Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bus wjechał w taksówkę. Dwie pasażerki ciężko ranne

Utworzony przez a, 10 października 2009 r. o 10:11 Powrót do artykułu
Przejeżdżałem w chwilę po zdarzeniu - dostawczakiem musiał nieźle śmigać, bo znalazł się na fragmencie zieleni przy Lukoilu. Taksówka (Ford Galaxy) wyglądała tragicznie, po uderzeniu jeszcze zawinięta na słupie. 4 karetki pogotowia, 2 wozy ratownictwa technicznego Straży Pożarnej. Dobrze, że nie ma ofiar śmiertelnych, bo patrząc na taksówkę można było wątpić w to, że wszyscy żywi wyszli. A idiotę, który zignorował znaki (sygnalizacja wyłączona o tej porze, było koło 4.30 nad ranem) powinno się za to dożywotnio prawka pozbawić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I nie na JPII tylko, a konkretnie na rondzie z Filaretów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z jakiej korporacji byla taksówka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o której to było, bo nic nie słyszałem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie jest ważne z jakiej korporacji była taksówka ważne że nie było winy taksówkarza. Jedna dziewczyna nieżyje a druga jest w stanie tragicznym. Wiem bo też jeżdżę w tym radiu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
Przejeżdżałem w chwilę po zdarzeniu - dostawczakiem musiał nieźle śmigać, bo znalazł się na fragmencie zieleni przy Lukoilu. Taksówka (Ford Galaxy) wyglądała tragicznie, po uderzeniu jeszcze zawinięta na słupie. 4 karetki pogotowia, 2 wozy ratownictwa technicznego Straży Pożarnej. Dobrze, że nie ma ofiar śmiertelnych, bo patrząc na taksówkę można było wątpić w to, że wszyscy żywi wyszli. A idiotę, który zignorował znaki (sygnalizacja wyłączona o tej porze, było koło 4.30 nad ranem) powinno się za to dożywotnio prawka pozbawić.
JEDNO JEST PEWNE. CZĘSTO TAM JEŻDŻE PO WYŁACZENIU SYGNALIZACJI I JESZCZE NIE ZDARZYŁO MI SIE BYM NA PEWNIAKA JECHAŁ WIDZĄC JAK OD ARMII KRAJOWEJ KTOS JEDZIE. JADĘ JAK JUZ WIDZE ŻE TAMTEN ZWALNIA. TO ZE DO TEJ PORY JEST TAM MAŁO ZDERZEŃ TO TYLKO EFEKT OSTROŻNOŚCI TYCH CO MAJĄ PIERWSZEŃSTWO. DOBRZE ZE ZYJĄ>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To nie jest ważne z jakiej korporacji była taksówka ważne że nie było winy taksówkarza. Jedna dziewczyna nieżyje a druga jest w stanie tragicznym. Wiem bo też jeżdżę w tym radiu
ALE TO NIE O TO CHODZI ŻE JEST WINIEN, TYLKO Z SOLIDARNOŚCI I ZALU CHCE WIEDZIEC. CHŁOPAK JEST RANNY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
31BOD7 napisał:
ALE TO NIE O TO CHODZI ŻE JEST WINIEN, TYLKO Z SOLIDARNOŚCI I ZALU CHCE WIEDZIEC. CHŁOPAK JEST RANNY.
dziewczyny nie były przypięte pasami, kierowca taxi jest współwinny, beknie za to porządnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ratownik napisał:
dziewczyny nie były przypięte pasami, kierowca taxi jest współwinny, beknie za to porządnie
W taksówce pasażerowie nie muszą zapinać pasów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
o której to było, bo nic nie słyszałem?
około 4:30
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prośbę mam do przedmówcy z korporacji taksówkowej - czy ten Galaxy miał może blachy LRY ?? Bo nie dałem rady zauważyć na miejscu zdarzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
Prośbę mam do przedmówcy z korporacji taksówkowej - czy ten Galaxy miał może blachy LRY ?? Bo nie dałem rady zauważyć na miejscu zdarzenia.
