Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dwa pomysły na nowy dworzec autobusowy w Lublinie. Architekci dziś czekają na pytania

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 29 listopada 2017 r. o 10:59 Powrót do artykułu
Wersja z ogrodem na dachu jak najbardziej ok, ładnie się z tarasami zamkowymi skomponuje. Ja jestem za.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z ogrodem lepsza - bryła przyjemniejsza, nie taka monumentalna jak druga + więcej zieleni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyli jak mam dojechać na dworzec pkp z walizką aby nie tłuc się z śmierdzielami i biedotą autobusami ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszytsko bedzie lepsze od tego jak to wygląda aktualnie i dobrze ,ze miasto się za to wzieło też
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
czyli jak mam dojechać na dworzec pkp z walizką aby nie tłuc się z śmierdzielami i biedotą autobusami ??
 taxi, a jak cię nie stać to kanałami :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawia mnie we wszystkich projektach brak dopuszczenia ruchu pojazdów. Ze wszystkim tak jest. Tak wygląda walka z cywilizacją a potem rzeźbi się jakieś możliwości na warunkowy wjazd. Weźmy chociazby zapadające się fontanny na litewskim. Owszem zakaz jest wjazdu ale nie oznacza to że jazdy w wyjątkowych sytuacjach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Zastanawia mnie we wszystkich projektach brak dopuszczenia ruchu pojazdów. Ze wszystkim tak jest. Tak wygląda walka z cywilizacją a potem rzeźbi się jakieś możliwości na warunkowy wjazd. Weźmy chociazby zapadające się fontanny na litewskim. Owszem zakaz jest wjazdu ale nie oznacza to że jazdy w wyjątkowych sytuacjach.
 Będzie parking podziemny z tego co czytałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest klejna dotacja dla o. Rydzyka - 800 tysięcy od Ministerstwa Sprawiedliwości!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uwaga! dewelo-żukowy troll. To on tu bije pianę. Tymi samymi przyklejanymi wpisami. Gonić .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na całym świecie ułatwia się ludziom zycie, a u nas jak zwykle.!!!!!! Gdzie mam do cholery zaparkować jak przywiozę kogoś albo wyjade po kogoś na ten dworzec na końcu świata? Na drugim końcu świata? A dzieci, walizki i ciężkie torby mam nosic kilometrami do auta? To może wcale nie róbcie tego dworca i nie zasłaniajcie bezsensownego, żeby nie powiedzieć mocniej,wydawania kasy udogodnieniami dla ludzi. !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buhahaha, ciekawe kto potem bedzie te chwasty wyrywał???? Juz mamy jeden ogród na dachu Tarasów!!!!! Żałosna, zapuszczona, porosnięta chwastami patelnia a nie ogród!!! Wstyd!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie byłoby miećplac przed dworcem, bo przestrzeni dla pieszych w Lublinie praktycznie nie ma (poza deptakiem i obecnie placem litewskim). Tylko co z walizkami i pasażerami, którzy przyjeżdżają na dworzec samochodami? Mają dylować z jakiegoś parkingu? Słabo to widzę. Idiotyczny jest też pomysł, żeby zakazać ruchu z wyj komunikacji publicznej. Autobusów na dworzec jeździ bardzo dużo, więc po co to "usprawnienie"? Nie zrobimy w ten sposób atrakcyjnej przestrzeni publicznej. Trzeba wywalić autobusy spod dworca kolejowego. Przecież przy okazji tej inwestycji można im zrobić drogę dojazdową i przystanki przyklejone do budynki dworca autobusowego. A przed kolejowym ładny placyk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
czyli jak mam dojechać na dworzec pkp z walizką aby nie tłuc się z śmierdzielami i biedotą autobusami 
undefined napisał:
..a po co tam chcesz jechać?..przecież pkp jeździ również biedota..no i śmierdziele..może nawet tacy jak ty?..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdzie parking dla podroznych ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś chyba zapomniał w jakiej strefie klimatycznej żyje. Jak będzie wyglądać odśnieżanie dachu z tymi krzakami. No chyba , że te ażurowe podpory mają jakąś kosmiczną wytrzymałość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ma być obiekt przede wszystkim praktyczny i użyteczny. Bierzcie wzór raczej przykład z dworca PKP/PKS z Krakowa niż z narkomańskich wizji z bajek o elfach i skrzatach. Dlaczego nie ma planu wykorzystania podziemi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żądnych tuneli ludzie to nie krety i komunikacja miedzy pks a pkp powinna być po współnym placu z przemyślaną zielenia i alejkami po dużych płytach granitowych, projekt 1 jest najładniejszy a z 2 wziałbym układ drogowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie gadaj głupot, ten kawałek zieleni na Tarasach to super pomysł i wykonanie też. Byłeś tam w ogóle?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@ja masz wyjątkowy problem ze zrozumieniem tekstu pisanego, jeśli nie widzisz różnicy między dachem na Tarasach a tym daszkiem na floralnych podpórkach to masz też kłopot ze wzrokiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pasażer napisał:
Na całym świecie ułatwia się ludziom zycie, a u nas jak zwykle.!!!!!! Gdzie mam do cholery zaparkować jak przywiozę kogoś albo wyjade po kogoś na ten dworzec na końcu świata? Na drugim końcu świata? A dzieci, walizki i ciężkie torby mam nosic kilometrami do auta? To może wcale nie róbcie tego dworca i nie zasłaniajcie bezsensownego, żeby nie powiedzieć mocniej,wydawania kasy udogodnieniami dla ludzi. !!!!!!
 Kiss & Ride, takie czasy. Popieram Prezydenta Krzysztofa Żuka, oraz wersje Dworca Autobusowego z tarasem na dachu. Ci którzy narzekają na ogrody na tarasie napewno popierali PiS i PKP, i lobbowali aby niezadaszac peronów.
undefined napisał:
Ktoś chyba zapomniał w jakiej strefie klimatycznej żyje. Jak będzie wyglądać odśnieżanie dachu z tymi krzakami. No chyba , że te ażurowe podpory mają jakąś kosmiczną wytrzymałość.
 To nie dach, acz taras. Projektanci znaja się na rzeczy. Wykształciły ich polskie uczelnie.
undefined napisał:
Z ogrodem lepsza - bryła przyjemniejsza, nie taka monumentalna jak druga + więcej zieleni.
 Popieram. Projekt z ogrodem na tarasia, ma równocześnie więcej zielenii na placu dworcowym. Marzy mi się, aby ogrody rozciągnąć również na zadaszenie peronów. Co do Tunelu do ulicy Wojennej, to wykonaja go dopiero przy okazji drążenia tunelu pod lubelskie metro...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...