Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Konflikt na UMCS. Rektor kontra dziekan wydziału prawa

Utworzony przez Pawel, 28 czerwca 2011 r. o 06:57 Powrót do artykułu
Panie profesorze, jest Pan wybitnym prawnikiem,ale na UMCS ie już czas na zmianę pokoleniową. Pana młodsi koledzy będą mogli pokazać co potrafią, a może fabryka prawników jaką stał się WPIA zmieni się w cenioną manufakturę jaką jeszcze była około 10-12 lat temu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i dobrze, niech składają. Może w końcu trochę świeżej krwi pojawi się na tym wydziale..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rektorowi Uniwersytetu z takim wydziałem prawa jak UMCS wpadło do głowy zasięgać opinii jakiejś kancelarii prawnej w kwestii interpretacji przepisów ?? wstyd, nic dziwnego że stolicę kultury dostał Wrocław ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PANIE PROFESORZE - USTAP PAN MIEJSCA MLODSZYM PAN JUZ SWOJE ZROBIL.MAM JUZ TEZ 70-LAT I WIEM Z WLASNEGO ZYCIA ZE W TYM WIEKU CZLOWIEK DO KONKRETNEJ PRACY JUZ SIE NIE NADAJE.NADAJE SIE ALE NA SPACERY Z WNUKAMI itp.NAPRAWDE WSTYD ZEBY 70-CZLOWIEK BYL JESZCZE DZIEKANEM.USTAP PAN MIEJSCA MLODSZYM,SPRAWNIEJSZYM I SILNIEJSZYM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prof. Antoni Pieniążek jest wybitnym prawnikiem? Niesamowite.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kjl napisał:
To prof. Antoni Pieniążek jest wybitnym prawnikiem? Niesamowite.
Ja nie mam, co do tego żadnych wątpliwości. Myślę, że UMCS nie powinien pozbywać się takich osób. To nie tylko wybitni prawnicy, ale i ludzie zasłużeni na wielu płaszczyznach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Towarzyszu Docencie Pieniążek, sztandar czas wyprowadzić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żorż napisał:
rektorowi Uniwersytetu z takim wydziałem prawa jak UMCS wpadło do głowy zasięgać opinii jakiejś kancelarii prawnej w kwestii interpretacji przepisów ?? wstyd, nic dziwnego że stolicę kultury dostał Wrocław ...
Miał okazje dać zarobić firmie, czyli wyprowadzić toche forsy Z UMCS. W ramach oszczędności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech bawi dzieci i tyle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Statut UMCS mówi: - Mandat Rektora lub prorektora wygasa przed upływem kadencji w przypadku jego odwołania przez kolegium elektorów, które dokonało wy boru, zrzeczenia się funkcji, utraty biernego prawa wyborczego oraz, w przypadku prorektora, w sytuacji wskazanej w ust. 3. Postanowienie to nie uchybia przepisom art. 38 ust. 5, art.127 ust. 4 oraz art.129 ust. 2-4 ustawy - 1) bierne prawo wyborcze przysługuje osobom wymienionym w pkt. 2, z wyjątkiem nauczycieli akademickich, którzy osiągnęli wiek emerytal ny, a przepisy co do Rektora są stosowane tez do Dziekana...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kjl napisał:
Miał okazje dać zarobić firmie, czyli wyprowadzić toche forsy Z UMCS. W ramach oszczędności.
Bo jaka LUBELSKA kancelaria by chciała się narazić prawnikom z tego samego miasta- celem zachowania bezstronności to normalna procedura
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin napisał:
Bo jaka LUBELSKA kancelaria by chciała się narazić prawnikom z tego samego miasta- celem zachowania bezstronności to normalna procedura
prof. Pieniążek to stary komunista, ale to właśnie jest kwintesencja wydziału prawa UMCS. prof. PIENIĄŻEK MUSI ZOSTAĆ!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cały ten wydział to JEDNO NIENAWISTNE SZAMBO!!! Bydlaki bez sumienia, którzy tylko potrafią szydzić, wykpiwać i poniżać studentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prof. Pieniążek pochodzący ze "stajni" zasłużonego Ś.P.Prof. Seidlera, dzieki któremu nawiasem mówiąc UMCS zawdzięcza swoje istnienie, to już jednen z ostatnich profesorów z czasów gdzie istniały jeszcze jakieś zasady. Twardy, ale zawsze sparawiedliwy był szczerze szanowany przez wszystkich. Zarzuty jakiejś miernoty tu na forum że był komuchem tylko dlatego że jest starszym Profesorem świadczą tylko o jego poziomie IQ równym gnidzie. Nie potraficie szanować szlachetnych ludzi, ale trudno się dziwić takim kreaturom dla których jedynym autorytetem jest McDonald!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam prof. Pieniazka darze sympatia. A wydzial prawa umcs nie zajmuje czasami drugiego miejsca w Polsce ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AWilk napisał:
Prof. Pieniążek pochodzący ze "stajni" zasłużonego Ś.P.Prof. Seidlera, dzieki któremu nawiasem mówiąc UMCS zawdzięcza swoje istnienie, to już jednen z ostatnich profesorów z czasów gdzie istniały jeszcze jakieś zasady. Twardy, ale zawsze sparawiedliwy był szczerze szanowany przez wszystkich. Zarzuty jakiejś miernoty tu na forum że był komuchem tylko dlatego że jest starszym Profesorem świadczą tylko o jego poziomie IQ równym gnidzie. Nie potraficie szanować szlachetnych ludzi, ale trudno się dziwić takim kreaturom dla których jedynym autorytetem jest McDonald!
sam jesteś miernotą, leszczu. Pisze, ze Pieniążek to komuch, bo był dygnitarzem Jaruzelskiego - przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie, obecnie jest członkiem lewicowego, postkomunistycznego stow. Ordynacka, a o jego "osiągnięciach" najlepiej świadczy fakt, że nie dorobił się tytułu profesora zwyczajnego, a przecież przechodzi już na emeryturę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jest towarzysze, sztandar wyprowadzić i na emeryturę ten cały czerwony park jurajski!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wg mnie sytuacja wygląda tak: Profesorowie z 3 piętra słusznie sprzeciwiają się dołożeniu "bezpieczeństwa publicznego". Kto zna temat, widział "plan studiów", ten wie o co chodzi. Dziekan także nie ma ochoty wpuszczać przeróżnej maści celników, strażników, ochroniarzy, wszystkich takich, którym wyższe wykształcenie jest potrzebne (oni wcale nie chcą studiować, muszą!) bo ustawa tego wymaga. Dość skutecznie pomysł ten został przez WPiA zablokowany. Jest jednak 2 mln złotych wolnych środków, kadra i rektor nad nimi, który "wie lepiej". Niech dziennik zbada: 1. sprawę trzeciego kierunku; 2. czy podobne sytuacje miały miejsce na innych uczelniach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziadki i babki ->pleśniaki zajmują tylko miejsca :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chyba nikt nie będzie się smucił jak kidyba odejdzie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...