Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Elektrownie zainteresowane paliwem z CO2

Utworzony przez wiktymolog, 23 stycznia 2009 r. o 06:02 Powrót do artykułu
czy jest to wynalazek XXI wieku?Jeśli tak,to przełom!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CO2 + H2O --> woda gazowana a nie benzyna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Redaktorzy metody laboratoryjne nie są do wdrożenia w przemyśle.... uzyskanie z CO2 benzyny to nie takie " łatwe"... wprawdzie pierwiastki potrzebne do benzyny to węgiel i wodór ale żeby je "ułożyć" w nowe wiązania to nie jak w układance d;la dzieci... rewelacyjna metoda to poczatek eksperymentulaboratoryjnego, otrzymywanie na skalę przemysłową szanse małe.... opłacalność? może za 30 lat uda się znaleźć technologię odpowiednią do taniego i efektywnego procesu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bardzo w to wierzę. Ale jeżeli coś w tym jest to trzeba robić z głową. Patenty, zastrzeżenia, prawa autorskie i te sprawy a nie trąbić na cały świat na początku drogi. Bo będzie jak z innymi polskimi rewelacjami. Na Pawlaka nie liczcie. Już ma "osiągnięcia" w dziedzine paliwowej /np.J&S/.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak dla ścisłości metoda jet niezwykle energochłonna... przy fabryce trzeba by postawić elektrownię atomową by móc robić to na skale przemysłową... chyba że pomysła jest taki, że elektrownie teraz zamiast prądu dla usługobiorców będą produkować paliwa? ciekawa koncepcja , ale skąd weźmiemy wtedy prąd?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł dobry, tylko czy opłaci się skórka za wyprawkę, jak mówi stare przysłowie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE SĄDZĘ ŻEBY TO PRZESZŁO,BO PRZECIEŻ NIKT NIE DOSTANIE ŁAPÓWKI ZA ROPĘ SPROWADZANA DO POLSKI.BĘDĄ JAK ZWYKLE DZIAŁANIA POZOROWANE I SKOŃCZY SIĘ NICZYM BO UKŁAD MA TRWAĆ NIEPRZERWANIE.TO NIE KRAJ NA TAKIE POMYSŁY,TU RZĄDZI KORUPCJA I ZWYKŁY BANDYTYZM.DEMOKRACJA I PRAWO TO TUTAJ LICHA RZECZ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoda że takich dotacji (70%) nie ma do domowych kolektorów słonecznych, czy innych przydomowych żródeł energii. Albo przynajmniej zwrotu w formie odliczeń podatkowych,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obawiam się że lobby naftowe zablokuje sprawę i pomysł wrzucą do szuflady tak jak to było z innymi. Mamy kadrę naukowców w różnych dziedzinach bardzo efektywnych, ale pewna grupa cwaniaków "morduje" ich pomysły. Może powołać instytucję, która będzie tępiła tych łobuzów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK SIĘ COS TAKIEGO WYGŁASZA, TO TRZEBA NAJPIERW GRUNTOWNIE SPRAWDZIĆ ŻEBY NIE WYJŚĆ NA GŁUPKA! cHEMIA TO NAUKA ŚCISŁA. jAK DO TEJ PORY NIKT NIE POWTÓRZYŁ FOTOSYNTEZY W WARUNKACH LABORATORYJNYCH. pRZELICZANIEW TEGO OD RAZU NA PIENIĄDZE JEST KOLEJNYM WYGŁUPEM! sKĄD SIE WZIĘŁY TE SUMY. cHYBA Z SUFITU!! Wątpię bardzo w prawdziwość tych propozycji, chociaż życzę autorowi dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwi mnie pesymizm niekturych wypowiedzi! Tak mało dziś dobrych informacji w mediach. Cieszmy się z pomysłowości, wytrwałości, ogromu poświęceń grupy uczonych ludzi!!! Bądźmy pełni podziwu dla wielu cennych godzin z życia spędzonych w laboratorium. Życzmy profesorowi Nazimkaowi jeszcze wielu lat pracy na uczelni i SUKCESÓW. Badźmy dobrej myśli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
azyd napisał:
Dziwi mnie pesymizm niektórych wypowiedzi! Tak mało dziś dobrych informacji w mediach. Cieszmy się z pomysłowości, wytrwałości, ogromu poświęceń grupy uczonych ludzi!!! Bądźmy pełni podziwu dla wielu cennych godzin z życia spędzonych w laboratorium. Życzmy profesorowi Nazimkaowi jeszcze wielu lat pracy na uczelni i SUKCESÓW. Badźmy dobrej myśli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"jesteśmy na dobrej drodze" mówi tajemniczo profesor-on chyba jest na dobrej drodze do zakładu psychiatrycznego-czy już zapomniał o pierwszej i drugiej zasadzie termodynamiki? Oczywiście z wody i dwutlenku węgla można zsyntetyzować węglowodory, ale większym nakładem energii niż uzyska się potem ze spalania, a wiec gdzie te korzyści? Rośliny robią to kosztem energii słonecznej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby słuchać tych durni, którzy tu swoje żale i wątpliwości przedstawiają to siedzielibyśmy w jaskini teraz. Fachowcy, którzy w życiu nic nie zrobili odkrywczego poza wymianą uszczelki w kranie. Jestem dumny że ten człowiek był moim promotorem. Brawo Panie Profesorze !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a tak nawiasem mówiąc to sporo tu TZW naukowców widzę z UMCS którzy w życiu tylko powielali czyjeś prace nic nowego nie wnosząc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŻYCZĘ PROFESOROWI NAZIMKOWI POWODZENIA I SUKCESU - JEST TO GENIALNY WYNALAZEK - OTRZYMUJESIĘ PALIWO I CHRONI ŚRODOWISKO - PRZEŁOM DLA ELEKTROWNI Z PROBLEMEM DWUTLENKU WĘGLA W ŚWIETLE PRZEPISÓW UE - POZDRAWIAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...