Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A dlaczego dziś- 7 stycznia-nie działał system w szpitalu w Opolu Lub. i nadal wymagają ubezpieczenia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ewuś jest systemem do którego szpitale łączą się przez internet. Np. jeśli szpital posiada swój wewnętrzny system informatyczny to zazwyczaj łączy się on do serwisu ewusia i dostaje w odpowiedzi dane. Tak więc wystarczy że szpital został odcięty od internetu lub miał inną awarię sieci to eWuś nie będzie działał. Są też szpitale, które zwlekały z dostosowaniem swojego systemu do eWusia ale wtedy jest altenatywa - eWuś Portal - wystarczy że szpital ma dostęp do internetu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny beznadziejny bubel, za który ktoś wziął pieniądze. Pracuję na państwowej uczelni, ale 17 stycznia na izbie przyjęć szpitala przy Al. Kraśnickiej pani oznajmiła mi, że system pokazuje mnie jako nieubezpieczoną. Wypełniłam oswiadczenie, ale patrzono na mnie jak na naciągaczkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
System działa wadliwie. Nie ma współpracy pomiędzy NFZ a Zusem. Człowiek przywozi odcinek wypłaty z ubezpieczeniem a Panie z przetsrachem w oczach rozkładają ręce....bez kometarza, bo pencję pobierają z mioch podatków. Niczego nie można załatwić telefonicznie tylko trzeba udać się osobiście najpierw do NFZ, a tam niekompetentne Panie ,które znaja chyba tylko jedno okienko z e-wusia wysyłaja do Zusu po jakiś dokumnet zamiast same skontaktować się z odpowiednim oddziałem i ookreslona osobą. W zusie tez mają niezły bałagan bo brakuje jakiegoś dokumentu i juz problem nie do przejścia, więc trzeba jechac osobiście do sowjego zakładu pracy, w którym pracjuje się od 17 lat nie zmieniając nazwiska, adersu zamieszkania, nie korzystając z macierzyńskiego. Ale to tez nie załatwia sprawy bo dokumenty i tak musi przesłać ponownie zakład pracy. Więc człowiek nadal widnieje jako nieubezpieczony bo te trzy instytucje nie mają zadnej kooperacji miedzy soba. Dodam że traci się cały dzień roboczy niczego nie załatwaijąc jeżdżąc zwykle z jednego końca miasta na drugi. W ramch urlopu płatnego. Co do oświadczenia w przychodniach to bzdura totalna, bo przychodnie bojąc się obciążenia kwotą za leczenie nie honoruja takich oświadczeń a wymagają ostatniego aktualnego odcinka poborów z potwierdzona składką ubezpieczenia. Jak nie masz to do domu (wiem bo soprawdziłam osobiście)..... w międzyczasie możesz umrzeć jako osba nieubezpieczona płacąca składki od 17 lat. Proszę zatem sprostować opublikowany materiał odnośnie działania systemu i wzajemnej koordynacji pomiędzy 3 elemntami NFZ ZUZ i Zakładem pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...