Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budowa pasażu Victoria zablokowana?

Utworzony przez pin, 6 kwietnia 2011 r. o 18:19 Powrót do artykułu
noż K%$!a skansen!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgrzybiejmy tutaj wszyscy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Galerię niech sobie buduje poza miastem,a nie w centrum.A jak on myślał rozwiązać sprawy komunikacyjne do tej budowli?Bo nie wydaje mi się aby leniwe lubelskie społeczeństwo chciało dojechać komunikacją zbiorową lub na piechotę dojść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tutaj popieram konserwatora nie będzie sobie inwestor na gruzach pięknych 19 wiecznych kamienic budował galerii rodem z Pcimia Dolnego. W tym miejscu powinien stanąć budynek godny stolicy województwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ehhh..... w jakim mieście my żyjemy tu nigdy nic nie będzie się działo. Każdy inwestor będzie omijał Lublin z daleka.... rozwijajmy się a nie cofajmy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mhm napisał:
zgrzybiejmy tutaj wszyscy.
Drogi Lubelaku, bardzo dobrze, ze konserwator akurat w tym przypadku zadzialal. Nie mamy kompleksow i nie musimy sie godzic na pierwszy lepszy budyneczek w tej reprezentacyjnej czesci Lublina! Brawo Panie i Panowie konserwatorzy! Taka lokalizacja zobowiazuje inwestora, ktory jak widac nie liczy sie z zabytkami naszej architektury i chce nam wcisnac byle co. Malkontentom proponuje odwiedziny np. Manufaktury w Lodzi czy Starego Browaru w Poznaniu. Lublin nie zasluguje na zasmiecanie architektoniczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mARlen napisał:
ehhh..... w jakim mieście my żyjemy tu nigdy nic nie będzie się działo. Każdy inwestor będzie omijał Lublin z daleka.... rozwijajmy się a nie cofajmy....
Człowieku, jaka inwestycja? "Dziesiąta" galeria handlowa to dla Ciebie inwestycja? W jaki sposób ona wspomoże rozwój infrastruktury, gospodarki czy kultury? Chyba, że dla Ciebie wyznacznikiem rozwoju jest ilość sklepów odzieżowych... Galeria Handlowa tak - ale z poszanowaniem(!) architektury tego miejsca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wspaniała wiadomość. Bardzo się cieszę ze barbarzyńskie plany "inwestorów" zostały zniweczone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aha czyli waszym zdaniem rozpierniczająca się kamienica na tyłach GC to zabytek? albo sam budynek GC? Rzeczywiście i jego trzeba wpisać do rejestru zabytków. Po prostu takie rzeczy to tylko w tym durnym mieście. To tak samo jak "mondrzy" urzędnicy, którzy badali wpływ budowy wieżowców na Czechowie na stan panoramy miasta. Dlaczego oni dostają pensję z moich podatków ?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja jestem za odbudowaniem kamieniczki w której mieścił sie hotel victoria fajnie by bylo miec trarodawny styl n krakowskim bez mieszanki nowoczesnych stylow architektory ale kto o to pyta ludzi ktorzy chcieliby miec stylową ulice reprezentującanasze miasto. tak samo z tym planem placu litewskiego. obok poczty gdzie miesci sie mc donalds i dalej bank wybudowano kamieniczki ale zdobienia elewacji juz nie zrobiono. takimi sposobami pozbywamy sie stylowości na krakowskim. jestem za tym aby ci urzednicy ktorzy biora pobory z kasy panstwowej stzregli stylu a wlasciwie pięknego stylu starych bunynkow a nie szli na latwizne