Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kradzieże na budowie drogi S17, osiem osób zatrzymanych

Utworzony przez asdf, 30 listopada 2011 r. o 10:47 Powrót do artykułu
Nie ma to jak POlska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PISz o artykule i przekręcie a nie o polityce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dopóki się takich nie weźmie za łeb i nie wpier... to się nie nawrócą. matka i ojciec ich nie nauczyłą, że się nie kradnie bo są tacy sami patrioci. w du*** mają, że to wspólne nasze. aby im było dobrze. PRZECIEŻ NA TO JEST PROSTA METODA. WPROWADZIĆ SUROWE KARY. np kara śmierci za kradzież i założe się, że nikt nie ukradnie nic jak będzie wiedział co go czeka albo spotkało tych co już kradli. ale niestety ci na górze są tacy sami. kradną ile popadnie to nie będą sami siebie podcinać..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idioci, a jakby im ktoś paliwo z baku albo cegły z domu podkradał to od razu by wrzeszczeli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zacząć należy od tego, że stawki oferowane przez wykonawców podwykonawcom wystarczają co najwyżej na pokrycie kosztów, zarobkiem jest tylko to co się ukradnie. Ta sama sytuacja występuje w relacji podwykonawca-pracownik. Przypuszczam że tych ośmiu to nawet nie wierzchołek góry lodowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znajdzcie mi kierowce tira albo drogowca który jezdzi autrm na gaz lub benzyne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiedzialność majątkowa razem z zabraniem domu, mieszkania. Nawet dla rodziny jesli korzystała z przestępstwa..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To są DROGOWCY - ludzie techniczni pracujący przy budowie dróg czy KIEROWCY ?????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bylo do przewidzenia przy tak duzej inwestycji,bioradz pod uwage taki niski stopien zabezpieczenia, jaki stosuje firma Mota Engil,w ramach oszczednosci!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od razu wiadomo,że to Polaki budują. Chińczycy nie kradną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a mozna by przytoczyc jeszcze wiele innych przykladow,w jaki sposob firma jest okradana!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zacząć należy od tego, że stawki oferowane przez wykonawców podwykonawcom wystarczają co najwyżej na pokrycie kosztów, zarobkiem jest tylko to co się ukradnie. Ta sama sytuacja występuje w relacji podwykonawca-pracownik. Przypuszczam że tych ośmiu to nawet nie wierzchołek góry lodowej.
co ty człowieku piszesz? próbujesz zwykłe gnidy, które kradły usprawiedliwiać. to kradzież i koniec. za to powinno ucinać się ręce, niestety takie prawo już nie obowiązuje dlatego tak jak ktoś tu już napisał, pełna odpowiedzialność majątkowa i koniec!!! co z tego że jeden dzban z drugim odsiedzą w pierdlu na nasz koszt. co innego jeśli w tym czasie jego dom, podwórko, samochód czy puszki po piwie, zostaną zlicytowane i wszelkie szkody przynajmniej proporcjonalnie naprawione. wtedy jeden z drugim zastanowiliby się 2 razy zanim coś by głupiego zrobili. tylko pełna odpowiedzialność majątkowa! zupełnie nie rozumie po co wrzucasz wątek o wykonawcach i stawkach, to żadne usprawiedliwienie! jeśli Ci "robotnicy" widzą że mało zarabiają, niech szukają innej pracy, u innego wykonawcy który da im więcej kasy, ale za kradzież tylko surowa kara!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powinni takim te plugawe złodziejskie łapska ucinać! nie dość że tak trudno było się o ten kawałek lepszej drogi doprosić, to jeszcze takie obszczymury rozkradają ile się da... :/ mam nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość i dostaną finansowo po dupach (kasę za wszystko co rozkradli powinni oddać) oraz że stracą pracę, co ich nauczy szacunku do pracy, jak przyjdzie im kilka miesięcy szukać nowej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe dlaczego u nas w Polsce budowy dróg wychodzą najdrożej w Europie? Hm.... odpowiedz nasuwa się sama. Nic więc dziwnego, że mija rok czy dwa od wybudowania nowej drogi i pojawiają się pierwsze koleiny. Ciekawe czy firma wykonująca zamówienie dołoży brakujący materiał na wykonany już odcinek drogi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
llubellak@op.pl napisał:
co ty człowieku piszesz? próbujesz zwykłe gnidy, które kradły usprawiedliwiać. to kradzież i koniec. za to powinno ucinać się ręce, niestety takie prawo już nie obowiązuje dlatego tak jak ktoś tu już napisał, pełna odpowiedzialność majątkowa i koniec!!! co z tego że jeden dzban z drugim odsiedzą w pierdlu na nasz koszt. co innego jeśli w tym czasie jego dom, podwórko, samochód czy puszki po piwie, zostaną zlicytowane i wszelkie szkody przynajmniej proporcjonalnie naprawione. wtedy jeden z drugim zastanowiliby się 2 razy zanim coś by głupiego zrobili. tylko pełna odpowiedzialność majątkowa! zupełnie nie rozumie po co wrzucasz wątek o wykonawcach i stawkach, to żadne usprawiedliwienie! jeśli Ci "robotnicy" widzą że mało zarabiają, niech szukają innej pracy, u innego wykonawcy który da im więcej kasy, ale za kradzież tylko surowa kara!
