Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czy symbole religijne powinny zniknąć ze szkół?

Utworzony przez jędrek, 24 listopada 2009 r. o 22:56 Powrót do artykułu
Brawo dla Pana Dyrektora!! Nareszcie normalny Człowiek, nie poddający się dyktatowi zakompleksionych facetów w czarnych sukienkach!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram Pana Dyrektora!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto sieje wiatr, ten sieje burzę ! Krzyż to jest zarówno symbol religijny, jak i znak pewnej kultury, kultury europejskiej, która powstała na bazie chrześcijaństwa. Zlikwidujmy krzyże - do czego wrócimy ? I tu przypomina mi sie artykuł Oriany Fallaci po ataku 11 września. Ludzie - miejcie trochę umiaru w tej słynnej poprawności politycznej. albo się ma poglądy albo idzie z prądem. Ale (za Herbertem) - z prądem płyną tylko śmieci. Starszy Pan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak powinny zniknąć. Nie mam zamiaru gapić się na jakieś obrazki czy krzyże... jak ktoś wierzy to niech sie w to gapi ale U SIEBIE W DOMU !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
,,Mądrość działa na określonej przestrzeni, głupota na nieograniczonej"... Dlaczego nie dziwi mnie, że dyrektor tej właśnie szkoły postanowił pozbyć się krzyży ???? Ja wiem , bo doskonale zdążyłam poznać zasady panujące w w/w szkole. Do dzisiaj nie mogę sobie darować ,że moje dzieci do tej placówki uczęszczały. OSTRZEGAM RODZICÓW, którzy mają zamiar posłać w przyszłości dzieci do LO Paderewskiego-- NIE WYRZĄDZAJCIE DZIECIOM KRZYWDY !!!!! Każda inna szkoła , ale nie ta.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chomik napisał:
Tak powinny zniknąć. Nie mam zamiaru gapić się na jakieś obrazki czy krzyże... jak ktoś wierzy to niech sie w to gapi ale U SIEBIE W DOMU !
Boisz się krzyża , jak diabeł święconej wody... Normalka, przeważnie ateiści tak właśnie reagują...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chomik napisał:
Tak powinny zniknąć. Nie mam zamiaru gapić się na jakieś obrazki czy krzyże... jak ktoś wierzy to niech sie w to gapi ale U SIEBIE W DOMU !
Co proponujesz w zamian? Wizerunek malpy(wszak w/g niektorych od nie pochodzisz) a moze wizerunek ktoregos ze swieckich ? Mielismy juz na scianach w szkolach wizerunki lenina, stalina, gomolki, gierka, jaruzelskiego - moze teraz pora na Donalda "Tuskiego" ? Co proponujesz w zamian? Wiare w pieniadz czy marihuane? Wiare w przemoc czy moze lodow krecenie albo jak kto woli w "lodow" lizanie? Co oferujesz w zamian mlodym i zbuntowanym - seks przed malzenstwem czy narkomanie? Od dzisiaj sie gap najlepiej na samego siebie - najpiekniejszy na swiecie twor ktory zgadnij od kogo pochodzi - od Stworcy czy malpy wszedzie owlosionej???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jędrek napisał:
Brawo dla Pana Dyrektora!! Nareszcie normalny Człowiek, nie poddający się dyktatowi zakompleksionych facetów w czarnych sukienkach!!
A tego Jedrka to pod krzyzem Tobie nadano czy moze spod ogona malpy od ktorej pochodzisz wybrano???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
danielekbp napisał:
Popieram Pana Dyrektora!!
