Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

\"Forbes\": Lublin najlepszy dla biznesu

Utworzony przez ~suchy~, 20 maja 2010 r. o 12:45 Powrót do artykułu
Najlepszy dla biznesu, dlatego że tam nie ma nic hahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z netu: Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej Sp. z o.o. jest firma prywatną z całkowicie polskim kapitałem, założoną na początku 1996 roku. Zajmuje się tworzeniem profesjonalnych systemów informacji wspierających rozwój polskich podmiotów gospodarczych, a opartych o takie nośniki informacji jak płyty CD-ROM i sieć Internet. Zajmuje się także badaniami marketingowymi, szkoleniami, wydawaniem książek i tworzeniem programów multimedialnych. z artykułu można wnioskować, że ranking dla Forbesa opracjowała jakaś rządowa agencja a to jakieś wishful thinking Lublin najatrakcyjniejszym miastem dla biznesu??? - to fikcja, chyba to pseudo badanie robiono by zagłuszyć mieszkańców niezadowolenie brakiem perspektyw w Lublinie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile taka statystyka kosztuje? Gdyby jeszcze podali, ze jakis 10 no moze 5 ale pierwszy? Panie Boze, widzisz i nie grzmisz? Koniec swiata:(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z plusów dla potencjalnych przedsiębiorców to jedynie mogę wymienić dużą ilość taniej siły roboczej po studiach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego wzgledu iz tutaj za 900 zl (azjatyckie stawki) nawet znajda sie chetni do pracy, a w takim mazowieckim czy slaskim niestety ale trzeba duuuuzo wiecej. Tylko niestety wladze mamy tutaj upierdliwa i niekompetentna, wszystko gasza w zarodku i niestety nie ma tutaj nic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to dla specjalistów z Forbersa mam nowy pomysł. niech znajda zabitą dechami wioche bez dobrego dojazdu, następnie udadzą się do właścicieli tesko, leklerka (pisownia zamierzona) i namówią ich do budowy nowego obiektu argumentując że to super miejsce na biznes ponieważ najbliższy supermarket jest odległy o 100 km. już mogę sobie wyobrazić rechot zarządu jak takie coś usłyszą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba najlepsze miejsce dla marketów bo nie dla przemysłu i HI-TECH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rankingi Forbsa są od lat oceniane jako bezstronne i nieżależne. Nie podważajcie ich wyników bo ośmieszacie się. Nie sugerujcie ,że ktoś płaci za wyniki, jęśli by było tak to są bogatsi od biednego Lublina. Nie dyskredytujcie własnego miasta i nie dajcie się manipulować prasie i opozycji. /MODLITWA POLAKA- "DZIEŃ ŚWIRA"/ Gdy wieczorne zdasną zorze, zanim głowę do snu złożę, modlitwę swoją zanoszę, Bogu Ojcu i Synowi Dopier..lcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, tylko mu dosrajcie proszę! Kto ja jestem? Polak mały!Mały, zawistny i podły! Jaki znak mój? Krwawe gały! O to wnoszę swe modły do Boga, Maryi i Syna! Zniszczcie tego skur.ysyna! Mojego rodaka, sąsiada, tego wroga , tego gada! Żeby mu okradli garaż żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym i w ogóle żeby miał marnie! żeby miał AIDS i raka, oto modlitwa Polaka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do Pana wyżej...nie wnikam w to czy udało się Panu i ma Pan dobrą pracę w Lublinie,jednak negatywne komentarze artykułu Dziennika nie są spowodowane nienawiścią,czy 'modlitwą polaka' osób je piszących. Bezsprzecznym jest fakt iż komunikacyjnie Lublin znajduje się nie w EU tylko w RPA.Brak infrastruktury kolejowej,drogowej,lotniska (wiem wszystko będzie kiedys tam...patrze na chwilę obecną).Proszę wypisać pięc zakładów produkcyjnych,które wdrażają swoje,podkreslam swoje produkty na rynek,bo mi znane duże zakłady produkcyjne są juz zyletkami lub stertą gruzu...Lublin to niespełnione obietnice,lublin to blaszane hipermarkety w sercach dzielnic (które paradoksalnie tworza z nich 'city'-taka nazwa ul.Zana haha). W jaki sposób jesteśmy konkurencyjni dla inwestorów?strefą ekonomiczną?tylko jak tam dojechać,przetransportować towar?przetłuc się przez dziury i klepiska? Pensje w wysokości 800-1000zł to chyba normalka u Nas,wiec to jest nasz jedyny atut My tj.tanie mięcho;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zawiść napisał:
Rankingi Forbsa są od lat oceniane jako bezstronne i nieżależne. Nie podważajcie ich wyników bo ośmieszacie się. Nie sugerujcie ,że ktoś płaci za wyniki, jęśli by było tak to są bogatsi od biednego Lublina. Nie dyskredytujcie własnego miasta i nie dajcie się manipulować prasie i opozycji. /MODLITWA POLAKA- "DZIEŃ ŚWIRA"/ Gdy wieczorne zdasną zorze, zanim głowę do snu złożę, modlitwę swoją zanoszę, Bogu Ojcu i Synowi Dopier..lcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, tylko mu dosrajcie proszę! Kto ja jestem? Polak mały!Mały, zawistny i podły! Jaki znak mój? Krwawe gały! O to wnoszę swe modły do Boga, Maryi i Syna! Zniszczcie tego skur.ysyna! Mojego rodaka, sąsiada, tego wroga , tego gada! Żeby mu okradli garaż żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym i w ogóle żeby miał marnie! żeby miał AIDS i raka, oto modlitwa Polaka.
