Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zagadka. Zwykle na piwnicach buduje sie parter, skoro piwnic jest 50 %, to czy 10% parteru wisi w powietrzu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahaha, forma promocji niczym za PRL - nagroda tez . Moze sami wezcie sie do roboty i sie zapromujcie ? i tak dostaliscie kase z Unii na to lotnisko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spółka nie zapomina również o promocji portu. Każdy, kto napisze wiersz, ułoży piosenkę lub nakręci film o powstającym lotnisku w Świdniku, ma szansę dostać kalendarz wydany przez Port Lotniczy Lublin. Na 12 kartach unikatowego kalendarza możemy poznać całą historię lubelskiego lotnictwa. A ten kalendarz to na ten rok, czy na zeszły?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mirek napisał:
Zagadka. Zwykle na piwnicach buduje sie parter, skoro piwnic jest 50 %, to czy 10% parteru wisi w powietrzu
ale piwnice od parteru oddziela strop, który został już zbudowany, a na stropie też mogą być mury(ścianki), niekoniecznie zewnętrzne - tak to rozumuje, jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w nagrode kalendarz ... ja chce wiedziec gdzie bede mogl poleciec ze swidnika a nie gadki o konkursach na poziomie przedszkola. Co z tego ze lotnisko nadal sie buduje jak nie ma zadnej oferty lotow. Port modlin powstanie kilka miesiecy przed swidnikiem a juz maja plany wizzair-a i rejsy ryanaira do budapesztu. Dzienikarzu postaraj sie o wiecej szczegolow a nie opowiesci o konstrukcjach lub konkursach dla dzieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no właśnie, powstanie kilka miesięcy wcześniej to i mają plany. za kilka m-ce i świdnik je będzie miał..... rusz czasem głową, a nie tylko jęczysz i narzekasz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracodawca zapłaci 30 tys. zł kary, jeżeli każe pracować na mrozie. Tak mówi polskie prawo pracy. Jeśli pracodawca nakaże pracę w temperaturach niższych niż wynika z przepisów, nie zapewni odzieży ochronnej, pomieszczenia, w którym pracownik może się ogrzać, a w przypadku cięższych prac - także posiłków regeneracyjnych, grozi mu grzywna do 30 tys. zł. Minimalną temperaturę w miejscach pracy określa rozporządzenie w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Wynika z niego, że gdy pracownik wykonuje lekkie prace fizyczne lub w pomieszczeniach biurowych, temperatura nie może być niższa niż 18 stopni C. Pozostali pracownicy, zatrudnieni np. w halach produkcyjnych, powinni mieć zapewnioną temperaturę nie niższą niż 14 stopni C. Gdy temperatura w pomieszczeniach spadnie poniżej wartości określonych w przepisach bhp, wówczas pracodawca powinien wstrzymać pracę. Wyjątkowo tylko dopuszcza się pracę w temperaturach niższych, jeżeli względy technologiczne nie pozwalają na wyższą temperaturę, np. gdy praca jest wykonywana w chłodniach. Inaczej jest z pracą w terenie. Gdy pracownicy wykonują swoje zadania na wolnym powietrzu lub w pomieszczeniach nieogrzewanych, wówczas pracodawca musi zapewnić pomieszczenia, w których zatrudnieni będą mogli się ogrzać, ewentualnie coś zjeść. Pomieszczenia takie muszą mieć powierzchnię minimum 8 metrów kw., a temperatura w nich nie powinna być niższa niż 16 stopni C. Jeżeli pracodawca nie ma takiego pomieszczenia, wówczas musi zapewnić pracownikom odpowiednie źródła ciepła w pobliżu miejsca ich pracy. Czasem wystarczy ustawienie koksownika czy piecyka elektrycznego, gazowego lub naftowego o odpowiedniej mocy. Osoby pracujące na otwartej przestrzeni, na mrozie, powinny dostać od pracodawcy ciepłą odzież i obuwie robocze, np. ocieplane kurtki, rękawice, odpowiednie buty. Pracodawca musi zapewnić osobom wykonującym prace na wolnym powietrzu gorące napoje już wtedy, gdy temperatura spada poniżej 10 stopni C. Napoje powinny być dostarczane "w ilości zaspokajającej potrzeby pracowników", a więc trzeba przygotować na tyle dużo ciepłej herbaty, kawy czy wody, by każdy zatrudniony mógł z niej skorzystać. Pracujący na mrozie mogą liczyć także na bezpłatne posiłki regeneracyjne, ale prawo to przysługuje tylko wykonującym cięższe prace fizyczne. Przepisy bhp o pracach w niskich temperaturach obowiązują w stosunku do wszystkich zatrudnionych - nie tylko pracowników, ale i zleceniobiorców oraz osób wykonujących pracę na zasadzie "samozatrudnienia". Swoją drogą ciekawy jestem czy inspektorzy BHP zainteresują się tym "propagandowym" artykułem (za wGospodarce.pl)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawo pracy napisał:
Swoją drogą ciekawy jestem czy inspektorzy BHP zainteresują się tym "propagandowym" artykułem (za wGospodarce.pl)
O ciepłych napojach posiłkach możesz zapomnieć. Było BHP, ale tylko w biurze oczywiście wtedy każdy musiał mieć obuwie robocze i tyle. Inspekcja pracy również była, ale tylko w biurze i na tym się skończyło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki Redakcji za informacje i fotki o budowie Lotniska Lubelskiego upragnionego przez dziesiątki lat.Ze swej strony jestem zadowolony że wreszcie będzie małe okienkona europę i kraj mieszkanców Polski związanych szczególnie z tym regionem.Powodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...