Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Czy zwały ziemi zaszkodzą górkom czechowskim?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 22 maja 2016 r. o 21:50 Powrót do artykułu
Potężne masy odpadów i ziemi są wożone bez przerwy 20-tonowymi ciężarówkami – mówił Tomasz Pitucha. Co to znaczy "masy odpadów i ziemi"?. A skąd takie info że 20 tonowymi ciężarówkami ?. To takie przychrzanianie się pewnej frakcji, niestety politycznej w samorządzie do wszystkich i wszystkiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak wam stelmach przygotuje koncepcje to będziecie mieli wielkie, monumentalne, betonowe blokowisko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uwaga, spod tym zwałami ziemi może zniknąć gorczyca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wspomniany 1 hektar terenu od TBV Inwestycje dzierżawi spółka córka oficjalnie byłego właściciela tego obszaru czyli Echo Investment. Informacja ta została podana na konferencji i podparta emisją zdjęć akt KRS na dużym ekranie. Mówiono także o podwójnych planach zagospodarowania przestrzennego tego obszaru, czyli tych z roku 2005 oraz tych, które z desek kreślarskich stosownych wydziałów Urzędu Miasta Lublin zeszły już ponad pół roku temu. Zaplanowana tam zabudowa obejmuje więcej niż 40% obszaru, z czego gro sięga 15 kondygnacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gorczyca - naczelny ekoterrorysta regionu lubelskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak odkupią działkę od TBV to mogą tam nawet żubry hodować, a póki co to teren prywatny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwały ziemi na pewno nie zaszkodzą bardziej niż śmieci oraz odpady podrzucane na Górki przez okolicznych mieszkańców ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ta cała konferencja to nie był przypadkiem pretekst do wyreżyserowania kolejnego odcinka kampanii wyborczej propisowskiego Andrzejka Filipowicza? Parcie na szkło gość ma olbrzymie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakoś po tym filmie nie wiedzę zwożonej ziemi.............
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli co? na poczatku kłamali że to w decyzji środoiwskowej dali im taką możliwość zwożenia tej ziemi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zwały ziemi na pewno nie zaszkodzą bardziej niż śmieci oraz odpady podrzucane na Górki przez okolicznych mieszkańców ...
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
jakoś po tym filmie nie wiedzę zwożonej ziemi.............
Te "zwały ziemi" zasypują istniejące na Górkach wąwozy i słuzą do utwardzania terenu pod przyszłe drogi na terenie własnym inwestora prywatnego.
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Na filmie widać teren gdzie zwożone są ziemia z odpadami z wykopów - od strony ulicy Poligonowej o ile wiesz gdzie to. No chyba że jesteś ze świdnika, to wówczas sprawdz sobie na google maps o czym mówie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak masz coś do mnie to się przdestaw żebym wiedział z kim mam do czynienia - nawet jeżeli są to twoje fobie, bo wszak w tej informacji nie ma słowa o mojej skromnej osobie. Fobie, natręctwa i zbocznia się leczy, a nie obnosi z nimi na forum publicznym myśląc, że jak jest się anonimowym, to można czynić to, co nie przystoi w dobrym towarzystwie nawet w masce. Czytelnikom ubliżasz, a nie napastowanej przez siebie osobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy zwały ziemi zaszkodzą górkom czechowskim? Górkom zwykłym zwały ziemi może by i nie zaszkodziły ale Górkom Czechowskim, które poza funkcją korytarza napowietrzającego miasto, w którym średnia temperatura w ciągu ostatniego roku wzrosła o 2 stopnie oraz żyjącej tam wcześniej florze i faunie - zwały obcej ziemi i odpadów szkodzą na 100%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co najwyżej pomogą bo może w końcu bezdomni przestaną koczować na górkach :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oglądałem przebieg tej konferencji online, cały czas można ja zreszta zobaczyć. Polecam wszystkim niedowiarkom. Dzieki temu mam jasność- wszyscy