Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko w Świdniku: będą wywłaszczenia

Utworzony przez ktosik, 10 listopada 2008 r. o 08:07 Powrót do artykułu
Prawda jest taka, że nie pomogło straszenie specustawą. Ludzie nie chcą sprzedawać a Sobczak musi wydać kasę. Zdjęcie piękne, tylko zapomnieli pokazać, że obok stoją domy. I jeszcze jedno. Gdy czytam kolejny artykul o lotnisku to już mnie zaczyna mdlić. Proponuję by zdolni dziennikarze co drugi dzień drukowali to samo, może wtedy wszyscy zapamiętają.Każdy kolejny artykuł, to przedruk poprzednich lub poprzedniego, ile można czytać to samo. Bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak w Chinach wywłaszczali ludzi żeby zbudować obiekty olimpijskie, to organizacje obrony praw człowieka typu Amnesty International czu HRW gwałtownie protestowały. Wywłaszczenia w Chinach naruszają bowiem prawa czowieka. Ciekawe czy obrońcy praw człowieka ujmą się za wywłaszczanymi w Świdniku? Czy będą woleli wygodnie latać sobie samolotem z lotniska w Świdniku? Odwiedź moją stronę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktosik napisał:
Prawda jest taka, że nie pomogło straszenie specustawą. Ludzie nie chcą sprzedawać a Sobczak musi wydać kasę. Zdjęcie piękne, tylko zapomnieli pokazać, że obok stoją domy. I jeszcze jedno. Gdy czytam kolejny artykul o lotnisku to już mnie zaczyna mdlić. Proponuję by zdolni dziennikarze co drugi dzień drukowali to samo, może wtedy wszyscy zapamiętają.Każdy kolejny artykuł, to przedruk poprzednich lub poprzedniego, ile można czytać to samo. Bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Rolą i obowiązkiem mediów jest śledzenie i nagłaśnianie losów jednej z najważniejszych a w zasadzie najważniejszej inwestycji lubelszczyzny XXI wieku. To, że powielają pewien rodzaj informacji a inne pomijają to już insza inszość. Decyzja zapadła i nikt już jej nie odkręci więc po co ludzi dołować kosztami? Inaczej brzmi 100 tys na pokrycie kosztów ekshumacji a inaczej 100 mln na pokrycie kosztów wycinki zielonych płuc Świdnika i Lublina. Inaczej brzmi ściernisko a inaczej domki jednorodzinne i wykonany za 53 tys tor crossowy. Inaczej brzmi "zgoda mniejszości na wywłaszczenia" a inaczej "oczekiwanie na specustawę" Inaczej brzmi działająca od 10 lat spółka PLL a inaczej spółka PLL . Pomyśleć tylko, że w na ten przykład Radawcu już dawno mogłoby być lotnisko zrealizowane w jakiejś 1/5 kosztów tego które ma powstać pod Świdnikiem. Widać, że mediów podobnie jak głównego udziałowca PLL nic nie nauczyła ponad 40 letnia historia budowy "Teatru w budowie" - a może właśnie nauczyła, że warto ciągnąć w nieskończoność inwestycje finansowane z publicznych pieniędzy bo to etatów moc, tematów publikacji źródło bezdenne no i perspektywicznie obszar do zagospodarowania przez któregoś z koalicyjnych parlamentarzystów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co ten Jankowski za przeproszeniem pie....y. że te plakaty niby pełnią rolę informacyjną? Nawet deb*** połapał by się że chodzi o zastraszenie lokalnej ludności. Te plakaty to tak samo jak i ten artykuł! Sensu żadnego a propaganda idzie w świat. Czyżby panią Bożko odsunięto od tematu lotniska czy zmieniła pseudonim na "mag". Bo artykuł bardzo podobny do jej twórczości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Port Lotniczy nie zdążył w tym roku i nie zdąży w kolejnym. Wycinka lasu, przeniesienie cmentarza, a o kolektorze ściekowym biegnącym ze świdnika do Hajdowa nikt nie pamięta. Pieniądze wyrzucone w błoto tylko dla nasycenia czyjejś ambicji. Panie Jankowski twierdzi Pan że część właścicieli czeka na wywłaszczenia??? Czy Pan jest normalny??? Ludzie będą z was darli odszkodowania za uciążliwość związane z lotniskiem i to właśnie podatnicy za to zapłacą a nie Jankowski, Sobczak czy Muszyński. Ludzie zastanówcie się czy pozwolić na to tej rządnej krwi władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny propagandowy artykuł . Moim zdaniem, komunistyczna propaganda mogłaby się uczyć o tej, która jest stosowana