Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kardynał Dziwisz obiecuje nam relikwie Jana Pawła II

Utworzony przez Beret - Genetic Patriot, 22 kwietnia 2011 r. o 07:44 Powrót do artykułu
A ja mam kilka prostych pytań: Kto będzie wybierał kawałki ciała? I w jaki sposób to będzie przebiegało? Czy można sobie zamówić np. kawałek piszczela czy środkowy palec? Czy są jakieś zapisy? Ile trzeba zapłacić, by np. zamiast kawałka małego palca lewej stopy dostać kawałek żebra albo oczodół? I dlaczego ludzie w 21 wieku chcą się modlić do zmumifikowanego kawałka ciała człowieka, którego kochali?
Ostatnio edytowany 22 kwietnia 2011 r. o 07:46
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prasa jak zwykle nie sprawdzi do końca tylko pisze jakieś farmazony- na Fulmana już jest Kościół pw . bł ks. Jerzego Popiełuszki. Trochę więcej dbałości o szczegóły przy pisaniu artykułów dziennikarze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katopogaństwo i tyle w tym temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHA CHA CHA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem wierzący,szanuję dokonania tego wybitnego Arcypasterza ale "ćwiartowanie" kogoś wbrew jego woli to mi ociera się o pogaństwo. Rozumiem jakieś pamiątki rzeczowe ale ciało czy kości wyjmować z trumny ?.....niesmaczne barbarzyństwo nieprzystające człowiekowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beret - Genetic Patriot napisał:
A ja mam kilka prostych pytań: Kto będzie wybierał kawałki ciała? I w jaki sposób to będzie przebiegało? Czy można sobie zamówić np. kawałek piszczela czy środkowy palec? Czy są jakieś zapisy? Ile trzeba zapłacić, by np. zamiast kawałka małego palca lewej stopy dostać kawałek żebra albo oczodół? I dlaczego ludzie w 21 wieku chcą się modlić do zmumifikowanego kawałka ciała człowieka, którego kochali?
Racja....z jednej stony ideolodzy kościoła potępiają "wyczyny" Gunthera von Hagensa i Roya Glovera a sami posuwają się do tedo samego....bo jaka to różnica czy jest to kostka z dłoni czy większy "eksponat" ????- czyste pogaństwo. Rozumiem rzeczowe pamiątki ale fragmenty ciała ????komu jak komu ale Dziwiszowi się dziwię tak przysłużyć się temu któremu się służyło-Nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie demineralizacji ciała tylko mineralizacji ciała - związki organiczne pod wpływem warunków środowiska i bakterii gnilnych zamieniają się w substancje nieorganiczne, zwłoki gnilne zamieniają się stopniowo w zwłoki zeszkieletowane (lub zmumifikowane jeśli wyschną, zwoskowacieją lub w inny sposób zakonserwują się naturalnie)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież parafia na Wrotkowie jest pod wezwaniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po kiego nam to to !!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za. Ale dlaczego nikt nie mówi o relikwiach Krzyża Świętego, które są w Niemcach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyżby Zdziwisz nie pamiętał, że JPII sobie tego nie życzył...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to profanacja zwłok.a z drugiej strony mamy XXI wiek.i śmieszno i straszno!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jakie części ciała nie będą brane pod uwagę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...