Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Korupcja w szpitalu? Tajne konto w Szwajcarii i bilety na Claptona

Utworzony przez marek, 25 października 2013 r. o 06:44 Powrót do artykułu
na temat korupcji w sluzbie zdrowia niech sie wypowiedza przedstawiciele handlowi firm farmaceutycznych. Masakra.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Korupcyjne zarzuty dotyczą lat 2002–2004. Postawiono je dwóm osobom związanym z SPSK 4. Jedna z nich to ortopeda Bogusław K. Lekarz miał konto w szwajcarskim banku, na które firma Stryker przylała 4,5 tys. i 2,9 tys. franków szwajcarskich (w sumie ok. 25 tys. zł według wczorajszego kursu). Oczywiście dochody te nie były nigdzie ujawnione. Przekazał je Grzegorz P., ówczesny przedstawiciel regionalny, a obecnie dyrektor generalny firmy Stryker Polska.   Grzegorz P. został zatrzymany. Zdaniem śledczych osobiście zabrał dwóch lekarzy (z Lublina i Rzeszowa) do Zurychu. Tam założył im konta w banku. W tym samym czasie w szpitalach trwały przetargi i podpisywanie umów na dostawy sprzętu medycznego. Bogusław K. zasiadał w komisji przetargowej. Lekarz z zarzutami nadal pracuje w lubelskim szpitalu. Wczoraj był nieuchwytny. Przedstawiciele szpitala nie komentują sprawy, bo jak twierdzą, nie mają żadnych informacji o zarzutach wobec ortopedy. Za korupcję odpowie również Tadeusz K., były dyrektor ekonomiczny w SPSK4. Według śledczych wraz z Bogdanem K. skorzystał on z korupcyjnej propozycji firmy Stryker. W majowy weekend 2004 roku panowie wraz z żonami i dziećmi wybrali się na koncert Erica Claptona w Londynie. Koszt takiego wyjazdu obliczono na 1450 zł od osoby. Płacił Stryker. W tym samym czasie zdobywał zamówienia z lubelskiego szpitala."   ..... przedstawiciele szpitala nie komentują sprawy, bo "nie mają żadnych informacji o zarzutach" ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i w końcu ktoś się wziął za te układy szpitalne. Branża budowlana w PSK4 Lublin działa tak samo, przetargi ustawiane pod konkretna firmę. Innych odrzucają za głupie powody ! Mam nadzieję, że sprawdzą teraz wszystko i może uzdrowią choć trochę ZP w lubelskiej służbie zdrowia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PSK 4 - karawana jedzie dalej, utopili jednego reszta kasty się cieszy że to nie oni i dalej robi swoje.    Juz wiecie czemu leki takie drogie? Łapówki lekarzy i pensje przedstawicieli są w to wliczone.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
25 tyś zł, to naprawdę suma szokująca, jak na szwajcarskie konto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy dla autora tego artykułu imiona Bogdan i Bogusław to synonimy??? Naprawdę, warto chyba czasami przeczytać to, co sie napisało...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy dla autora tego artykułu imiona Bogdan i Bogusław to synonimy??? Naprawdę, warto chyba czasami przeczytać to, co sie napisało...
Ja myślę że to zamierzone to znany ortopeda w światku lubelskim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja myślę że to zamierzone to znany ortopeda w światku lubelskim
To które imie jest właściwe?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kwotę 25 tysia to pan doktor zarabia w jeden miesiąc i nie trzeba mu konta szwajcarskiego. Alepiej zakupić dobre inplanty niż szaic  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tajne kontko w Szwajcarii T.K. No właśnie branie do łapy koledzy nie udowodnili ale teraz FBI i nowoczesność mogą zgubić b. dyr administracyjnego PSK 4. Grabiło się w tej PSK 4 bezkarnie oj grabiło. A to kasa za przetargi na transport medyczny i sanitarny w latach 2002-2004,następnie awans na  Kanclerza AM w Lublinie i zatrzymanie za ustawienie przetargów z firmami produkujące leki dla PSK Jak może być normalnie w służbie zdrowia  gdy utrzymuje się na stanowisku zaufania publicznego osobę mającą skłonności  do oszustwa . Ponieważ Pan K. mając kontko w Szwajcarii jest prawnikiem   cieszył się zaufaniem kolegów z prokuratury był i jest bezkarny. A jest pospolitym złodziejem w garniturze i białej koszuli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę ,że tylko dwóch wpadło ,bo FBI namierzyło .Tak w ogóle to zapewne w szpitalach nie było by dyrekcji i lekarzy gdyby służby panstwowe normalnie funkcjonowały .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że szpitl PSK4 ma jeszcze dużo do odkrycia... i mam nadzieję , że wreszcie się wezmą za tyłki wszystkim , którzy żyją z naszej kasy... Do czego to doszło , żeby człowiek płacił tyle na te cholerne składki ZUS, a jak przyjdzie co do czego to nie może dostać się do specjalisty czy na zabieg.... Od pół roku staram się umówić na operację laryngologiczną bez większych rezultatów , a czas oczekiwania ok 2 lat może i więcej to normalna sutyacja w kraju , żeby pacjenci mieli tak utrudniony dostęp do podstawtowych praw z konstytucji RP??  Kiedy wreszcie ktoś zrobi z tym porządek i zaczniemy żyć w Państwie prawa a nie małpim gaju.... Gdyby to zwykły kowalski miał takie konto w szwajcarii i próbował US rolować i nie płacić podatów w sowjej małej firmie miałby kontrol za kontorlą i już po miesiącu siedziałby za kratami, a tak lekarze pracują z zarzutami i nikt sobie nic z tego nie robi.... Gratulacje Premierze gdzie ta twoja drugia Irlandia?? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...