Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Górki czechowskie: 14 miesięcy na prace nad zmianą planu

Utworzony przez SYLWESTER, 31 marca 2011 r. o 22:06 Powrót do artykułu
Sylwester Tułajew - głosował przeciwko temu, żeby Echo przebudowało skrzyżowanie koło Mc'Donalda (zgodnie z tym porozumieniem). Stoję tam codziennie kilkadziesiąt minut w korkach - tracę czas i pieniądze na paliwo. Ten czas mógłbym poświęcić na zabawę z dziećmi na co mam mało czasu. Zapamiętam to dobrze! Za 3,5 roku nowe wybory, a w swoich ulotkach wyborczych pisałeś że będziesz za przebudową. Taki młody a już kłamie, WSTYDŹ SIĘ!!!. Nie zagłosuję na Ciebie więcej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sylwester Tułajew - głosował przeciwko temu, żeby Echo przebudowało skrzyżowanie koło Mc'Donalda (zgodnie z tym porozumieniem). Stoję tam codziennie kilkadziesiąt minut w korkach - tracę czas i pieniądze na paliwo. Ten czas mógłbym poświęcić na zabawę z dziećmi na co mam mało [...] — SYLWESTER, dodano: dzisiaj, 22:06 Ty się nie dziw - politykę uprawiają małolaty już na etapie samorządów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobry deal, estakada za hipermarket. Tylko żeby tym razem się nie skończyło jak z Plazą, ze miałbyć hotel a go nie ma. Tyle hipermarketów i galerii się bije o to aby w Lublinie postawić obiekt, nie wiem o co walczą, ale niech walczą, na głupich można zarobic. Jakby lokować hipermarkety w miejscach o słabej infrastrukturze, to sami by musieli ją poprawić. Znalazł polak kurę znoszącą złote jaja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najgorsze są te przepychanki wśród radnych i innych decydentów w naszym mieście. Jeden jest na tak, drugi ponieważ nie lubi tego pierwszego głosuje na nie, a w całej tej bezsensownej kłótni oraz braku konsensusu wśród włodarzy najwięcej traci i cierpi zwykły mieszkaniec Lublina, który kierowany złudnymi nadziejami, że może wreszcie będzie trochę lepiej poszedł i zagłosował na któregoś z tych gamoni w radzie miasta, po to by ci po uzyskaniu mandatu radnego za nic mieli interes Lublina i jego rozwój a przedkładali ponad te priorytety swoje własne antypatie oraz kłótnie do niczego nie prowadzące. Przykładem na przytoczone powyżej okoliczności faktyczne jest to, że od 11 lat radni nie potrafili się porozumieć w kwestii przyszłości Lublina, a przecież wystarczy pomyśleć ile przez te 11 lat można było zbudować i ile inwestycji zrealizować. Druga kwestia to ta wszechobecna biurokracja. 14 miesięcy czasu traci się na jakieś papierologie i biurokracje odnoszące się w swej treści do przekształcenia planu zagospodarowania terenu. Czy to nie jest chore?? Takie przekształcenie powinno zając góra miesiąc skoro już trzeba jakieś tam papierki poprzekładać między biurkami, a nie 14 miesięcy marnuje się nie wiadomo na co. Jeśli w takim tempie będą realizowane inwestycje w Lublinie to z tych atrakcji, które rzekomo mają się pojawić skorzystają dopiero nasze wnuki. W związku z powyższym należy postawić pytanie czy warto się tak kłócić w tej radzie miasta i godzić w interes mieszkańców skoro przedmiot sporu (czytaj jakaś planowana inwestycja) zostanie zrealizowana dopiero po przeszło 13 latach od rozpoczęcia bezsensowego sporu i przeprowadzeniu procesu 14 miesięcznej papierologii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SYLWESTER napisał:
Sylwester Tułajew - głosował przeciwko temu, żeby Echo przebudowało skrzyżowanie koło Mc'Donalda (zgodnie z tym porozumieniem). Stoję tam codziennie kilkadziesiąt minut w korkach - tracę czas i pieniądze na paliwo. Ten czas mógłbym poświęcić na zabawę z dziećmi na co mam mało czasu. Zapamiętam to dobrze! Za 3,5 roku nowe wybory, a w swoich ulotkach wyborczych pisałeś że będziesz za przebudową. Taki młody a już kłamie, WSTYDŹ SIĘ!!!. Nie zagłosuję na Ciebie więcej!
