Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Genetyczny bliźniak uratował mu życie

Utworzony przez Anna, 5 listopada 2012 r. o 07:16 Powrót do artykułu
Gdzie i jak w lublinie można oddać szpik?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Po przeszczepie grupa krwi zmienia się na grupę biorcy." Chyba DAWCY ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Po przeszczepie grupa krwi zmienia się na grupę biorcy." Chyba DAWCY ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Po przeszczepie grupa krwi zmienia się na grupę biorcy." Chyba DAWCY ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna napisał:
Gdzie i jak w lublinie można oddać szpik?
Wystarczy wejść na stronę DKMS-u wypełnić ankietę po kilkunastu dniach dostaniesz list z instrukcjami co dalej robić pobierasz sobie wymazy z jamy ustnej i odsyłasz. po kilku miesiącach dostajesz list z potwierdzeniem iż zostałaś zakwalifikowana do grona potencjalnych dawców ( tak mniej więcej wyglądalo to u mnie)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgłaszasz sie do rckik np na ul. 1awp (boczna 3 maja) i tam juz cie dalej poprowadza. Jeśli jestes honorowym dawca to tylko papierek i probka krwi w innym przypadki chyba jeszcze jakies badania robia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak historia tak się zaczęła: http://www.gk24.pl/a...ZALIN/111176238 Od momentu publikacji tego artykułu byłem i nadal jestem w kontakcie z Łukaszem. Nie da się tego opisać słowami jaki on był z tego powodu szczęśliwy! :) Jego radość udzielała się innym. Potem długie miesiące oczekowania i wreszcie list od biorcy świadczący o tym, że się udało! Nigdy nie zapomnę momentu i towarzyszącego wzruszenia gdy wreszcie do Łukasza dotarł list od Sylwka. Wtedy już było wiadomo, że zabieg przeszczepu się udał, a biorca (którego imienia wtedy nie znaliśmy) będzie żył! :) Radości z tego listu nie da opisać się żadnymi słowami. Moment jego otrzymania był zapewne jednym z najszczęśliwszych w życiu Łukasza, a dzień ten na zawsze pozostanie w jego sercu, a także w sercach jego rodziny i przyjaciół. No i wreszcie nastał upragniony dzień 24 listopada br. kiedy nastał dzień spotkania Łukasza (dawcy) z Sylwkiem (biorcy). Oglądałem relację z tego wydarzenia w programie Dzień Dobry TVN. Sam zagryzając wargi widziałem jak mojej Mamie zakręciła się w oku łza. Bezcenne! :) Dla takich chwil warto żyć! :) Nawet jeśli byłem tylko ich obserwatorem i kobicem :) Jestem dumny i szczczęśliwy z tego, że Łukasz jest moim przyjacielem i z tego, że pozwolił mi cieszyć się razem z nim z każdej dobrej wiadomości, bo złych na szczęście nie było :) Jeśli to czytasz - DZIĘKI ŁUKASZ! :) Sylwek szczęśliwie wyzdrowiał. Kilka dni temu włączyłem się w walkę o życie dla Karola Wlazły z Rokopaczewa, o którym wspomniano w ostatnim zdaniu tego artykułu. Lekarze, jego rodzina i przyjaciele pilnie poszukują dla niego dawcy szpiku lub komórek macierzystych. Tylko szpik lub komórki macierzyste mogą uratować Karolowi życie. Dlatego proszę i błagam każdego, kto chce aby Karol wyzdrowiał by zarejestrował się w Bazie Dawców Szpiku i Komórek Macierzystych. Sposóbów jest kilka: Pierwszy - wystarczy się zarejestrować na stronie Fundacji DKMS http://www.dkms.pl/ Drugi - można zgłosić się do każdej Regionalnej Stacji Krwiodawstwa np. w Lublinie http://www.rckik.lublin.pl/?id_w=19 Informacje gdzie można się zarejestrować można też uzyskać w każdej placówce Słuzby Zdrowia. Trzeci - przyjść na jedną z imprez podczas których można oddać krew dla Karola oraz zgłosić się do bazy danych dawców szpiku i komórek macierzystych. W najbliższym czasie odbędą się dwie imprezy. Pierwsza - już jutro w garwolińskim klubie KWADRAT w godz. 14:00-20:00; Druga - W sobotę 17 listopada 2012 r. przed meczem o mistrzostwo I ligi piłki nożnej GKS Bogdanka S.A. – Tyski Sport S.A. na obiektach sportowych GKS „Górnik” Łęczna . O wszystkich akcjach pozyskiwania krwi i poszukiwania dawcy szpiku dla Karola na bieżąco można znaleźć na facebookowym profilu https://www.facebook.com/KrewDlaKarola Każdy kto zechce przyłączyć się do nas i wesprzeć nasze działania zostanie przyjęty z otwartymi rękami. Każdy zarejetrowany jako potencjalny dawca, każdy krwiodawca, każdy kto ma jakiś pomysł by pozyskać więcej dawców oraz każdy kto po prostu chce jakoś pomóc jest mile widziany. Najważniejsze, że ten nasz wspólny wysiłek już teraz dodaje Karolowi sił i otuchy do waki z chorobą, a przy okazji nadzieję na odnalezienie tego jednego jedynego Genetycznego Bliźniaka, który ofiarowując mu swój szpik, uratuje Karolowi życie. Na koniec pozwolę sobie na osobisty akcent: W pierwszej części swojej wypowiedzi napisałem o radości jaka towarzyszyła każdej otrzymanej wiadomości o stanie zdrowia Sylwka i o szczęśliwym finale walki o jego życie. Pragnę przeżyć to jeszcze raz, ale tym razem w przypadku Karola. Pragnę cieszyć się każdą informacją o poprawiającym się stanie zdrowia Karola. Nie znajduję słów, aby opisać jak bardzo... .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mozna sprawdzic czy sie jest dawca dla ko go sz Polski w Anglii?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...