Imie Daniel to pod krzyzem Tobie nadano czy moze spod ogona malpy od ktorej pochodzisz wysuplano???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Doczekaliśmy się czasów w których poprawność polityczna jest ważniejsza od zdrowego rozsądku !!!! Jeśli zdejmujemy krzyże w szkołach to może idźmy dalej i od razu pozdejmujmy krzyże z dachów kościołów??? bo przecież to może też urazić poczucie religijne jakiejś osoby !!!dochodzimy do takich absurdów że normalnemu człowiekowi włos na głowie się jeży!! A czemu nikt nie słucha ludzi którzy mówią żę nie życza sobie żeby w niedziele na ich oczach hipermarkety normalnie funkcjonowały??? Przecież to może godzić w ich uczucia religijne ??? Jeśli chcemy być tacy pro europejscy to może wszystkich grup społecznych zachcianki spełniajmy??? Dlatego w str Grecji powstała demokracja żeby wieszkość decydowała ale widze że w dzisiejszych czasach każdy kto ma coś głupiego to powiedzienia ma racje a ten kto mądrze mówi jest nazywany ,,antysemita, ksenofobem , pedofilem "itd Krzyże to jest tylko pretekst poprawności politycznej ! W dzisiejszych czasach nie wolno na gey-ów mówić zboczeńcy bo to nie poprawne politycznie i zaraz nazwa cie ksenofobem , jeśli mówisz źle o Żydach jesteś antysemitą , powiesz głupi dowcip kobiecie to zaraz jesteś zboczony i ją molestujesz , myjesz własne dziecko to jesteś pedofilem !!! A za kilkanaście lat będziemy oglądać jak dwóch facetów całuje się na przystanku, kobietom nic nie będzie można powiedzieć bo się będziesz bał że cie zaraz do sądu poda o molestowanie , własne dziecko powie że jesteś pedofilem a Żydzi wyjdą na jedyne ofiary II Wojny Światowej a Polacy na ich oprawców!! Jeśli juz poprawność polityczna stoi ponad prawda to boję sie myśleć co będzie się działo kiedy nasze dzieci będą w naszym wieku !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję powiesić w miejscu krzyża majtki Jarugi Nowackiej a ci z nabrzeża mogą taki surogat pozyskać od Synyszyn. Panie Dyrektorze Paderewskiego.. księdzu Skorupce włóż pan wibrator od Palikota,a sztandary gdzie tkwi odwieczny napis "BÓG HONOR OJCZYZNA" zasłoń plakatami,które informowały o występie "NOWOJORSKIEJ MADONNY" w dniu 15.sierpnia.2009r na Lotnisku Bemowo. W 1979 r pozbawiono mnie trzynastej pensji za to,że nie chciałem zdjąć krzyża,który to powiesiła kasjerka w pomieszczeniu kasy gdzie pracowała. Wtedy cała załoga po cichu się złożyła i nagrodziła moją postawę,oczywiście bez kilku prymitywnych kanalii z POP . Dzisiaj, człowiek uprawniony do kształtowania i kształcenia naszych polskich dzieci i młodzieży to czyni???. Jeżeli zdejmiecie krzyże to i zdejmijcie nazwisko Patrona bo on jako wielki Polak i patriota tego haniebnego czynu wam nie wybaczy. Nie dziwię się takiej sytuacji w Liceum Stanowskiego gdzie małamedom nie po drodze z takim symbolem wiary,ale w Paderewskim ? Proponuję jeszcze pozdejmować krzyże w szpitalach im.Jana Pawła II bo to również placówki publiczne -oj tępoto tępoto od twoich pomysłów czyściejsze błoto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A Ty DarWin czy tez WinDar to jakiś wierny sluchacz "maryjki" Skad tyle fanatyków w tym kraju?A moze to prafda co sadza niektorzy ze episkopat wywiera wplyw na politykow a na necie siedza przez nich wysłane rzesze "braciszkow" majacych pisac peany jakie to krzyże potrzebne w szkołach i wszedzie indziej.Jakie to "społeczeństwo" spragnione krzyży,aż dziw bierze jakie podobne wypowiedzi do siebie niektóre i co najciekawsze z tych samych adresów IP.)) KTO WAS OPŁACA ŁAPIDUCHY!??!!!!!!.a kysz czarna chołoto,a kysz!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
elaphe napisał:
Boisz się krzyża , jak diabeł święconej wody... Normalka, przeważnie ateiści tak właśnie reagują...
