Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Koniec gimnazjów, będą 4 lata liceum. Co sądzą o zmianach lubelscy nauczyciele?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 czerwca 2016 r. o 06:58 Powrót do artykułu
w skrócie ta zmiana to tylko zwolnienia dla nauczycieli podstawowek, wydatki następnych miliardów na niedopracowany system, kiedy rozliczenie tych co wprowadzili gimnazja skoro to takie złe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O JA PIEDROLE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra zmiana i dobra zmiana. Tylko czemu ja jej nie czuję....? A no taaaa..... mam jedno dziecko, czyli ja nie rodzina wg. Pisu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele nie patrzą na zmianę, czy dobra czy nie, tylko boją się zwolnień. Jak widać każdy myśli tylko o sobie. Obiecajcie im zatrudnienie - że ich  nie zwolnicie, to nie będą narzekać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O kur.wa będą dzieciom na historii robić wodę z mózgu! Naród się sprzedał za 500 srebrników. LUDZIE MYŚLCIE TROCHĘ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pierwsza decyzja pisu, którą w pełni popieram może wreszcie wzrośnie poziom nauczania w szkołach a matura będzie maturą, a nie kpiną chodziłem do 8-letniej podstawówki, 4-letniego liceum, skończyłm 5-letnie studia, a które dostaęłm się za drugim razem, znam dośc dobrze polską literaturę, historię i nie robię błędów ortograficznych, pisząc poprawnie gżegżółka :))) Ale to nie znaczy, że jestem zwolennikiem pisu. Dla mnie to chorzy ludzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Reformy co 4-8 lat..... W tym kraju nigdy nie będzie dobrze. A może monitorować i poprawiać to co jeszcze do konca dobrze nie funkcjonuje. Niech system okrzepnie i wprowadzać delikatne zmiany a nie wyeracac wszystko do góry nogami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok. Nareszcie! Jeszcze spełnienie obietnicy powrotu religii do kościołów i będzie okay.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsze beda wycieczki do miejsc pamieci. W pierwszej kolejnosci zapewne na Wawel. Religii ze szkol nie wyrzuca, raczej obowiazkowa bedzie :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałabym zobaczyć dziś minę b. dyrektorki Gimnazjum nr 9 - pani Aniu, DOBRA ZMIANA zmiotła właśnie pani cały dorobek. Warto było popierać pis? Rewolucja własne dzieci zjada, ot co.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 W pełni zgadzam się z Karolem . Poziom dzisiejszego nauczania na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i wszelkiego typu szkól średnich poniżej krytyki . Dno , dno i pól metra mułu !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno mają wrócić stare numery szkoły.Np w miejscu Gimnazjum nr 10 powstanie Szkoła podstawowa nr 35, bo 10 podstawówka już jest:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo PiS,tak trzymać! Komuchom, jak zwykle, to się nie podoba i chcą by gimnazja pozostały bo jest więcej stołków dyrektorskich i więcej dojenia z kasy państwowej, pod nadzorem ZNP.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna reforma kolejne pieniądze wydawane na coś co za chwilę kolejny rząd będzie zmieniał. Czy to na pewno o dobro dzieci chodzi? Pani minister zapraszamy do pracy w szkole może wtedy podejdzie pani realnie do proponowanych zmian. Jak na razie to tylko kolejne pomysły i kolejne pieniądze podatników. Żaden rząd nigdy nie przejmował się oświatą nie oszukujmy się ze nagle dobro dzieci stało się takie ważne. Uwierzcie nie wszyscy gimnazjaliści są dziećmi z problemami są też tacy w większości którzy w obecnym systemie kończą gimnazjum z wyróżnieniem i dużym poziomem wiedzy . Doskonalmy to co mamy by było mniej problemów, a nie uciekajmy do kolejnych reform by zamiatać problemy pod dywan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzecia klasa gimnazjum to była porażka.Zniechęcona , rozkapryszona młodzież na siłę trzymana w wydłużonej podstawówce.Teraz będzie inaczej Chcesz się uczyć?- idziesz do liceum Chcesz się uczyć zawodu?- idziesz do zawodówki lub technikum Nie chcesz się uczyć?- won do miotły albo spierniczaj do wojska Coś pięknego:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro w 4 klasie z dziećmi pozostanie dotychczasowy nauczyciel, to co on ma tam robić, jeśli uczyć wielu przedmiotów mają nauczyciele-specjaliści? Będzie tylko wychowawcą i panią od tzw. przedmiotów-michałków? W jaki sposób wypełni etat? Nauczyciel pedagogiki wczesnoszkolnej to taki specjalista od wszystkiego a okaże się, że od niczego. Dobrze, że jestem już emerytką i te zmiany nie obejmą ani mnie ani moich dzieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To proste - nauczyciele pracy nie stracą, bo będą uczyć nie w gimnazjach, a w szkołach powszechnych i średnich. Jeśli stracą - to przez dziurę demograficzną - garb po skutkach przemian IIIRP. Natomiast szkolnictwo pozbędzie się góry niepotrzebnych kosztów administracyjnych związanych z osobnymi gimnazjami. Wreszcie ktoś robi coś dla potrzeb UCZNIÓW, a nie szuka pretekstu do skoku na państwową kasę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Od klasy 5. dzieci zaczną naukę na tzw. etapie gimnazjalnym. Będzie mógł być on prowadzony w budynku dotychczasowej szkoły podstawowej lub też w dzisiejszych gimnazjach, żeby wykorzystać istniejącą bazę lokalową i wyposażenie klasopracowni" czyli może zdarzyć się że dzieciaki od klasy 5-8 będą chodzić do budynku gdzie było gimnazjum jedenastolatki i piętnastolatki pod jednym dachem - super
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra decyzja 8 letnia szkoła podstawowa i 4 letnie liceum, gimnazja należy wygasić w większości to nieudany eksperyment - dzieci musiały za często zmienić szkoły - Zmiana w bardzo dobrym kierunku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...