dyspensę od tacy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŁASKAWY PAN NIE TAK DAWNO ZA TAKIE RZECZY KLER WYBIJ ZĘBY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest tylko jeden Pan, a jego Makaronowe Macki są pożywne. Niech będzie pochwalony FSM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buuuuu!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję Ci łaskawco za twoją dobroć. Czekałem z utęsknieniem na przyzwolenie konsumpcji tego na co mam ochotę. Już myślałem, że o suchym pysku będę siedzieć i patrzeć jak wyciągasz łapska z tacą do wiernych. bo jezscz Ci mało. A tak naprawdę mam to w ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O, Zgrozo!!! Średniowieczny zaścianek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://edition.onlyfight.pl/c.php?c=rksmotor
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skad w Was tyle nienawiści do Kościoła? można nie wierzyć, ale skąd ta OGROMNA nienawiść? ja wierzę! choć rzeczywiście dziwne byłoby, żeby w dzień Narodzenia Pana, myśleć o jego śmierci... Wesołych Świąt Wszystki i wierzącym i niewierzącym, a tym także osobom pełnym nienawiści!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Won klecho od mojego talerza !!! lepiej pilnuj swoje teczki FILOZOF !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
skad w Was tyle nienawiści do Kościoła? można nie wierzyć, ale skąd ta OGROMNA nienawiść? ja wierzę! choć rzeczywiście dziwne byłoby, żeby w dzień Narodzenia Pana, myśleć o jego śmierci... Wesołych Świąt Wszystki i wierzącym i niewierzącym, a tym także osobom pełnym nienawiści!
Wiara juz od dawna nie ma nic wspolnego z kosciolem - nigdy cudzej wiary nie ocenialem ale kosciol jako instytucje tak. Kazda inna "organizacja", ktora wyprawialaby to co kosciol wyprawia bylaby juz dawno zdelegalizowana....Sam wierze w Boga ale z polskim katolicyzmem, ktory jest wspaniala ostoja braku tolerancji i ciemnogrodu nie za bardzo chce miec cokolwiek wspolnego. Wesolych Swiat rowniez :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotrze zgodzę się, że jest wielu księży, którzy minęli się z powołaniem, ale w której profesji tak nie jest? Księża są tylko ludźmi! Taki proboszcz np. musi zadbać o finanse dla kościoła, o jego ogrzewanie, konserwacje, a ludzi tylko krytykują... ja np. znam wielu wspaniałych ksieży, którym także wiele zawdzięczam, zawsze można z nimi porozmawiać, podpytać, a oni doradzą... Ale jak ktoś np. nie rozumie dlaczego ks. Podstawka jeździł za tą dziewczyną, żeby nie usuwała dziecka... stanął po stronie wiary! I obrony życia! A ludzie tylko krytykują... Owszem zgodzę się, że czasami księża przeginają (szczególnie proboszczowie), ale prowadzenie kościoła to zapewne bardzo ciężkie zadanie... ps. np. o tacy piszą (krytykują) zapewne tylko Ci, którzy nie dają na tacę... albo w ogóle nie chodzą do kościoła... pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aha, no oczywiscie nie mowie o RM, ktore z Kosciołem, to powino kojarzyc sie chyba tylko z nazwy Dobrze, ze takie radio jest, bo starzy, samotni ludzie mogą się łączyć w modlitwie z innymi... Szkoda tylko, ze wykorzystuje sie je do prywatnych celow, do celow politycznych, a nawet! antysemickich, ale Kosciol to nie Radio M!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja czegoś nie rozumię " w 2-gi dzień świąt Bożego Narodzenia" jest to dzień 26,12 czyli Szczepana (piątek) bo we środę była wigilia to o jakiej dyspensie mówił arcb Życiński. Od kiedy to post obowiązuje w 2-gi dzień świąt. Jest to chyba "kaczka"dziennikarska, czyli małe przekłamanie - mnie się wydaje że chodziło o piątek przed Wigilią, bo nie o dzień św.Szczepana, kiedy jest dużo wesel, chrzcin i innych uroczystości. Coś mi tu nie pasuje. Proszę o sprecyzowanie - kiedy i od czego ta dyspensa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to chyba zarty....codziennie ludzie mogliby poscic tak ,jak poszcza ksieza....a suchy chleb im i wode....,dzieciom brakuje chleba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie mylicie pojęcia! 26 grudnia to święto w tradycji polskiej ale nie w kościele rzymskokatolickim! W KRK 26 grudnia to jest święto św. Szczepana pierwszego męczennika uznanego przez kościół i jest to dzień zwykły żadne tam święto! Nawet czytania są jak w zwykły dzień tzn. nie ma drugiego czytania itp. Ten z naszą tradycją ostatnio coś się coraz wyraźniej rozmija. W wigilie czyli 24 grudnia post w tradycji KRK nie obowiązuje jest to tradycja polska! A tym aktem łaskawej dyspensy zapomniany arcybufon pokazał że jeszcze cokolwiek władzy nu zostało. Tak nawiasem to myślałem że dyspensy od prawdy udzielił sobie i swoim kolesiom że już nigdy przyznać się do niej nie będą musieli! Zwłaszcza do tej niewygodnej dla arcy i bp. A WIECIE CO SUKIENKOWI JEDZĄ W PIĄTEK ZWŁASZCZA WIELKIM ZWANY = Przeważnie ŁOSOSIE biedaki jedza!!! OT to jest POST istotnie WIELKI!!!! Afffffeeeeee!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac; Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu. Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani. Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji. Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaangazowanie sie w polityke. kosciol jest dla ludzi tym bardziej potrzebny ,ze na wskutek przyjmowania z zachodu tzw nowinek stajemy sie spoleczenstwem bez tradycji,bez wiedzy historycvznej bez korzeni. I jeszcze jedno ludzie ktorzy wyjechali za praca do Angli itp w Polsce biora sluby w Polsce. To cos znaczy,A lososie kupuja tam bo sa najtansze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Korcilo mnie by odpowiedzic slowami poety;Sa w Ojczyznie rachunki krzywd lecz obca dlon ich tez nie przekresli; .Jak ladnie mowi Ewangelia;Przyszli do Jezusa farezeusze mowiac; Koscol i ludzie kosciola w latach trudnych wmieszali sie w polityke w doslownym tego slowa znaczeniu. Stracili wiarygodnosc jak wszyscy politycy i tak sa postrzegani. Jak politycy ,a nie kaplani. Dochodzi ponadto sceptycyzm co do intencji. Tak to sa skutki laczenia powolania z polityka. Glos doradczy,wywazony tak ,a nie obobiste zaangazowanie sie w polityke. kosciol jest dla ludzi tym bardziej potrzebny ,ze na wskutek przyjmowania z zachodu tzw nowinek stajemy sie spoleczenstwem bez tradycji,bez wiedzy historycvznej bez korzeni. I jeszcze jedno ludzie ktorzy wyjechali za praca do Angli itp w Polsce biora sluby w Polsce. To cos znaczy,A lososie kupuja tam bo sa najtansze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...