prelegenci - profesorowie z rożnych uczelni i rożnych dziedzin mówią wyraźnie, ze jest to teren BARDZO CENNY przyrodniczo, geologicznie, botaniczne, a takze ze względów na stan powietrza w naszym mieście. Równie ważne są aspekty społeczne tego terenu. Który to kawałek po kawałku sie zabudowujemy badz degraduje. Teraz na zasypywanej strzelnicy, rok temu podczas budowy ul. Poligonowej. Mysle, ze robi sie to wszystko i mówi w kółko o śmieciach po to, aby wszyscy mieszkańcy uwierzyli, ze juz nie ma tam nic wartego ochrony przed zabudowa. Tymczasem to wielki skarb miasta, herktary lak i roślin rzadkich, kaerotermicznych, kilka wciąż ścisle chronionych i maja sie swietnie. Podobnie jak chomiki europejskie, chronione motyle, jaszczurki i masa owadów i ptaków. To wielkie połacie terenu biologicznie czynnego, przy okazji teren klina napowietrzajacego Lublin. Żadne krzaki i haszcze jak nam sie wmawia. Najbliższe takie tereny są ponoć nad Bugiem.. Można posłuchać o analogicznych pol naturalnych parkach w Europie, a takich nie brakuje i są chluba miast w których istnieją. Nie miałem pewności co o tym myślec ale teraz mam jasność. Należy teren posprzątać i pozostawić w jak największej mierze mieszkańcom jako park czyli NIE ZMIENIAĆ MPZP o to wystarczy. Inwestor kupił teren zielony, płuca Lublina i musi to uszanować. Może wg obowiązującego planu budować usługowke mniejsza wzdłuż Poligonowej i urządzenia rekreacyjne wzdłuż nowych osiedli na Komcertowej. Czyli całkiem dużo- i tak bedzie to se szkoda dla przyrody. Podczas jednego z wykładów widać plansze, na której zaznaczono 60% terenu w wąwozach i dolinach czyli tak jak niby miałby wyglądać "park inwestora". To zatrważające, wąziutkiej rów pośrodku olbrzymich wierzchowin, które maja zamienić sie w blokowiska. Totalny koniec przyrody jakiej w północnym Lublinie juz i tak nigdzie nie ma. Mam nadzieje, ze dotrzecie do tych materiałów i pomyślicie. Potem trzeba działać. Sam chetnie wybiorę sie na jakaś akcje sprzątania górek bo zależy mi na tym miejscu dla przyrody, wszystkich mieszkańców i moich dzieciaków. I ich dzieciaków. I bardzo liczę na rozsądek radnych, fajnie gdyby podążyli temat zanim podejmą decyzje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W końcu trwa przebudowa skrzyżowania więc gdzieś tą ziemię trzeba zwieźć. Może jeszcze ciężarówki z ziemią powinni przez całe miasto puszczać? Korki i tak już nie do wytrzymania przez te wszystkie remonty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pitucha ważył te ciężarówki wagą kieszonkową? czy ma wagę w oku? haha te Pisuarki jak zwykle pitolą co im ślina na język przyniesie, byle by tylko hałasu narobić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stelmach to spec od betonowych klocków. Czyżby ktoś z komitetu miał chrapkę na przejęcie górek? Bo wygląda to jak próba wygryzienia TBV i przeforsowania swojej wersji :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Filmik świetny! To poligon jaki znam! Ale państwu nie z Czechowa powiem, ze dron latał wkoło nad małym skrawkiem - jakies 20 ha Max. Teren jest dużo bardziej zróżnicowany i wszędzie taki fajny. Co do strzelnicy- byłem wczoraj na rowerze i mnie zamurowało! Prawie cała zasypana ziemia i syfem, po korony drzew, takze tam gdzie były większe norki- może tego chomika o ktorym mówią ci naukowcy? Jesli rzeczywiscie tego terenu nikt nie sprawdzał przed zasypaniem to mam nadzieje, ze zajmie sie tym prokuratura!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam na konferencji bo temat jest mi bliski. Wszystkie prelekcje bardzo jasno definiują ten teren jako kluczowy w ekosystemie całego miasta. Nie ma 2 zdań. Najbardziej utknęła mi w pamięci wypowiedz Pana Skrzypka "Górki czechowskie a wyobraźnia" musicie ja obejrzeć jesli jest albo pojawi sie gdzieś w sieci. W tle śpiew ptaków nagrany na poligonie a na slajdach to co sie może stać z terenem kiedy powstaną tam "prestiżowe" grodzone osiedla bloków. Wizja trafna ale bardzo przerażająca. Oparta na przykładach innych realizacji deweloperskich w Lublinie. Polecam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...