Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czytelnik: Buspasy powodują korki. Ratusz: Zmian nie będzie, bo stracimy dotację

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 listopada 2016 r. o 06:36 Powrót do artykułu
Odważnie i pochopnie... Niech pan Grzesio się nie zdziwi jak cały prawy pas przerobią teraz na buspas, aby autobusy i trolejbusy nie musiały stać w korku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie mogę... Korki powodują tylko samochody. Nic innego. Kiedy to w końcu dotrze do tych naszych zapyziałych mózgów? Bo jak jadę komunikacją publiczną to jestem dziad, a jak jadę swoim samochodem, to jestem wielki pan. Kurka ludzie, obejrzyjcie się co robią na tym jakże wielbionym przez Was zachodzie! Tam już 40 lat temu wszyscy wiedzieli, że ulice należy zwężać; buspasów i ścieżek rowerowych ma zaś przybywać. I tam to się sprawdza. Ale nie! My wiemy lepiej! Wszystko wiemy lepiej. Jak zarządzać krajem, jak budować przestrzeń publiczną, jak powinni uczyć nauczyciele, jakie leki powinien nam zapisać lekarz... Jesteśmy poku*rwionym narodem, któremu nigdy nic nie pasuje. Zawsze się nie podoba. I nie chcemy, żeby było nam lepiej. Chcemy, żeby temu drugiemu było gorzej. Oto kwintesencja naszego buractwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A przed nami przedłużenie Dywizjonu 303, przedłużenie Bohaterów Monte Cassino do obwodnicy i projektowana rezygnacja z budowy trasy zielonej przy Starym Lesie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw zwężą ścieżką rowerową , a ze strony przeciwległej zrobią pas dla MPK !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przesiadać się do autobusów, to nie będzie korków!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie, przesiadać się do autobusów, każdy jedzie sam w samochodzie, mało kto jedzie we 2-3 osoby. Powinno być więcej bus pasów, ulice pozwężane, chcesz jechać licz się z dużymi trudnościami. Komunikacja Miejska powinna mieć priorytet przed samochodomi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też tak uważam dlatego stoję cierpliwie w korku i słucham radyjka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Przesiadać się do autobusów, to nie będzie korków!
Duzo osob dojezdza spoza Lublina, kto nie wie, ten niech pomysli. Ja juz wiele razy spoznilam sie do pracy,bo bus z mojego miasta mnie nie zabral (za duzo ludzi). Od pewnego czasu zgadalam sie z osobami,ktore jada autem - koszty rozlozone,a mam pewnosc,ze sie nie spoznie. Wszystkiego sa plusy i minusy,trzeba pomyslec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buspasy na tym rondzie to najgłupszy pomysł jaki ktoś mógł wymyślić. Wcześniej ruch odbywał się tutaj płynnie a teraz wszyscy stoją w korkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...bo jak się robi buspasy i ścieżki rowerowe kosztem pasa drogowego to takie są efekty. To samo jest na ul. Podzamcze w kierunku ronda pod Zamkiem Lubelskim. Zamiast zrobić 2 pasy ruchu już na wysokości skrzyżowania z Walecznych i rozdzielić tych co skręcają na Świdnik w lewo i tych co jadą prosto i w prawo to wyrysowali ścieżkę rowerową - rower przejeżdża jeden na godzinę a kierowcy stoją...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
buspas ma usprawniać ruch a jak się go robi tylko po to aby wziąć kase na dotacje nie myśląc przy projektowaniu to tak wychodzi projektant tego ronda powinien dostać karę a nie zapłatę.. już nie mówiąc o oznakowaniu poziomym na rondzie co nie jest zgodne z pionowym ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja siedzę i oglądam sobie Ferdka Kiepskiego. Biorę 3 x po 500 i tylko głupi by dalej pracował za 1800. A Wy sobie gnijcie w tych samochodach, żeby zdążyć na 8.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a/ korków nie tworzą buspasy tylko ZBYT DUŻA liczba samochodów. Zrozumicie, że to wy kierowcy tworzycie korki. NIKT inny b/ jeśli bus pas jest źle wytyczony, to należy przedłużyć tak buspas, żeby obejmował miejsca, gdzie tworzą się korki i żeby autobusy w korku nie stały c/ JEDYNĄ sensowną formą walki z korkami jest poprawa szybkości komunikacji miejskiej. Miasta mądre walczą z korkami poprzez OGRANICZANIE ruchu samochodowego i usprawnianie komunikacji zbiorowej. Poszerzanie ulic NIC nie daje. To złudne. Infrastruktura nigdy nie zaspokoi potrzeb kierowców. Jest za droga, powstaje zbyt wolno i utrzymanie jej kosztuje, przyczynia się do zwiększenia ruchu samochodowego i ponownie zapycha. A ulic nie można poszerzać w nieskończoność. Czas zrozumieć te proste sprawy. Lublin powinien zacząć szybko tworzyć nowe buspasy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rozwiazanie: smigasz lewym pasem objezdzasz rondo i nie stoisz w korku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jaki problem jest zostawić bus pas udostępniając go warunkowo tabliczką nie dotyczy w godzinach 6-10 i 15-18 na przykład. Bus pas pozostanie, dotacji nikt nie zabierze a wszyscy będą zadowoleni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście, że korki tworzy zbyt duża ilość samochodów a nie żaden buspasy czy system sterowania ruchu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tam na kierunku Jana Pawła - Armii Krajowej powinien być bezkolizyjny przejazd bokiem wzdłuż ronda. Wystarczy tylko cofnąć linie zatrzymania dla wyjeżdżających spod Biedronki. Prawy pas dla jadących w kier. Armii Krajowej będzie cały czas drożny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
buspasy muszą powstawać i tyle w temacie, jeśli ich nie będzie nikt się nie przesiądzie do komunikacji miejskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym kiedyś usłyszeć jak pan Kieliszek mówi, że tak kierowcy mają rację. Miasto dołoży starań by usprawnić ruch i zastosować możliwości do sugestii kierowców. Przyjrzymy się temu, może to dobry pomysł. Niestety spotykamy się z urzędniczą arogancją i to świadczy o prezydencie Żuku, którego uważam za najlepszego prezydenta od 1990 roku, ale jego "usta" - czyli K.K to porażka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buspasy robi się w miastach, które mają tego typu możliwosci a w Lublinie zrobienie busapasa polega na zabraniu jednego pasa kierowcom :] moze miasto to zrozumiem jak zrobią buspas kolo zamku i koroki będą pod Obi :] zapamiętajcie mój komentarz bo te słowa będą prorocze :]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...