Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Będzie bezpieczniej na Jana Pawła II i Roztocze

Utworzony przez gfsd, 25 czerwca 2011 r. o 22:08 Powrót do artykułu
i kolejny spowalniacz który powinien prowadzić do zbudowania w przyszłości drogi wzdłuż lasu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za głupota. Czyli samochody będą stały na czerwonym i przepuszczały powietrze przez większość czasu, bo jaśniewielmożnym z kredytami na całe życie za mieszkanko nie chce się postać chwilki na pasach. Ale cóż zrobić...swoją drogą ciekawe, czy jeśli w okolicy nie będzie stał radiowóz, to kierowcy nie będą przejeżdżali na czerwonym, wszak w sumie póki co jest tam zadupie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
. napisał:
Co za głupota. Czyli samochody będą stały na czerwonym i przepuszczały powietrze przez większość czasu, bo jaśniewielmożnym z kredytami na całe życie za mieszkanko nie chce się postać chwilki na pasach. Ale cóż zrobić...swoją drogą ciekawe, czy jeśli w okolicy nie będzie stał radiowóz, to kierowcy nie będą przejeżdżali na czerwonym, wszak w sumie póki co jest tam zadupie.
Zadupie zawsze bedzie tam gdzie jedzie taki chłopski filozof który jest najważniejszy na szosie. Idiotyzmem jest utrzymywanie tych migających świateł, przy dużym juz ruchu, a także zlikwidowanie ograniczenia do 40km/godź na ul Roztocze, gdzie są szkoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szofer napisał:
Zadupie zawsze bedzie tam gdzie jedzie taki chłopski filozof który jest najważniejszy na szosie. Idiotyzmem jest utrzymywanie tych migających świateł, przy dużym juz ruchu, a także zlikwidowanie ograniczenia do 40km/godź na ul Roztocze, gdzie są szkoły.
Prawo jazdy mam i samochodem jeżdżę w miarę często, ale również lubię spacerować i potrafię wczuć się zarówno w rolę kierowcy spacerując, jak i pieszego będąc kierowcą. Moim zdaniem (a mogę takie mieć) włączanie tych świateł nie jest przemyślane i tyle. Proszę policzyć, ile osób przechodzi przez te przejścia np. w ciągu nie wiem- 5 minut, albo 10 (jak komuś chce się tam stać [chociaż w okolicy mnóstwo ładnych zakątków można znaleźć, a nie beton]), a ile przejeżdża aut. Zasadnym jest uruchomienie tam świateł, gdy okolica się rozwinie, gdy wprowadzi się tam więcej osób korzystających z przejścia (pochody do tesco bądź szkoła/28,45,57 i chyba 12), a nie wtedy gdy przechodzi tam garstka osób. PS: "Chłopski filozof" - człowiek myślący i kierujący się zdrowym rozsądkiem. (http://portalwiedzy.onet.pl/24088,,,,filozof,haslo.html)- chociaż źródło marne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam niedaleko ulicy JPII i tam faktycznie jezdza jak idioci. PLUS dla swiateł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
. napisał:
Co za głupota. Czyli samochody będą stały na czerwonym i przepuszczały powietrze przez większość czasu, bo jaśniewielmożnym z kredytami na całe życie za mieszkanko nie chce się postać chwilki na pasach. Ale cóż zrobić...swoją drogą ciekawe, czy jeśli w okolicy nie będzie stał radiowóz, to kierowcy nie będą przejeżdżali na czerwonym, wszak w sumie póki co jest tam zadupie.
Kretynie. Kto ci dał prawo jazdy?. Baranie . Nawet znak w lesie cię obowiązuje. Mam nadzieję że taki sam kretyn jak ty , rozjedzie cię na zielonym świetle dla pieszych. Zawsze będzie jednego idioty mniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kretynie. Kto ci dał prawo jazdy?. Baranie . Nawet znak w lesie cię obowiązuje. Mam nadzieję że taki sam kretyn jak ty , rozjedzie cię na zielonym świetle dla pieszych. Zawsze będzie jednego idioty mniej.
Prawa jazdy nikt mi nie dał, zdałem egzamin państwowy w WORD w Lublinie. Jeśli czytałby/ałaby Pan/Pani ze zrozumieniem tekst, to nie wiem gdzie napisałem, że przejechałbym na czerwonym świetle, bądź że znaki które są ustawione mnie nie obowiązują. Wyrażam swoją opinię, że wg mnie na uruchomienie sygnalizacji jest za wcześnie. Co do inwektyw, które kieruje Pan/Pani pod moim adresem pozostawie je bez odpowiedzi, ponieważ komentowany artykuł nie dotyczy tej materii. PS: Może wyda się to dziwne, ale przestrzegam przepisów (nie wszystkich, do czego się przyznaje - nie zatrzymuje się przed zieloną strzałką za każdym razem jak nakazuje to ustawa, znaków ograniczenia prędkości do 20, 30, 40 (na skrzyżowaniu ul. JP2 z bodajże Bocianią) km/h również nie biorę dosłownie), a po mieście jeżdżę 50 km/h (chyba że gdzieś jest podwyższenie). Pozdrawiam zarówno zwolenników jak i przeciwników sygnalizacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Światła powinny działać na tym skrzyżowaniu już od dawna mieszkam koło niego i wiem jak ciężko się wyjeżdża z ulicy roztocze w Jana Pawła.Już nie jeden dzwon tam widziałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
więcej świateł!!!!!!!! same światła!!!! i przejście co 50 metrów!!! koniecznie!! idiotyzm do kwadratu pieszy co pół godziny a ruch samochodowy spory
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Światła powinny działać na tym skrzyżowaniu już od dawna mieszkam koło niego i wiem jak ciężko się wyjeżdża z ulicy roztocze w Jana Pawła.Już nie jeden dzwon tam widziałem.