przez PLL. Tylko ... lata nie te i społeczeństwo stało się bardziej myślące. Te tablice na części kupionych działek dobre byłyby na pochód pierwszomajowy panie jankowski. Nic z tego nie wynika poza tym, że ktoś musiał je wykonać a MY wszyscy (z podatków) za nie zapłacić. Jestem przekonany, że nikt myślący nie patrzy na wasze propagandowe tabliczki, tylko na efekty pracy, a tego niestety brak. Brakuje właściwie jakiejkolwiek logiki w tym, aby lotnisko budować na terenie lasu i na nowych domach, oraz tuż przy mieście Świdniku, na kierunku Mwłgwi, Felina, Głuska.??? Chętnie przeczytał bym o tym, jak chcecie pomóc ludziom z tego terenu który chcecie na siłę przejąć. Dlaczego zmuszacie część mieszkańców do życia tuż przy takiej inwestycji. Kto napisał o uciążliwości tej inwestycji, o ogromnych kosztach budowy??? O zagrożeniach??? TYLKO PROPAGANDA!!!! Wstyd dala wójta Gminy Wólka, że nie bierze w obronę swoich mieszkańców??? Co macie do zaoferowania, tym ludziom, którym już teraz zmarnowaliście życie?? – propagandowe tabliczki??? Prosimy Dziennik Wschodni, o opublikowanie prawdziwego artykułu, o sytuacji ludzi, których tak ochoczo jankowski wywłaszcza. O ich problemach, obawach, troskach – o straconych nadziejach na spokojne życie. Wszyscy popieramy rozwój lubelszczyzny. Ale taki rozwój, nie może krzywdzić drugiego człowieka!!! Szkoda, że Ci, którzy zabiegają o poparcie przy urnie, chcą później pacyfikować swoich obywateli – nieprawdaż PANIE WÓJCIE Gminy Wólka??? i panie wicemarszałku???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktosik napisał:
...Gdy czytam kolejny artykul o lotnisku to już mnie zaczyna mdlić. Proponuję by zdolni dziennikarze co drugi dzień drukowali to samo, może wtedy wszyscy zapamiętają.Każdy kolejny artykuł, to przedruk poprzednich lub poprzedniego, ile można czytać to samo. Bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Zawsze można nie cztać !!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wku***a mnie podejscie takich prostaków co wypowiadają się na forach, że to lotnisko nie powstanie, że to ... że tamto. ku*** ludzie weździe się do roboty a nie pierdzicie w państwowe stałki bo domyslam się, że w wiekszości tak jest - nieroby, jak byś jeden z drugim popracował w prywatnym przedsiębiorstwie lub na własny rachunek to byś dopiero wiedział co to naprawdę znaczy pracować i jak nasze kochane Państwo nam umila życie przepisami itp. Nie dziwię się, że to tak długo się ciągnie z tymi wstęponymi sprawami: przetargi, wywałaszczenia, ochrona środowiska, cmentarze, drogi itd. tak naprawę bez łapówki te sprawy powinny realnie ciągnąć się co najmniej 5 lat (bo w tych urzędach to prawie sami złodzieje) więc czego się ku*** stroszycie, że to wolno idzie na mój gust to w obecnych realniach prawnych; zarząd działa w iście expresowym tempie. wierzę, że to lotnisko powstanie a do tych cymbałów, którzy ciągle krytykują powiem spier***ać jeśli nie chcesz lotnska to się nie odzywaj!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maxxx napisał:
wku***a mnie podejscie takich prostaków co wypowiadają się na forach, że to lotnisko nie powstanie, że to ... że tamto. ku*** ludzie weździe się do roboty a nie pierdzicie w państwowe stałki bo domyslam się, że w wiekszości tak jest - nieroby, jak byś jeden z drugim popracował w prywatnym przedsiębiorstwie lub na własny rachunek to byś dopiero wiedział co to naprawdę znaczy pracować i jak nasze kochane Państwo nam umila życie przepisami itp. Nie dziwię się, że to tak długo się ciągnie z tymi wstęponymi sprawami: przetargi, wywałaszczenia, ochrona środowiska, cmentarze, drogi itd. tak naprawę bez łapówki te sprawy powinny realnie ciągnąć się co najmniej 5 lat (bo w tych urzędach to prawie sami złodzieje) więc czego się ku*** stroszycie, że to wolno idzie na mój gust to w obecnych realniach prawnych; zarząd działa w iście expresowym tempie. wierzę, że to lotnisko powstanie a do tych cymbałów, którzy ciągle krytykują powiem spier***ać jeśli nie chcesz lotnska to się nie odzywaj!!!!