Tak gwoli scislosci to po piersze primo - nawet tak znamienity periodyk okolo biznesowych ja "Forbes" wykorzystywany jest do tzw. "Rankingow Sponsorowoanych", vide Onet Biznes. Po drugie primo - ten sam periodyk w wydaniu online podaje Lublin jako ostatni w dziedzinie srednich przychodow na mieszkanca. Najbardziej przyjazne misato dl przedsiebiorcow generuje najnizesz przychody w kraju? Po trzecie primo - jedo z najwyzszych bezroboci w kraju daje mozliwosc generowania duzej ilosci rejestracji nowych firm, co moze tlumaczyc primo poprzednie. Po czwarte primo - brak jest szczegolowych informacji co stanowilo podstawe rankingu, czy byly to ankiety wsrod przedsiabiorcow, cz tez suche dane statystyczne zinterpretowane odpowiednio przez "firme badawcza". Po piate primo - modlitw Polakow jest wiele, jedna z najglosniejszych brzmi: Kary nie będzie dla przeciętnych drani, I lud ofiary złoży nadaremnie. Morderców będą grzebać z honorami Na bruku ulic nędza się wylęgnie. Pomimo wszystko świat trwać będzie nadal - W Słońce i Kłamstwo wierzą ludzie prości. Niedostrzegalna szerzy się zagłada, A wszystkie ręce aż lśnią od czystości. Handel, jakich nie było, z chciwością się zmaga, Na gorycz popytu, na zdradę cen nie ma. Uczynków złych i dobrych kołysze się waga Z pełnymi krwi szalami obiema. Nieistniejące w milczeniu narasta, Aż prezydenci i gwiazd korce bledną, Coś się na pewno wydarzy - to jasne, Ale nam wtedy będzie wszystko jedno Jacek Kaczmarski "Wróżba"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla pracodawców raj pracownikom (głównie praca fizyczna) oferują zarobki skazujące na biedę .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hate napisał:
do Pana wyżej...nie wnikam w to czy udało się Panu i ma Pan dobrą pracę w Lublinie,jednak negatywne komentarze artykułu Dziennika nie są spowodowane nienawiścią,czy 'modlitwą polaka' osób je piszących. Bezsprzecznym jest fakt iż komunikacyjnie Lublin znajduje się nie w EU tylko w RPA.Brak infrastruktury kolejowej,drogowej,lotniska (wiem wszystko będzie kiedys tam...patrze na chwilę obecną).Proszę wypisać pięc zakładów produkcyjnych,które wdrażają swoje,podkreslam swoje produkty na rynek,bo mi znane duże zakłady produkcyjne są juz zyletkami lub stertą gruzu...Lublin to niespełnione obietnice,lublin to blaszane hipermarkety w sercach dzielnic (które paradoksalnie tworza z nich 'city'-taka nazwa ul.Zana haha). W jaki sposób jesteśmy konkurencyjni dla inwestorów?strefą ekonomiczną?tylko jak tam dojechać,przetransportować towar?przetłuc się przez dziury i klepiska? Pensje w wysokości 800-1000zł to chyba normalka u Nas,wiec to jest nasz jedyny atut My tj.tanie mięcho;/
Co do komunikacji to dysponujesz nieaktualnymi danym - bantustany RPA juz pod koniec 1999 roku mialy lesza infrastrukture drogow niz RP 2010. Cala reszta miesci sie w aktualnych statystykach;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto jest oceniane za ubiegły rok.Rok temu też otrzymało jedno z pierwszych miejsc w tym rankingu. Teraz , jak widać Lublin jest na jak najlepszej drodze do gruntownych zmiam i należy temu kibicować. Nie wolno dołować miasta i kwestionować każdy jego sukces a tak niestety jest. Z moich obserwacji wynika,że jesteśmy najlepsi w Polsce w