gdzie tylko wystarczy wytynkowac i pomalowac. a gdzie stylowe wzory nad oknami itp. poponuje douczyc się zagranicą w miastach gdzie tamci urzędnicy wiedzą jak zadbać o piękno centrum miasta pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i co z tego ze wpisal w jaki sposob ja wykorzystac? jako lokale socjalne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki zabytek??? Jakaś waląca się rudera bez prądu, wody i gazu ze sraczem w podwórku o wartości historycznej takiej, ze tu szczał pies jakiegoś znanego lokalnego artysty, pisarza, poety, filozofa czy kogoś tam innego. Najpewniej pierwsi oprotestują to mieszkańcy którzy dostaliby nowe mieszkania. Konserwatora powinno się osiedlić w tych slumsach i niech żyje swoją historią. Chrońmy dalej slumsy obok których strach nawet przejść, a światowi inwestorzy będą do nas walić drzwiami i oknami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co wy chrzanicie???? Jaka rudera???? Akurat kamienica Peowiaków 5 jest w dobrym stanie, nie tak dawno była remontowana, odnowiono elewacje i balkony. Jest tam całkiem sporo ciekawego detalu secesyjnego. Gościu: nic nie wiesz na temat wartościowania zabytków. Na wartość danego obiektu składa się cały zespoł zagadnień, i wiele innych wartości niz tylko historyczna. W tym przypadku mamy do czynienia z elementem składajacym sie na historyczna tkankę, tworzaca serce naszego miasta. Ale Wy nic nie zrozumiecie. Dla Was zawsze zabytek będzie wrogiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Co wy chrzanicie???? Jaka rudera???? Akurat kamienica Peowiaków 5 jest w dobrym stanie, nie tak dawno była remontowana, odnowiono elewacje i balkony. Jest tam całkiem sporo ciekawego detalu secesyjnego. Gościu: nic nie wiesz na temat wartościowania zabytków. Na wartość danego obiektu składa się cały zespoł zagadnień, i wiele innych wartości niz tylko historyczna. W tym przypadku mamy do czynienia z elementem składajacym sie na historyczna tkankę, tworzaca serce naszego miasta. Ale Wy nic nie zrozumiecie. Dla Was zawsze zabytek będzie wrogiem.
Elewację i balkony? Jak w "Misiu"? A co z resztą? Ty możesz mieć własn zdanie, ja mogę mieć własne. Jeśli miasto ma pieniądze to należałoby całą okolicę gruntownie odremontować. Gruntownie, a nie tylko elewcję. I oczywiście odżulić. Jeśli zaś nie ma, to należałoby to zrównać z ziemią i zbudować coś reprtezentacyjnego. Możesz być pewna że z tych slumsów City nie zrobisz i żadna poazna instytucja nie osiedli się w takim sąsiedztwie. I jeszcze jedno, nie słyszałem dotąd aby ktoś najadł się detalem secesyjnym, mając takie centrum zawsze będziemy zadupiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiedziałam że sie nie zrozumiemy. Dla Ciebie licza sie błyskotki i tandeta. Tak - bo ten projekt jest po prostu tandetnym chłamem, nie mającym nic wspólnego z tym, co powinno sie budowac w centrum nowoczesnego miasta. Przyjechał Wielki Inwestor i zamachał tubylcom paciorkami i swiecidełkami, ot co. Dla Ciebie niszczenie sladów przeszlosci jest synonimem nowoczesności? Naprawde nie możesz tego pojąć, ze to zabytki sa w stanie przyciągnąć turystów, ze to one decyduja o uroku, charakterze i wyjątkowości KAŻDEGO miasta. Żaden turysta nie przyjedzie żeby zwiedzac galerie handlowe, bo tych ma pełno u siebie. Przy czym ja nie jestem wrogiem galerii handlowych, jestem tylko wrogiem