Mogę Cię zapewnić, że ateiści tak nie reagują jak Ci się wydaje... oburzonym bym był gdyby na siłę kazali mi wierzyć i czcić coś w co nie wieżę... Jestem szczęśliwy w tym co posiadam a co do krzyży same z siebie mi nie przeszkadzają puki na siłę dogmaty i wierzenie nie chce zmieniać na siłę świata lub stopować postęp itd... itp... to nie miejsce na ten dyskusje więc wracam do wątku. Krzyże niech wiszą wszędzie ale koło krzyży niech wiszą i innych religii święte symbole... wszak nie każdy musi być rzymsko katolikiem... warto wspomnieć, że Lublin był kiedyś wielkim miastem wielokulturowym i wielowyznaniowym...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TERAZ PORA ZDJĄĆ DYRKEKTORA - MAM NADZIEJE, ŻE PAN SEBASTIAN P. PREZES CRH ŻAGIEL WIE CO MA ZROBIĆ? NIE MA CO DYSKUTOWAĆ DYREKTOR JEST POPROSTU SŁABY...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polska zawsze w dawnych wiekach była tolerancyjna w stosunku do innych religii, i należy o tym pamiętać. Jak dobre przysłowie że dobry towar nie wymga reklamy powinno być stosowane. Jeżeli rzeczywiście ta religia katolicka specjalnie nie piszę chrzęścijańska? jest tak doskonała to proszę o odpowiedż: dlaczego w Polsce jest tyle przestępstw, dlaczego w Polsc e jest brak szacunku do pracy, dlaczego w Polsce jest tyle zbabójstw, dlaczego w Polsce jest tyle kradzieży, dlaczego w Polsce w rodzinach katolickich jest wzajemna nienawiść, dlaczego w Polsce jest indoktrynacja ideologiczna, Jezeli ktoś rzeczywiście jest katolikiem to nie pokazuje tego wszystkim wobec obecnie , bo do 80-tych lat pokazywał jak popierał PRL i myśli że ci co żyją nie pamietają takiego postępowania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
# Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii. # Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. # Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio. # Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób. Tyle konstytucja RP . Niech pan pasterz odczepi się od Dyrektora , Pan Arcy dał dowód swojej słabości , natomiast dyrektor pokazał ze może być normalnie do reformy z 1991 krzyże nie wisiały a religi uczono przy kościołach i wszystko było OK , teraz zawłaszcza się przestrzeń publiczną ,a jak widać po artykule także prywatną . Pytanie nasuwa się samo , kiedy zaczną "czarne komananda" chodzić po domach i sprawdzać nasilenie krzyży i obrazków prze najświętszych na metr kwadratowy mieszkania . Zdrowy rozsądek nakazuje nie narzucać się ze swoja wiarą , lecz trudno Rzymskich Katolików posądzać o zdrowy rozsądek . Jeśi przejdzie pod wpływem księcia udzielnego obowiązek pozostawiani krzyż to proponuję żeby każdy powiesił każdym miejscu publicznym własny symbol religijny , jak równość to równość .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komisja Europejska wypowiedziała się jasno w tej sprawie. Chcieliście do UNII POLACY?! To teraz nie narzekać - prawo jest prawo. Trzeba się dostosować!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ten Polski narod ma przeprany mozg religja i jak kosciol to sprawnie robi, te pranie w imie Boga, jeszcze nie tak dawno co madrzejszych i nie wygodnych palili na stosach a teraz nie moga bo im zagraza wolnosc slowa i religii... coraz ciezej jest utrzymac monopol na wiare? Walka o cos co Jezus nauczal... przeistoczyl kosciol z biegiem czasu na swoje potrzeby.Polacy zrobcie prace domowa z historii kosciola.Biskupi i Ksieza powinni byc dla Ludzi a nie Ludzie dla nich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dajmy się zwariować!!! Jeśli nie krzyż to co?? Gwiazda Dawida? A może półksiężyc?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
są kosze na śmieci, - mogą być i krzyże.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...