Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Chwalebna wielce intencyja, zaprawdę. Jednakowoż w swej niezgłębionej mądrości Senat znamienitej tejże świątobliwej akademii rozważyć winien, czy nie słuszniejszym byłoby skierować potężny po stokroć i jakże skuteczny modlitewny potencyjał ku teraźniejszości raczej i gorliwie do Najwyższego się modlić o zgładzenie znienawidzonego, okrutnego Smauga w królewskim grodzie Kraka. Bo skoro Bóg Wszechmogący nie pomoże, to któż? Bo, nie Państwo przecie. Bo Ono sprawę ma ważniejszą - geotermiję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władca Pierścieni nie jest trylogią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiara mi wszystko wyjaśniła...... Długo zastanawiałem się, jak taki inteligentny facet napisał takie bajki.... Teraz już jasne; był głęboko wierzący, a więc wierzył w bajki! Te czy inne, bajka to bajka. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiara mi wszystko wyjaśniła...... Długo zastanawiałem się, jak taki inteligentny facet napisał takie bajki.... Teraz już jasne; był głęboko wierzący, a więc wierzył w bajki! Te czy inne, bajka to bajka. :)
A ja podejrzewam, że był człowiekiem zbyt małej wiary by wierzyć, że wszystko co nas otacza z nami włącznie jest dziełem przypadku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jakiś żart? I to ludzie KUL-u? Uczelni podległej Kościołowi Katolickiemu, zwalczającemu wiarę w czary, magię, czemu dał przykładny dowód w płonących stosach, na których spalono tysiące kobiet podejrzanych o uprawianie magii?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja podejrzewam, że był człowiekiem zbyt małej wiary by wierzyć, że wszystko co nas otacza z nami włącznie jest dziełem przypadku.
To wszystko, co nas otacza, włącznie z nami samymi NIE JEST dziełem TYLKO przypadku, acz ten też swoją rolę przez miliardy lat i niezliczoną ilość zdarzeń, odegrał. Ale według ścisłych reguł, praw obowiązujących w znanym nam Wszechświecie... a przypadek do tych praw jest zaliczany. Czy był (i jest) konieczny do utworzenia i ciągłego tworzenia (bo taki proces STALE się odbywa) tego, co nas otacza - jakiś umysł, to sprawa dyskusyjna lub wiary. Ale NA PEWNO potrzebny jest UMYSŁ, aby te reguły, prawa - poznawać (także rolę - potocznie tak nazywanego - przypadku), a kto wie, czy w przyszłości, po zdobyciu wiedzy - wykorzystać, a nawet, kiedy uznamy to za konieczne  - zmieniać, a nie tylko wiarą w opisywaniu świata się posługiwać. Cały czas jestem przekonany i nic tego nie zmieni, że, jeżeli już przyjmiemy, że tak było - to po to dany nam został UMYSŁ, abyśmy go używali w poznawaniu świata (a od takiego poznawania zależy nasza przyszłość, z dalszym istnieniem lub nie, tego umysłu - włącznie), a nie po to, abyśmy tylko peany na czyjąś cześć bezmyślnie wyśpiewywali...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władca Pierścieni nie jest trylogią.
muszę Cię zmartwić, składa się z trzech części więc jest trylogią :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powieść składa się z 6 ksiąg, więc nie jest trylogia...jedynie wydana w Formacie 3 części...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do wszystkich którzy uważają Władcę Pierścieni za trylogie, polecam przeczytać książki, bo już na pierwszych stronach Drużyny Pierścienia czytelnicy zostają wyprowadzeni z błędu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...