Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kierowcy MPK jeżdżą na gapę

Utworzony przez xs, 10 maja 2009 r. o 23:24 Powrót do artykułu
nie wiem tylko, dlaczego rodzina kierowcy ma jeździć gratis?? kierowca , owszem, ale żona, dzieci?? Dlaczego?!?!?!?!?!?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zlikwidowany komunizm,zlikwidować przywileje komunistyczne.W kapitalizmie trzeba sobie wypracować przywileje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a my w LUBZELU mamy prawie za darmo pront
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahahaha napisał:
a my w LUBZELU mamy prawie za darmo pront
Nie za darmo-tylko za NASZE...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(...) Każdy zawód ma jakieś przywileje. Nam się je próbuje odebrać - grzmi Andrzej Sokołowski, szef największego spośród działających w spółce związków zawodowych... - a czy jak ja jestem lekarzem to mam skladki nie placic zdrowotnej na NFZ bo mam taki przywilej? totalna glupota i komuinistyczne zasady ktore trzeba zliwkidowac i to szybko. a kierowcom MPK i tak nie ejst zle wiec niech nie marudza. tak jak oni sie zachowuja w stosunku do osob w autobusie to raczej kultury trzeba ich nauczyc a nie dawac darmowe przywileje. chamstwo trzeba liwkidowac i to w trybie pilnym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chamstwo i łapówkarstwo i kumoterstwo to trzba likwidowac wśród Was konowałów i niedouków, wykształconych za państwowe pieniądze a traktujących pacjentów jak ostatnie zło na tym świecie. A kultury najpierw wymagajcie od siebie w stosunku chociazby do pacjentow, a nie najpierw od kogos innego. A co do przywilejów to proszę mi nie mówić, że lekarz jak leczy lekarza nie traktuje go inaczej niz zwykłego obywatela i to jest Wasz przywilej. Tak jak praujący w zakładzie gazowniczym czy energetycznym maja niższe ceny na produkty sprzedawane przez ich fimy. A skoro maja zabrac kierowcom ( bo nie mówie tu o rodzinach) to dlaczego policjanci czy strażacy mają jeździć za darmo, bo on pokaże " blache" i lje na to, a im z jakiej racji przysługuje przywilej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
c(....) Tak jak praujący w zakładzie gazowniczym czy energetycznym maja niższe ceny na produkty sprzedawane przez ich fimy (...)
Hmmmm pracuje w gazownictwie ale juz dawno zlikwidowano ulgi na gaz wiec prosze nei pisag glupot, plae tyle za gaz ile normalny obywatel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ilu emerytów jeździ w Lublinie za friko, niech redakcja policzy i napisze, emeryt jest dużo bogatszy od pracownika MPK i stać go na kupno biletu chociażby ulgowego, a tak to emeryci urządzają sobie wycieczki z Węglina do Realu-przez całe miasto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Po reformie sprawa wygląda tak, że jeśli władze MPK chcą, by załoga spółki nadal jeździła za darmo, to muszą zwyczajnie takie przejazdy wykupić w ZTM. Ale MPK tego nie robi." w pelni sie z tym zgadzam. Umowa na darmowe przejazdy jest zawarta miedzy MPK i jej zaloga, wiec niech MPK takie darmowe przejazdy wykupi w ZTM. Oczywiscie jezeli MPK na to stac...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panie redaktorze, juz pobil pan granice absurdu i nekompetencji... Te bezplatne przejazdy pracownicy i ich rodziny maja zapisane w ukladzie zbiorowym pracy. Oj, i temat zdechl? moze bardziej sie pan powinien starac aby znalexc problem tam gdzie go nie ma?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli rzeczywiście jest taki problem, to powinni teraz uchwalić uchwałę jaka obowiązuje z Mieście Stołecznym Warszawie. Uchwała Nr XLIII/1040/2004 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 16 grudnia 2004 roku ze zm. art. 13. w Zarządzie Transportu Miejskiego uprawnieni do bezpłatnych przejazdów są: a. pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę bez względu na wymiar zatrudnienia, z wyjątkiem pracowników zatrudnionych na okres próbny, b. pracownicy przebywający na urlopach wychowawczych, c. niżej wymienieni członkowie rodziny pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy: - małżonek pracownika, - dzieci, pasierbowie, dzieci przysposobione pozostające pod opieką pracownika bądź jego małżonka na podstawie orzeczenia