No cóż, chyba nie wszystko doczytałeś, i raczej nie znasz tematu. Ale co się spodziewać po kimś kto tak ciężko "pracuuuje".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I doczekano się wywłaszczeń tylko czy pod lotnisko? Wystarczy pomyśleć chociaż nie wszyscy okoliczni mieszkańcy to potrafią, już w 2000 roku wydano opinię negatywną na lokalizację lotniska w tym miejscu, ale o tym oczywiście się nie informuje społeczeństwa. Więc po co te tereny -napewno nie pod lotnisko są tylko dwie możliwości. 1. teren bardzo atrakcyjny pod inne inwestycje przemysłowe tym bardziej że można się starać o budowę "małej" elektrowni a są w planach przecież dwie nowe atomowe 2. odsprzedać teren dla dewelopera i mam ziemie pod osiedle domków dla VIP-ów. Na tym tylko zarobi kilka osób np P. Sobczak obecnie pełniąc funkcję vice marszałka przekazał udziały dla córki w STYKS S.A. , STYKS SP. Z O.O. , MARKETING - SERWIS STACHYRA I WSPÓLNICY SP. J. i jeszcze "ciche" udziały w ....................... ale o tym będzie trochę później
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bedzie lotnisko-ALE GDZIE? BYŁA BIAŁA PODLASKA,NIEDZWIADA TERAZ ŚWIDNIK A PÓŻNIEJ GDZIE?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Świdnik > Urzędnicy chcą samochód za 150 tys. zł " - beda mieli czym jezdzic na lotnisko Okecie lub Jesiona ;0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko zeby tak szybko jak powstanie zeby tak tez szybko nie zniknęło.My w Warszawie cały czas obawiamy sie o to co będzie z lotniskiem w Balicach. Podobno chodzi o brak jakiś pozwoleń ale nie wiem czy to nie plotki a prawda jest inna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic tylko wybuduja jakis hipermarket badz tez nowe osiedle ;/ Szukajac informacji na ten temat wpadlem na stronke www.ratujlotnisko.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawia mnie dlaczego to forum zamarło? Żyjemy w województwie o ogromnych ambicjach cywilizacyjnych. Za Wisłą mówią, że to "Azja" a ja wiem, ze Azji to my nie dogonimy. Przedmieścia Pekinu są ładniejsze aniżeli nasze centrum. Smuci mnie fakt, że nasza administracja w swojej fantazji nie jest przez nikogo kontrolowana. Mam na myśli kontrolę efektywną. Przesuwają w czasie plany budowy obwodnicy a już mydlą nam oczy lotniskiem. Tak od lat. Pamiętam plany linii tramwajowej do Świdnika. Teraz przed wyborami do parlamentu europejskiego warto pomyśleć jakim ....... powierzymy nasz los. Kto z nich umie liczyć? Czy mają odpowiednie wykształcenie? Wejdźcie do GDDKiA a poczujecie dym papierosów i zapach kawy. Sielska robota. Dyrektor w TV polemizuje z dziennikarzem, że nikt tędy do Lwowa nie pojedzie więc nie ma zmartwienia. Martwi mnie jego postawa wobec naszych potrzeb. Czy człowiek o takiej postawie ma się zajmować naszymi sprawami? W GDDKiA czuje się ducha poprzedniej epoki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...