Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak siwkowi i gniademu w zęby zaglądali na końskim targu w Piaskach

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 sierpnia 2017 r. o 21:23 Powrót do artykułu
Widac na zdjeciach jak biednie zylo sie ludziom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Widac na zdjeciach jak biednie zylo sie ludziom
 biednie , to w Afryce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co sie stalo z Zydami z Piask?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki qzwa folklor!! Ludzie biedni, w blocie, walczacy o przezycie, , wyzyskiwani przez Niemcow, pozniej przez komunistow, a teraz zslowsko targowickie kasty... reparacje po 2 WS sa koniecznoscia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Młodziaki może nawet nie wiedzą że kiedyś ze wsi były obowiazkowe dostawy dla państwa (aż do 1972 roku). Można było nawet trafić do ciupy za niewywiazywanie się z kontygentu. I jak sie chłop mógł bogacić w takich warunkach. Nie przypadkiem duża cześć młodych uciekała ze wsi za pracą do miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelskie NAJBIEDNIEJSZYM regionem Europy - od kiedy komunisci doszli do wladzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Lubelskie NAJBIEDNIEJSZYM regionem Europy - od kiedy komunisci doszli do wladzy.
 za II RP natomiast postęp . 2 rowery na wieś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przez 45-lat komuny w 1989r bylismy bankrutujacym, zacofanym, krajem jak z trzeciego swiata z upadajacym, prymitywnym przemyslem, wylaczeniami pradu, kartkami, przydzialami, talonami, bez drog, perspektyw, ale wszystko bylo Nasze, Polskie, panstwowe!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kol90 napisał:
Młodziaki może nawet nie wiedzą że kiedyś ze wsi były obowiazkowe dostawy dla państwa (aż do 1972 roku). Można było nawet trafić do ciupy za niewywiazywanie się z kontygentu. I jak sie chłop mógł bogacić w takich warunkach. Nie przypadkiem duża cześć młodych uciekała ze wsi za pracą do miasta.
  Podczas posiedzenia sejmu w dniach 25-26 października sejm uchwalił pakiet ustaw rolnych. Pośród siedmiu nowych regulacji najważniejsza dotyczyła zniesienia obowiązkowych dostaw zbóż, ziemniaków i zwierząt rzeźnych z gospodarstw rolnych. Od 1 stycznia 1972 dotychczasowe obciążenia zastąpił podatek gruntowy. -----------------------------------------------------------------------------  także teraz masz podatek, a w mieście też masz podatek,, teraz to najlepiej narobić dzieci i mieć za darmo 500+, mieszkanie, ksiązki, itp. pomoc z mops, od księdza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Weteran napisał:
Przez 45-lat komuny w 1989r bylismy bankrutujacym, zacofanym, krajem jak z trzeciego swiata z upadajacym, prymitywnym przemyslem, wylaczeniami pradu, kartkami, przydzialami, talonami, bez drog, perspektyw, ale wszystko bylo Nasze, Polskie, panstwowe!
a teraz mamy majątek narodowy rozpieprzony wśród tych co mieli bliżej do koryta, starzy po 50 pracujący na młodych zdrowych jak by rozmnażających się tj. na 500+. Takze ci starsi po 50 wcześniej klepali biedę i dalej ją klepią pomimo, że pracują czy pracowali pobierając jałmużnę emeryturę, z której im zarąbano pieniądze na 500+
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
123 lata rozbiorow, Wojna, 20 lat wolnosci 2RP i kolejna wojna, pozniej az do dzisiaj bolszewicka okupacja. PRZJACIELE Z BERLINA I MOSKWY I LOKALNA WLADZA TARGOWICA OPOZYCJA NAS POLAKOW BAARDZO UKOCHALI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "Les". Podatek gruntowy byl na wsi tez przed 1972r. Obowiazkowe dostawy, to spuscizna po niemieckim okupancie, komunisci w ten sposob chcieli zmusic chlopow do kolektywizacji wsi czyli oddawania wlasnej ziemi narzecz PGR-ow, czy spoldzelni produkcyjnch. Dotyczylo to szegolnie bogatszych chlopow tzw. "kulakow" . Kulakiem zostowal juz ten kto mial 10-ha ziemi i pare koni. Dzieci kulakow, w okresie stalinowskim, nie mialy prawa nauki w szkolach srednich, z wyjatkiem zasadniczych szkol zawodowych. Mezczyzni w wieku poborowym kierowani byli do kopaln z dyscyplina wojskowa, jako niegodni noszenia munduru WP. Dotyczylo to okresu do 1956r potem represje czesciwo zelzaly, ale i tak do epoki Gierka chlopu nie wolno bylo kupic nowego np. ciagnika. Niewywizywanie sie z obowiazkowych dostaw grozilo wiezieniem, dotyczylo to dotaw za zaplata ok jednej czwartej ceny rynkowej; zboz, miesa. ziemniakow, mleka, w pewnym okresie tez jaj. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do weteran - a teraz płacimy podatki, takze jeden wuj czy danina zbożem czy podatkiem. I ja teraz z kolei mając 56 lat zapieprzam na czyjeś dzieci  tj. na 500+, bo moje już duże i sam musiałem na nie zapieprzać, nik mi nie dawał za darmo po 500+ na jedno dziecko. Także jdziś a kiedyś wcale się niczym nie róźni, wyzysk uczciwych ludzi pracy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
koll napisał:
do weteran - a teraz płacimy podatki, takze jeden wuj czy danina zbożem czy podatkiem. I ja teraz z kolei mając 56 lat zapieprzam na czyjeś dzieci  tj. na 500+, bo moje już duże i sam musiałem na nie zapieprzać, nik mi nie dawał za darmo po 500+ na jedno dziecko. Także jdziś a kiedyś wcale się niczym nie róźni, wyzysk uczciwych ludzi pracy
 to podobno zgodne z prawem naturalnym. wcześniej niewolnictwo i feudalizm. plebs do tego przeznaczony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leon z napisał:
koll napisał:
do weteran - a teraz płacimy podatki, takze jeden wuj czy danina zbożem czy podatkiem. I ja teraz z kolei mając 56 lat zapieprzam na czyjeś dzieci  tj. na 500+, bo moje już duże i sam musiałem na nie zapieprzać, nik mi nie dawał za darmo po 500+ na jedno dziecko. Także jdziś a kiedyś wcale się niczym nie róźni, wyzysk uczciwych ludzi pracy
to podobno zgodne z prawem naturalnym. wcześniej niewolnictwo i feudalizm. plebs do tego przeznaczony
i najgorzej mnie teraz to wkurza,ze to robią cholerne katolickie, chrześcijańskie pisowce twierdząc, że wyzysk jest zgodny z wiarą w Boga
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
123 lata rozbiorow, Wojna, 20 lat wolnosci 2RP i kolejna wojna, pozniej az do dzisiaj bolszewicka okupacja. PRZJACIELE Z BERLINA I MOSKWY I LOKALNA WLADZA TARGOWICA OPOZYCJA NAS POLAKOW BAARDZO UKOCHALI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelskie najbiedniejszym regionem Unii Europejskiej - kiedy reparacje niemieckie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A moze poprosic o odszkodowanie poprosic Putina? Za zniszczenia, rabunki i 45 -lat komuny. Od Nimcow dostalismy Ziemie Zachodnie, a od ruskich, co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...