promocji miasta, najlepsi w ekologii, a teraz wbrew malkontenton, którzy wypaczają wizerunek miasta najlepsi w dynamice rozwoju inwestycyjnego. Jakie zaś wrażenie odnosi się czytając lubelskie gazety a nie daj Boże błoto forumowe?Jawi się miasto klęski i głodu. Mamy bardzo dużo jako miasto do zrobienia ale nie niszczmy tego co się obecnie robi bo chichotem historii będzie fakt, że Lublinianie wespól z propagandą opozycyjną zniszczyli te dobra,które inni , obcy docenili i podziwiają. Prasa ma w tym , niestety, znaczący udział bo bezprzykładne walenie w miasto to zwiększenie poczytności gazety a więc i pieniądze. Dlaczego żadna gazeta nie napisała,że pomimo wykonanego budżetu inwestycyjnego za 2009 rok w wysokości 93% /CZWARTE MIEJSCE W POLSCE/ polityka opozycji sprawila,że nie dała prezydentowi absolutorium / PIS ma niestety większość i wydaje decyzje polityczne nie mające nic wspolnego z obiektywizmem i dobrem miasta/. Dlaczego pisze się bez przerwy o dziurach w ulicach po zimie a nie pisze się o tym,że zrealizowany budżet inwestycyjny obecnej władzy jest 2,5 raza większy niż za poprzedniej kadencji. Dla prasy zła wiadomość to dobra wiadomość.Osiągnięcia i sukcesy miasta są marginalizowane a przejażdzka samochodem służbowym pani wiceprezydent / oczywiście tego nie pochwalam/ urasta do wydarzenia wielkiej rangi. Zamiast dopingować rozwojowi strefy ekonomicznej/ takie strefy powstają latami, i dlaczego poprzednie ekipy jej nie utworzyły?/ prasa i politykierzy robią wszystko aby umniejszyć jej znaczenie i wprost cieszą się ,że jednemu inwestorowi nie udało się zacząć produkcji z powodu kryzysu. Wszyscy chcieliby żeby za jednym pociągnięciem zrobić z Lublina Paryż.To takie naiwne .Wszyscy chcielibyśmy żyć w tym "Paryżu" albo przynajmniej w Warszawie.Tak nigdy nie będzie bo na tamte miasta pracowały wieki. Tu zaś żąda się zmian natychmiastowych a przeobrażenia , które zachodzą są dyskredytowane i ośmieszane. Tymczasem z zewnątrz lepiej widać i bez emocji można docenić jak wielkie zniamy zachodzą i zachodzić będą w Lublinie. Więc nie kreujcie miasta marazmu i nieudaczników bo piszecie o sobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesli Lublin w jakichs rankingach wypada słabo to dodatkowo jadem plujecie na to miasto wyzywając od wsi, dziur i wieczne narzekanie ze jest niehalo że znów jedne z ostatnich miejsc w tabelce. Jesli w innym rankingu wypada bardzo dobrze czy tez otrzymuje nagrody to syf sie leje z waszych mord razem z ropą i kałem. Niedlugo będzie lotnisko, obwodnica, ale przeciez lotnisko bedzie mniejsze niz w Londynie czy Nowym Jorku, więć lipa, syf i zadupie. Niewiem kto was robił, ale robote napewno spie....ił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piar napisał:
Jesli Lublin w jakichs rankingach wypada słabo to dodatkowo jadem plujecie na to miasto wyzywając od wsi, dziur i wieczne narzekanie ze jest niehalo że znów jedne z ostatnich miejsc w tabelce. Jesli w innym rankingu wypada bardzo dobrze czy tez otrzymuje nagrody to syf sie leje z waszych mord razem z ropą i kałem. Niedlugo będzie lotnisko, obwodnica, ale przeciez lotnisko bedzie mniejsze niz w Londynie czy Nowym Jorku, więć lipa, syf i zadupie. Niewiem kto was robił, ale robote napewno spie....ił.