Sądu - do ukończenia 18 roku życia. Po ukończeniu 18 roku życia, pod warunkiem uczęszczania do szkoły i nie osiągania stałych dochodów z tytułu zatrudnienia - nie dłużej jednak niż do ukończenia 25 roku życia. Bilet nie przysługuje w przypadku zawarcia związku małżeńskiego. d. emeryci i renciści, jeżeli bezpośrednio przed przejściem na emeryturę lub rentę byli zatrudnieni w ZTM oraz członkowie ich rodzin, jeżeli spełniają warunki określone w lit. a, e. wdowy/wdowcy, członkowie rodzin po zmarłych pracownikach, emerytach i rencistach, jeżeli spełniają warunki określone w lit. c tiret drugie, z tym, że uprawnienia, o których mowa w pkt 14 lit. a-e ulegają zawieszeniu na czas urlopu bezpłatnego pracownika trwającego powyżej 30 dni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kojs napisał:
(...) Każdy zawód ma jakieś przywileje. Nam się je próbuje odebrać - grzmi Andrzej Sokołowski, szef największego spośród działających w spółce związków zawodowych... - a czy jak ja jestem lekarzem to mam skladki nie placic zdrowotnej na NFZ bo mam taki przywilej? totalna glupota i komuinistyczne zasady ktore trzeba zliwkidowac i to szybko. a kierowcom MPK i tak nie ejst zle wiec niech nie marudza. tak jak oni sie zachowuja w stosunku do osob w autobusie to raczej kultury trzeba ich nauczyc a nie dawac darmowe przywileje. chamstwo trzeba liwkidowac i to w trybie pilnym
A jak jesteś lekarzem, to się w przychodni zawsze pchasz bez kolejki. Jak nie za swoją sprawą to z całą swoją rodziną - nawet z teściową. CHYBA NIE ZAPRZECZYSZ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co innego pchać się bez kolejki a co innego jeżdzić za darmo ZABRAć RODZINOM ULGI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Puławach też niektórzy kierowcy jeżdżą na gape bo trzeba wykupować roczny bilet dla siebie jak i dla członków rodziny!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy porządny pracodawca powinien dawać pracownikom przywileje. Pracownicy banków mają za darmo konta i niższe prowizje od kredytów, pracownicy sklepów mają upusty na towary lub usługi. Jest to forma wynagrodzenia. Inna sprawa to jak niby miałoby wyglądać egzekwowanie należności, przecież kolega nie spisałby kolegi - czy kiedykolwiek policjant spisał innego policjanta lub nawet żonę za przekroczenie prędkości? Poza tym jak komuś tak bardzo zależy to niech się zatrudni w MPK - też dostanie bilet za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poza tym autobusy jeżdżą niezależnie od tego czy pasażer zapłaci za bilet czy nie, więc darmowy przejazd kierowcy nie wpływa na wykonywanie usługi przez MPK. Ale to już taka smutna polska rzeczywistość - byle ktoś nie miał ociupinę lepiej niż ja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
saw napisał:
Nie za darmo-tylko za NASZE...
OJ TY PRONCIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZLIKWIDOWAĆ PRZYWILEJE!!!!!!!!!! Kierowca tak jak ja jedzie do pracy to kupuje bilet.Ale ciekawe że jeszcze teściowa ma mieć bezpłatny bilet bo prowadzi mu dom.To jesz kompletna paranoja ha ha ha ha!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK BLIZEJ SIE ROZPOZNAC Z PARAGRAFEM TO CHYBA NIEPRAWDA ABY KIEROWCA LAMAL PRAWO JADĄC NA GAPĘ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Każdy porządny pracodawca powinien dawać pracownikom przywileje. Pracownicy banków mają za darmo konta i niższe prowizje od kredytów, pracownicy sklepów mają upusty na towary lub usługi. Jest to forma wynagrodzenia. Inna sprawa to jak niby miałoby wyglądać egzekwowanie należności, przecież kolega nie spisałby kolegi - czy kiedykolwiek policjant spisał innego policjanta lub nawet żonę za przekroczenie prędkości? Poza tym jak komuś tak bardzo zależy to niech się zatrudni w MPK - też dostanie bilet za darmo.
Popieram - każdy szanujący swoich pracowników pracodawca stara się o przywileje dla nich i to jest jak najbardziej w porządku. Tylko tutaj pojawia się powszechny problem, czyli tradycyjna polska zawiść - ja nie mam to nikt nie powinien. Ciekawe czy Ci, którzy tak krzyczą przeciwko tym ulgom, odmówiliby, gdyby ich pracodawca zaproponował jakieś obniżki w związku z branżą, w której pracują. Nigdy w to nie uwierzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...