dzwony są czasem - powodowane przez idiotów nie znających podstawowego znaku drogowego "ustąp pierwszeństwa przejazdu"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lucypher napisał:
dzwony są czasem - powodowane przez idiotów nie znających podstawowego znaku drogowego "ustąp pierwszeństwa przejazdu"
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest taka głupia i potrafi sama ocenić natężenie ruchu samochodów i pieszych(przyciski przy przejściach dla pieszych).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Współczuje kierowcom, którzy mają tak wielki problem z wyjazdem. Pewnie tam się kilometrowe korki tworzą. Faktycznie sygnalizację trzeba uruchomić jak nic. Niedługo to na osiedlach będą wam musieli montować, ba często na parkingach zdarzają się kolizje też sobie światła pomontujcie. Na JPII na tym odcinku nie ma jeszcze tak dużego natężenia ruchu, żeby się nie dało wyjechać, a uruchamianie świateł i blokowanie wielu kierowców tylko dlatego że jakaś oferma ma problemy z wyjazdem jest dla mnie śmieszne. Jest o wiele więcej ruchliwych skrzyżowań gdzie nie ma świateł, ludzie żyją i nie lamentują. Żeby nie być gołosłownym skrzyżowanie w Konopnicy droga 747 z K19.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej napisał:
Lub tych idiotów jadących w mieście setką lub więcej. Do poprzednika:. Nie zawsze jeździsz samochodem!. Czasem chodzisz piechotą, i wtedy co?. Klniesz na "idiotów "za kółkiem którzy nie chcą cię przepuścić na przejściu?. Tobie i im się śpieszy!. W obecnym czasie, sygnalizacja nie jest taka głupia i potrafi sama ocenić natężenie ruchu samochodów i pieszych(przyciski przy przejściach dla pieszych).
nie rozumiem co ma wspólnego znak dotyczący wyłącznie kierowców z pieszymi???? gdzie tu logika argumentu?? gdzie tu jakakolwiek logika odpowiedzi??? ma się to jak pięść do nosa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Krakowie swojego czasu zrobiono eksperyment polegający na wyłączeniu całkowitym sygnalizacji świetlnej - skończyły się korki w zakorkowanym wiecznie Krakowie - to tak a'propos całej sytuacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michał napisał:
Jest o wiele więcej ruchliwych skrzyżowań gdzie nie ma świateł, ludzie żyją i nie lamentują. Żeby nie być gołosłownym skrzyżowanie w Konopnicy droga 747 z K19.
zgoda w 100%!! tam światła powinny być już od dawna!! a jana pawła to nie jest obwodnica tego smutnego jak pippa miasta więc skąd zdziwienie że światła będą kierować ruchem??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli dbamy o bezpieczeństwo na JPII, to przede wszystkim trzeba postawić stałe patrole policji z radarem !!! Bo po minięciu świateł, kierowcy nie zważają na znaki...szczególnie dotyczy to skrzyżowania z ul. Tymiankową, gdzie znak ograniczenia prędkosci to.....dla wielu kierowców "atrapa" bez znaczenia !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lucypher napisał:
w Krakowie swojego czasu zrobiono eksperyment polegający na wyłączeniu całkowitym sygnalizacji świetlnej - skończyły się korki w zakorkowanym wiecznie Krakowie - to tak a'propos całej sytuacji
przed którymiś tam świętami walnęła sygnalizacja przed tesco orkana/roztocze i wjazd pod tesco korków zero przejazd na bieżąco dzień wcześniej auta nie mieściły sie na skrzyżowaniu, jesli chodzi zas o aleje JP kto dzisiaj projektuje taka trasę bez wjazdow bezkolizyjnych przeciez nawet teren tam jest tak ukształtowany ze sprzyjałby tego typu rozwiązaniom, nie wspomnę juz o braku kładki nad alejami między lidlem a zjazdem w szafirową, samo skrzyzowanie przy lidlu tak samo czy nie mozna było ruchu w kierunku krasnickiej puścić unelem a wjazdy na osiedle górą wystarczyło zebrac trochę wiecej ziemi i postawic parę palisad - za mało miejsca - Nie!!!!! u nas idzie sie po najmniejszej lini oporu gdzie nie pojechac to na tego typu trasach stosuje sie takie rozwiązania tylko u nas jak zwykle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy opis w gazecie i sygnalizacja zostanie włączona. A co z odbiorem tej sygnalizacji, teraz już ktoś podpisze się pod błędem projektanta, że maszt od ul. Roztocze znajduje się w zbyt małej odległości od linii średniego napięcia. Tłumaczenie się, że nie ma czterech kierunków ruchu to bzdura.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cieszcie się ludzie a z wami wasze portfele bo bedziecie mieli okacje na kolejnych światłąch spalić trochę więcej paliwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam tam, nie mam żadnych problemów z przechodzeniem przez przejście. Jeżdżę z synem na rowerze i bardzo często przekraczamy tam ulicę. Nie widzę potrzeby wprowadzania świateł. Jedyne co zrobią to utrudnią ruch. Obecnie ładnie płynnie się tam jeździ. Ruch jest niewielki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...