Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Komunia święta: Ile kosztuje uroczystość? Jaki prezent na komunię?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 kwietnia 2017 r. o 17:01 Powrót do artykułu
...ile kosztuje tzw. I Kom. Św? Mojego wnuka kosztuje to wakacje we Francji. Jego mądra mamuśka wymyśliła udział w idiotycznych egzorcyzmach, ale dziadek z babcią nie akceptują takiej indoktrynacji i w tym roku młodzieniec nie pojedzie na Lazurowe Wybrzeże, ponieważ wiązałoby się to z koniecznością zaproszenia także jego rodzicielki, a jej widok przyjemności raczej nie przysparza!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem pewnej kwestii. Jeżeli dzieci mają nie dostawać drogich prezentów lub w ogóle to po co są robione składki na prezenty dla księży, siostry, wychowawców, dyrektorki szkoły i organisty? ! Oni każą przynosić koperty z pieniędzmi , które dostaną dzieci a sami mogliby zrezygnować ze swoich prezentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sami księża doprowadzili do takiej sytuacji to jest rzeczywistość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest szoł artystyczne - oczywiście komercyjne, a nie przeżycie duchowe. Sami księża do tego doprowadzili... Smutne to, ale prawdziwe - poczytajcie Państwo wcześniejsze wpisy userów o tych składkach i prezentach dla dorosłych... przerażające!!! Szkoda w tym wszystkim tak naprawdę samych dzieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zlodzieje okradli parafie w Zakopanym w ktorej przez lata ks. Tadeusz Wróblewski SDS molestowal chlopcow. Proszeni sa o kontakt przez ruchofiarksiezy.org z chciwymi poszkodowanymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
60 lat  wstecz przy I Komunii dziecko z boku rodzice, wspólne przyjęcie Sakramentu.Biała kawa i kanapka bułka z masłem i wędliną na plebanii.A kto wymyślil chrzestnych i innych wujków ciotków i prezenty dla księdza.Wtedy  nie było prezentów i żyję do tej pory.A pierwsze przyjęcie było na chrzcie później po ślubie,bo to słuszna Polska tradycja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Sami księża doprowadzili do takiej sytuacji to jest rzeczywistość
 u mojego wnuka w ubiegłym roku ksiądz sobie zażyczył karnet na ciuchy do eksluzywnego sklepu, ciekawie po co mu te ciuchy, przecież mogłabym mu kupić w lumpeksie, bo pod sutanną nie widać jakiej marki ma ciuchy. Gdyby np. powiedział, żeby przeznaczyć te pieniadze na pomoc np. chorego dziecka to to byłoby miłosierdzie a nie elegancie ciuchy dla niego, litości, tym księżom to też sie w dupach poprzerwcało z dobrobytu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
teraz każdy ma dosyć tej komuni, dzieci są wymęczone jak pies pluto bo u nas już od pażdziernika jest trzepanie ich nauką usatwianie w kościele, ćwiczenie ich jak piesków, i się dziwić, że później już jako starsi nie chca chodzić do koscioła. Wczoraj syn 4 klasista uczył się na kartkówkę z religi, paranoja, co jeszcze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak było, tak jest i tak będzie. Komu nie pasuje to może sobie zaoszczędzić wydatków na "zbytek" lub tradycję. Oczywiście, że każde dziecko oczekuje prezentów w świąteczny dzień. Po co Mikołaj, Gwiazdka, czy urodziny i imieniny? Jesteśmy zasobniejszym społeczeństwem to możemy sobie pozwolić na podarowaniu dziecku nie tylko jabłka, czy cukierka. Chrześcijaństwo nie pierwsze takie coś jak św. Komunia wymyśliło. W Japonii jest dzień chłopca i dzień dziewczynki. I ździwilibyście się, ile tam kimono dla 3letniego, czy 5letniej pociechy potrafi kosztować. No, ale bezdzietne społeczne pasożyty niczym trutnie potrafią tylko krytykować i nie są w stanie pojąć radości z posiadania potomstwa. Dla nich niczym dla Kuby Wojewódzkiego to zbytek... lepiej kupić Porsche. Oj, ubodzy są ci ludzie. Cieszy mnie, że obecnie takie imprezy można robić w restauracjach, dzieki temu rodzice mają mniej roboty po całej tej "hecy" ;) Ja tam pamiętam swą komunię i prezent od babci... zegarek elektroniczny z trzema przyciskami. Obecnie za 4-8zł dostępny, a wowczas cała renta poszła. Już go nie mam, ale babciny gest utrwalił mi sie w pamięci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak wygląda w praktyce polska religijność. najeść się, napić i prezenty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Życzę każdemu dzieciakowi, któremu rodzice kupią quada, żeby się na nim zabił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem tradycjonalistą i mój dostanie rower i zegarek. Żadnych tabletów czy quadów na pewno mu nie kupię
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zegarek, święte coś i rower. Można nawet jakąś Indianę z media expertu, teraz te xpulsery podobno dobre.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No rower to podstawa a te Indiany tanie bo tysiak to do zniesienia przy pozostałych kosztach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
No rower to podstawa a te Indiany tanie bo tysiak to do zniesienia przy pozostałych kosztach.
 W sumie można znaleźć tańszy, ale moim zdaniem na takim sprzęcie nie ma co przesadnie oszczędzać bo jednak cena idzie proporcjonalnie do jakości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zalezy. Wydajemy 1000 z hakiem na rower Indiany + obiad w restauracji i + jakies opłaty itp. to wyjdzie ze 2,5.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te rowery Indiany to zresztą nie tylko na Komunię się nadają. Dobra relacja cena/jakość. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komunia to jednak spory wydatek, ja już ze stresu zaczęłam łykać nervomix control :) Mieliśmy robić w restauracji ale w końcu robimy w domu bo to jednak mniejsze koszty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak się zastanawiam nad prezentami z Media Expert. Moim zdaniem elektronika to uniwersalny pomysł na podarunek. Szczególnie jeśli robi się przemyślane zakupy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Media Expert często są naprawdę dobre okazje, to fakt. Ja obserwuję ich sklep internetowy, a jak coś potrzebuję to biegnę do sklepu i kupuję. Teraz na komunię najmłodszego członka rodziny było dokładnie tak samo. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...