To nie usprawiedliwienie, to tylko stwierdzenie, że w większości wypadków podwykonawca u wykonawcy czy pracownik u podwykonawcy zarobi tyle co ukradnie. Piszesz: niech szukają pracy u innego wykonawcy, wskaż więc wykonawcę który oferuje stawki umożliwiające zarobek bez kombinacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie rzeczy nie są wliczone w pensje? Po jej wielkości wydaje się, że są.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to bydlaki - cwaniaki, powinni wszystko w zębach oddać co nakradli łącznie z tymi co to kupili. Budują kiepskie drogi a później poprawiają przez takich jełopów. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego sie dziwimy 1386 zł wynosi minimalna pensja, który pracodawca tyle płaci pracownikowi ? ja pracuje jako kierowca solówki, mam płacone z kilometra, czasem jak jest mało zleceń wyciągnę 1300 zł, jak mam za to utrzymać rodzinę ? zbieram " oszczędności " prywatnego samochodu nie mam bo nas nie stać a przepał każdy chętnie kupi taniej, pracodawcy okradają nas a my ich, tak było jest i będzie jeśli zarobki nie będą adekwatne do wydatków co do opisanej sytuacji na budowie, chłopaki wypadli bo za dużo chcieli się nabrać, co za dużo to nie zdrowo, oceniajcie mnie jak chcecie, ale taka jest moja wizja rzeczywistości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kierowca napisał:
dlaczego sie dziwimy 1386 zł wynosi minimalna pensja, który pracodawca tyle płaci pracownikowi ? ja pracuje jako kierowca solówki, mam płacone z kilometra, czasem jak jest mało zleceń wyciągnę 1300 zł, jak mam za to utrzymać rodzinę ? zbieram " oszczędności " prywatnego samochodu nie mam bo nas nie stać a przepał każdy chętnie kupi taniej, pracodawcy okradają nas a my ich, tak było jest i będzie jeśli zarobki nie będą adekwatne do wydatków co do opisanej sytuacji na budowie, chłopaki wypadli bo za dużo chcieli się nabrać, co za dużo to nie zdrowo, oceniajcie mnie jak chcecie, ale taka jest moja wizja rzeczywistości
Człowieku jesteś zwykłym śmieciem i złodziejem i nie szukaj usprawiedliwienia. Okradasz pracodawcę czy wszystkich, którzy ciężką pracą (przy małych zarobkach również) płacą uczciwie podatki. Jak byś się czuł gdyby ktoś ukradł paliwo z twojego prywatnego samochodu tłumacząc, że jest mu jeszcze ciężej niż tobie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale tak jest na każdej budowie. Mój wujek pracuje też w przy drogach to jak raz odmówił "kradzenia" to został pobity. Nawet jak przy łopacie pracujesz to masz obowiązek "nalewać do niej ropę". Kontrolerzy mają płacone po 50-100 zł od sprzętu (których potrafi być 200-300 szt. na budowie). Zauważcie, że 100% pracowników tej branży jeździ samochodami na ropę. Dlatego m.in. mamy najdroższe drogi na świecie, ale ryba psuje się od głowy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...