bezmyślnego rozwalania tego, co na trwałe wrosło w pejzaż Lublina. A kamienica Peowiaków 5 jest bardzo piękną budowlą, ma swój urok. Spokojnie, będzie kiedys wyremontowana w całosci. Tak nawiasem mówiąc to ciekawa jestem czy chciałbys wyburzenia Starego MIasta. Sadząc po tym, co napisałes, to tak. Przecież tam jest najwięcej zuli i zniszczonych budynków. Ech, mozna sobie pomarzyć....Wyobraź sobie, jak pięknie wygladałaby taka śliczna, lśniaca megagaleria handlowa zamiast tej obleśnej Grodzkiej czy Rynku...Widac byłoby ja z daleka... To by było dopiero cos reprezentacyjnego, a nie te zabytki, które tylko przeszkadzaja takim jak TY w czuciu sie Wielkimi Panami
Ostatnio edytowany 6 kwietnia 2011 r. o 22:13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Wiedziałam że sie nie zrozumiemy. Dla Ciebie licza sie błyskotki i tandeta. Tak - bo ten projekt jest po prostu tandetnym chłamem, nie mającym nic wspólnego z tym, co powinno sie budowac w centrum nowoczesnego miasta. Przyjechał Wielki Inwestor i zamachał tubylcom paciorkami i swiecidełkami, ot co. Dla Ciebie niszczenie sladów przeszlosci jest synonimem nowoczesności? Naprawde nie możesz tego pojąć, ze to zabytki sa w stanie przyciągnąć turystów, ze to one decyduja o uroku, charakterze i wyjątkowości KAŻDEGO miasta. Żaden turysta nie przyjedzie żeby zwiedzac galerie handlowe, bo tych ma pełno u siebie. Przy czym ja nie jestem wrogiem galerii handlowych, jestem tylko wrogiem bezmyślnego rozwalania tego, co na trwałe wrosło w pejzaż Lublina. A kamienica Peowiaków 5 jest bardzo piękną budowlą, ma swój urok. Spokojnie, będzie kiedys wyremontowana w całosci. Tak nawiasem mówiąc to ciekawa jestem czy chciałbys wyburzenia Starego MIasta. Sadząc po tym, co napisałes, to tak. Przecież tam jest najwięcej zuli i zniszczonych budynków. Ech, mozna sobie pomarzyć....Wyobraź sobie, jak pięknie wygladałaby taka śliczna, lśniaca megagaleria handlowa zamiast tej obleśnej Grodzkiej czy Rynku...Widac byłoby ja z daleka... To by było dopiero cos reprezentacyjnego, a nie te zabytki, które tylko przeszkadzaja takim jak TY w czuciu sie Wielkimi Panami
Projekt jest bez rewelacji ale i tak lepszy niż obecne slumsy. A tym mnie rozbawiłaś do łez Naprawde nie możesz tego pojąć, ze to zabytki sa w stanie przyciągnąć turystów, ze to one decyduja o uroku, charakterze i wyjątkowości KAŻDEGO miasta. Naprawdę myślisz że te rudery są w stanie przyciągnąć turystów? Chyba tylko niedowiarków chcących zobaczyć na własne oczy jak można być największym zadupiem między Odrą a Bugiem i jeszcze się tym chwalić. Spokojnie, będzie kiedys wyremontowana w całosci. Ile lat mamy jeszcze czekać aż w tubtinie coś się ruszy? Ta będzie kiedyś w nieznanej przyszłości wyremontowana, a co z reszt ruder, następne kilkanaście lat? Jeśli chce się być nowoczesnym miastem to wszelki burdel należy likwidować, a nie urzędowo chronić, niedługo będziemy Bangladeszem Europy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzisz Nasze Stare MIasto, mimo że jest zaniedbane, i wiele budynków może byc zakwalifikowanych jako rudery, jest piękne i podoba sie przyjezdnym. Miałam okazje wiele razy oprowadzać po Lublinie gosci z zagranicy, to wiem co mówię. Owszem, zwracano czesto uwagę na zły stan budynków, ale zawsze towarzyszyło temu dopowiedzenie "mam nadzieje że to szybko wyremontujecie". Po za tym cały czas uważam, że