Panie Tułajew, ja też to Panu zapamiętam, całe osiedle Botanik i pół Sławinka!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
14 m-cy na zmianę planu - to jakiś kabaret. Trochę o tym wiem, to robota na kilka tygodni tylko trzeba chcieć !!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok, obiecują to niech budują, ale w umowie ma być klauzula, że jeśli nie wywiążą się z wykonania więcej niż 15% obiecywanej swojej inwestycji w ciągu iluś tam lat (to powinni określić znający i zatwierdzający harmonogram prac, dałbym na to max. harmonogram + 2 lata), zapłacą kolosalną karę np. 150 mln złotych i stracą wszelkie ulgi (jeśli jakieś dostaną). Takie zabezpieczenie powinno być podpisane oddzielnie na estakadę, że jeśli by próbowali olać temat zajmując się tylko to na czy im zależy, to miasto mogłoby to wykonać samo z kary. Bo to co było z Plazą to wielki blamaż UM, owszem było zabezpieczenie przed nie wykonaniem całej obiecanej inwestycji w postaci kary bodajże 60 mln, ale inwestorowi jak widać opłacało się ją zapłacić, bo zrobił tylko to co rzeczywiście chciał w super lokalizacji w centrum miasta. A OSZWABIENIE MIASTA PRZEZ INWESTORA NIE MOŻE MU SIĘ OPŁACAĆ!!!! I w tym przypadku, ale nasze urzędasy nie umieją liczyć (czytaj - nie powinni brać się do umów na takie inwestycje "coś za coś"), albo ktoś wziął nieźle w łapę, żeby ta kara była do przełknięcia dla inwestora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wakiz napisał:
Panie Tułajew, ja też to Panu zapamiętam, całe osiedle Botanik i pół Sławinka!!!
To trzeba było zamieszkać w Zemborzycach, tam hipermarket nie powstanie nawet za 100 lat:-) wiem, jestem złośliwy.... ale gratuluję radnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
100 g. napisał:
14 m-cy na zmianę planu - to jakiś kabaret. Trochę o tym wiem, to robota na kilka tygodni tylko trzeba chcieć !!!!!!!!
no to chyba wiesz trochę mniej niż "Trochę"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cztery lata temu było lepiej wynegocjowane porozumienie ale wtedy przyszła do PISu instrukcja od Kaczyńskiego żeby przeciw Palikotowi i PO nie dopuścić do ugody. Prezes nakazał i tak zrobiono. Miastu zabrano możlwość rozwoju drogowego i parkowego a 80 milionów sprzątnięto z przed nosa. Teraz Kowalczyk mówi,że go Żuk oświecił i zrozumiał,że dla dobra Lublina nie wolno utrącać tej inicjatywy. Wstydż się obłudy panie Kowalczyk i nie rób z siebie nierozgarniętego idioty/jakieś tam nauki się pobierało/ bo człowiek , któremu tak trudno zrozumieć co jest dobre dla miasta nie powiniem zasiadać w RM. Nie rób też pan idiotów z Lublinian bo wiemy ,że działa pan zgodnie z instukcjami Kaczyńśkiego.Ten prezent czy hołd złozony mu w postacji podstępnie wymuszonej zgody radnych na plac Kaczyńskiego to zapłata Żuka za zgodę na poparcie zmiany zagospodarowania na Górkach Czechowskich. Zapewne tak. Jest pan cynicznym i ubezwłasnowolnionym wyznawcą prezesa.Miasto panu wisi i niech pan nie wciska nam ,że jest inaczej. Kłamstwo na krótkie nogi a ludzie nie są idiotami i nie dadzą sobie wmówić , ze działacie dla dobra miasta. Działacie dla dobra swojego i prezesa.Nie myślcie też ,że macie doczynienia ,że stadem przygłupów i nie wciskajcie nam , że kierujecie się naszym dobrem.Kłasmie pan w żywe oczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Serce się kraje, taki piękny teren. W Lublinie nie powstał od wojny żaden park.Ludowego tu nie liczę , bo nietrafiony.I co ? niby miasta nie stać na przebudowę skrzyżowania? paru słupów i trochę jezdni? Oddali cenny społecznie teren tym którzy kupili go w złej wierze, "lobbowali" przez lata za zmianą planu, aż zatrzymania za łapówki były? W cywilizowanym świecie taki obrót sprawy umoczony w skandalach nie byłby możliwy. To koniec przyrody w górkach. Ja niby mają rosnąć endemity przy hipermarkecie? mieszkać kuropatwy. Panie Żuk i rado miasta. Wstyd. Marność i zaścianek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
basq3000, wyprowadź się z Lublina najlepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...