Tak LRY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ratownik napisał:
dziewczyny nie były przypięte pasami, kierowca taxi jest współwinny, beknie za to porządnie
Jak się nie znasz na przepisach to nie wypisuj bzdur. Pasażer nie ma obowiązku zapinania pasów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jak się nie znasz na przepisach to nie wypisuj bzdur. Pasażer nie ma obowiązku zapinania pasów.
przez takich niedorozwiniętych umysłowo "znawców" jak ty giną ludzie! "W myśl przepisów Prawo o ruchu drogowym z 1997 r. bez pasów mogą jeździć tylko osoby posiadające lekarskie orzeczenie o przeciwwskazaniu do używaniu pasów, kierowca taksówki przewożący pasażera, instruktor prawa jazdy i niektórzy funkcjonariusze na służbie (np. służby więziennej czy UOP, Straży Granicznej, policji itp.)" KIEROWCA TAXI JEST WSPÓŁWINNY!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ratownik napisał:
przez takich niedorozwiniętych umysłowo "znawców" jak ty giną ludzie! "W myśl przepisów Prawo o ruchu drogowym z 1997 r. bez pasów mogą jeździć tylko osoby posiadające lekarskie orzeczenie o przeciwwskazaniu do używaniu pasów, kierowca taksówki przewożący pasażera, instruktor prawa jazdy i niektórzy funkcjonariusze na służbie (np. służby więziennej czy UOP, Straży Granicznej, policji itp.)" KIEROWCA TAXI JEST WSPÓŁWINNY!!!!
to dlaczego np. w czwórkach jest na szybie naklejka że pasażer w razie wu płaci sam za siebie w przypadku nie zapięcia pasów?! wydaje mi sie że oznacza to że pasażer odpowiada za siebie i jego decyzja czy zapnie te pasy czy nie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... napisał:
to dlaczego np. w czwórkach jest na szybie naklejka że pasażer w razie wu płaci sam za siebie w przypadku nie zapięcia pasów?! wydaje mi sie że oznacza to że pasażer odpowiada za siebie i jego decyzja czy zapnie te pasy czy nie!
przeczytaj przepisy i pomyśl troche, wiem że idzie Ci ciężko ale chociaż spróbuj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kopina napisał:
przeczytaj przepisy i pomyśl troche, wiem że idzie Ci ciężko ale chociaż spróbuj
no to znawco wytłumacz mi to.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... napisał:
no to znawco wytłumacz mi to.[/quote] [quote]to dlaczego np. w czwórkach jest na szybie naklejka że pasażer w razie wu płaci sam za siebie w przypadku nie zapięcia pasów?! wydaje mi sie że oznacza to że pasażer odpowiada za siebie i jego decyzja czy zapnie te pasy czy nie!
Przepraszam że się włączam w tak pasjonującą dyskusję,ale to ~ratownik~ ma rację.W myśl obowiązujących przepisów,wszyscy jadący samochodem muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.Wyjątkami są między innymi instruktorzy nauki jazdy,osoby posiadające stosowne zaświadczenie lekarskie i taksówkarze przewożący pasażerów (jadąc 'na pusto też muszą zapinać pasy)Nie wiem skąd wzięły się na lubelskich taksówkach naklejki że pasażer odpowiada za siebie i jeżeli nie zapnie pasów płaci za siebie-są one nie zgodne z prawem.To kierowca odpowiada za pasażerów i to on płaci w takiej sytuacji mandat.Ewentualnie może sobie później od pasażera wyegzekwować kwotę na którą skasowali go policjanci.Niestety punkty karne zostają na jego koncie.Fakt,kiedyś było coś takiego że w przypadku nie zapiętych pasów każdy płacił za siebie,jednak przepis ten został zniesiony już dawno temu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ciekawe ze wiekszosc wypowiadajach sie tu ludzi szuka winy taksowkarza mimo ze to kierowca busa jechal z bardzo duzą prędkością, o czym swiadczy chociażby to jak daleko sie zatrzymał mimo ze uderzając w forda zmniejszyl troche swoja predkośc no i uderzył w taxi kiedy ona zjeżdzała z ronda. To moze jego wina jest to ze nie jechal kilka sekud wczesniej lub pożniej?? bo wtedy kierowca busa juz by przejechał Widać że nawet przy oczywistej winie ludzie i tak potrafia wszystko wyjasnic po swojemu, tylko szkoda ze mylnie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~kierowca~ napisał:
Nie wiem skąd wzięły się na lubelskich taksówkach naklejki że pasażer odpowiada za siebie i jeżeli nie zapnie pasów płaci za siebie-są one nie zgodne z prawem.To kierowca odpowiada za pasażerów i to on płaci w takiej sytuacji mandat.Ewentualnie może sobie później od pasażera wyegzekwować kwotę na którą skasowali go policjanci.Niestety punkty karne zostają na jego koncie.Fakt,kiedyś było coś takiego że w przypadku nie zapiętych pasów każdy płacił za siebie,jednak przepis ten został zniesiony już dawno temu...
kierowco pogratulować znajomości przepisów ruchu drogowego każdy dostaje mandat za siebie od 50-100zł jak nie ma pasów zapiętych lecz kierowca dostaje pkt karne, powodzenia w dalszej jeździe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...