Kretynie .Jaka obwodnica? i kiedy?. Jakiś kawałek drogi nazywasz szumnie obwodnicą? Zachwycasz się tym czego nie ma i być może jak tego czegoś nazwanego lotniskiem nie będzie a jak już będzie to będzie to makieta lotniska .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiej promocji? Głupkowatej reklamy z dziwnym studentem w googlach i skrzypcami? Jaki to daje przekaz, że dorabia jako spawacz po godzinach czy graniem na deptaku? To nie jest promocja to jest, zacytuje lubelski kabaret "chłyt matetingowy" Z tą promocja miasta może i jesteśmy najlepsi kiedy reszta, do której jest porównywany Lublin jest z Województwa lubelskiego. W skali całego kraju uważam, że powiedziane jest na wyrost. Natomiast zamiast ekologi to wolę więcej fabryk, zieleniny w lubelskim i tak jest dużo a trawą człowiek się nie posili. Aha inwestycje to może i są ze 3, budynek sądu, budynek UM czy innego urzędu i ... no właśnie nie pamiętam, ale to nie są inwestycje tylko dalsze pogłębianie zapaści. Stanowiska urzędnicze nie wytwarzają niczego co może pobudzić gospodarkę regionu tyko ją hamują bo każdy musi wykazać że jego departament jest potrzebny. Inwestycje mogły być gdyby Ball Packaging Europe nie uciekł nam tak jak Husqvarna i przebój pewnego sezonu PGE dystrybucja ( oczywiście z góry było wiadomo że to ostatnie to kiełbasa wyborcza partii na trzy litery). Panie lub Pani zawiść proszę napisać ile miejsc pracy nie urzędniczych stworzyły te inwestycje. O strefie ekonomicznej też lepiej nie pisać. do internauty piar lotniska to temat rzeka, dziwny wykup gruntów w okolicach Niedźwiady, później powrót z koncepcją w Świdniku i skończy się na tym że najbliższe lotnisko będzie w Białej Podlaskiej . i jeszcze jedno żaden to sukces wygrać w rankingu: gdzie jest najmniej fabryk lub gdzie jest najwięcej emerytów lub który region ma najniższe pensje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kretynie .Jaka obwodnica? i kiedy?. Jakiś kawałek drogi nazywasz szumnie obwodnicą? Zachwycasz się tym czego nie ma i być może jak tego czegoś nazwanego lotniskiem nie będzie a jak już będzie to będzie to makieta lotniska .
Jak widać nie masz wiedzy o inwestycjach. Obwodnica lada monemt będzie budowana bo ma już wszelkie umocowania prawne i będzie ją budowało województwo. Miasto będzie budowało drogi dojazdowe do niej, są one już w planach inwestycyjnych. Lotnisko właśnie dziś otrzymało decyzję środowiskową czyli oświadczenie,że nie będzie szkodziło środowisku a już za kilka dni wojwewoda wyda pozwolenie na budowę i wjadą pierwsze maszyny. Lotnisko będzie budował marszałek przy największym wsparciu Lublina , który jest największym udziałowcem. Nie ziejcie już tym malkontenctwem i nienawiścią do własnego miasta bo od tych wyziewów zrobiła się już mgła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mm napisał:
Lublin najatrakcyjniejszym miastem dla biznesu??? - to fikcja, chyba to pseudo badanie robiono by zagłuszyć mieszkańców niezadowolenie brakiem perspektyw w Lublinie
Kolego, nie mylisz się, wg mnie są co najmniej dwa powody: 1. Tania siła robocza (najniższe pensje w kraju). 2. Durne i naiwne władze samorządowe które inwestorzy urabiają jak chcą swoimi wizjami inwestycji, które szybko się kończą. Kto dopisze coś jeszcze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Jak widać nie masz wiedzy o inwestycjach. Obwodnica lada monemt będzie budowana bo ma już wszelkie umocowania prawne i będzie ją budowało województwo. Miasto będzie budowało drogi dojazdowe do niej, są one już w planach inwestycyjnych. Lotnisko właśnie dziś otrzymało decyzję środowiskową czyli oświadczenie,że nie będzie szkodziło środowisku a już za kilka dni wojwewoda wyda pozwolenie na budowę i wjadą pierwsze maszyny. Lotnisko będzie budował marszałek przy największym wsparciu Lublina , który jest największym udziałowcem. Nie ziejcie już tym malkontenctwem i nienawiścią do własnego miasta bo od tych wyziewów zrobiła się już mgła.
Nie chce mi się z tobą spierać bo ręce opadają. Kaktus mi na ręce wyrośnie jeżeli budowa lotniska rozpocznie się w tym roku.O drogach dojazdowych i obwodnicy nie wspomnę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy się przyjrzeć naszej strefie ekonomicznej na felinie. Oprócz poczty i jednej firmy wszystkie inwestycje wstrzymane... Lublin Idealnym miejscem dla przedsiębiorców , komedia, chyba że dla turasów z kebabami, bo to chyba jedyni przedsiębiorcy którym się tu dobrze powodzi. Prawdziwe firmy omijają lublin z daleka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...