przesadzasz nazywajac ten obiekt ruderą. Po za tym - obrażając nasze miasto, nazywajac je "największym zadupiem pomiędzy Odrą a Bugiem" sprawiasz, że z automatu nastawiam sie do Ciebie negatywnie, bo ja kocham to miasto. Z taka mentalnością niczego nie zrobimy. Lublin nie jest zadupiem. Wieśniacka jest tylko mentalność cześci jego mieszkanców. Sam sie zgadzasz z tym, że projekt nie był najlepszy. Więc powtórzę: ja, jako osoba kochajaca Lublin, nie zycze sobie tandety i chłamu w ścisłym jego centrum. Centrum Lublina jest obszarem, które powinno byc przedmiotem szczególnej troski nas wszystkich. Dlatego nie może byc tam miejsca na bylejakość. Na oszpecanie miasta nie może byc zgody! No i nie odpowiedziałes mi na pytanie, czy chciałbyś wyburzyc Stare Miasto a w jego miejsce postawic galerię
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zabraniam stawiania galerii handlowej w postaci takiej jak na zdjeciu!!! jesli juz musi byc tam galeria handlowa to budynek z zewnatrz MUSI!!!!!!!!! powtarzam... MUSI!!!!!!! wtapiac sie i komponowac z okalajacymi je zabudowaniami...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Widzisz Nasze Stare MIasto, mimo że jest zaniedbane, i wiele budynków może byc zakwalifikowanych jako rudery, jest piękne i podoba sie przyjezdnym. Miałam okazje wiele razy oprowadzać po Lublinie gosci z zagranicy, to wiem co mówię. Owszem, zwracano czesto uwagę na zły stan budynków, ale zawsze towarzyszyło temu dopowiedzenie "mam nadzieje że to szybko wyremontujecie". Po za tym cały czas uważam, że przesadzasz nazywajac ten obiekt ruderą. Po za tym - obrażając nasze miasto, nazywajac je "największym zadupiem pomiędzy Odrą a Bugiem" sprawiasz, że z automatu nastawiam sie do Ciebie negatywnie, bo ja kocham to miasto. Z taka mentalnością niczego nie zrobimy. Lublin nie jest zadupiem. Wieśniacka jest tylko mentalność cześci jego mieszkanców. Sam sie zgadzasz z tym, że projekt nie był najlepszy. Więc powtórzę: ja, jako osoba kochajaca Lublin, nie zycze sobie tandety i chłamu w ścisłym jego centrum. Centrum Lublina jest obszarem, które powinno byc przedmiotem szczególnej troski nas wszystkich. Dlatego nie może byc tam miejsca na bylejakość. Na oszpecanie miasta nie może byc zgody! No i nie odpowiedziałes mi na pytanie, czy chciałbyś wyburzyc Stare Miasto a w jego miejsce postawic galerię
Nie życzysz sobie tandety i chłamu w centrum a budynek Galerii Centrum to niby co jest?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uznaliśmy, że secesyjny gmach powinien być objęty całkowitą ochroną. Obejmuje ona zarówno bryłę, jak i wnętrza budynku.
To chyba najgorsza rzecz, jaką konserwator mógł zrobić miastu. Dlaczego? Bo oznacza to w praktyce powolną degradację tego budynku. Nawet jeśli w przyszłości miasto chciałoby wysiedlić mieszkańców i rzucić lokale na wolny rynek, to zakaz przebudowy wnętrza sprawi, że żaden większy inwestor tym się nie zainteresuje, bo nie będzie mógł dostosować budynku do swoich potrzeb. Po mieszkańcach wprowadzą się więc pewnie różnej maści "bidule" w stylu jakichś stowarzyszeń, fundacji, itp, a cały ciężar remontów kamienicy spadnie na miasto... czyli na nas. Wojewódzki Konserwator zafundował więc nam przyszłą ruderę w samym centrum. Tylko po to, by zrobić na złość inwestorowi Pasażu Victoria. Dziękujemy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...