Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Miasto dostało pieniądze na przebudowę ważnej drogi

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 kwietnia 2017 r. o 11:14 Powrót do artykułu
Powiem tylko jedno . Zajebiscie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie pamiętam kiedy ostatnio na BMC zginął pieszy. Pewnie się to zmieni jeżeli pojawi się "równy asfalt".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też to miałem napisać. Daję przykład, np. ul. Podleśna tuż za Lublinem. 1. Była od wielu lat wiejska dziurawa gruntowa droga. Samochody jeździły po niej 30km/h, ale korzystali z niej również piesi, rowerzyści, bo ruch był powolny, spokojny. 2. W tamtym roku drogę utwardzili - pojawił się równy asfalt. 3. Samochody, które wcześniej jeździły 30km/h teraz jeżdżą tędy 120km/h. 4. Kierowcy z tyłkiem przyklejonym do fotela się oczywiście cieszą, ale co z pozostałymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po przeczytaniu poprzednich komentarzy opadły mi ręce, najlepiej nic nie remontować, i nie budować, a później narzekać, że mamy złe drogi, proponuję w ogóle zdelegalizować ruch uliczny, a dla pewności, że przepisy nie będą łamane wszystkie jezdnie zaorać, wtedy na pewno nie będzie żadnych wypadków. Może pora zrozumieć że w rażącej większości przypadków z udziałem pieszych wina leży po obydwu stronach, kierowcy przekraczają prędkość a piesi nie zawsze ale bardzo często zachowują się jak święte krowy nie rozumiejąc, że nie da się zatrzymać samochodu w miejscu. Nie raz byłem świadkiem jak ludzie przechodzą przez ulice w ogóle się nie rozglądając, a już nagminne jest wypychanie wózka z dzieckiem na pasy nawet nie rozglądając się czy coś jedzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawia mnie kto mądry zamkną jeden pas na tym odcinku. Było ładnie szeroko, a teraz wygląda bynajmniej dziwnie nawet tragicznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
super wiadomość!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. Tak samo jak nie daje się pistoletu idiocie, tak samo nie można dać idiocie samochodu + równa droga. Dużo lepsze jest idiota w samochodzie + dziurawa droga. 2. Za 3/4 potrąceń na przejściach winni są kierowcy. 3. Dlaczego piszesz o pieszych jako o świętych krowach. Jest zupełnie odwrotnie: większość pieszych czeka pokornie jak barany, aż stworzy się sytuacja do bezpiecznego przejścia. A powinno być zupełnie odwrotnie: to samochód może przejechać przez przejście, tylko wtedy gdy piesi nie przechodzą. 4. To kierowca ma jechać z taką prędkością, żeby umożliwić pieszym przejście, jeżeli sobie tego zażyczą. To nie kierowca decyduje o tym kiedy można przejść. Pierwszeństwo jest określone. To, że pieszym coś tam się zabrania nie zmienia obowiązku tego, że pieszego trzeba przepuścić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za durne tłumaczenie, że nie da się samochodu wyhamować przed przejściem. Idąc takim rozumowaniem, można powiedzieć,że: na czerwonym też można przejechać, bo się nie wyhamowało. Albo niech pociągi stają przed przejazdami kolejowymi, bo może jakiś kierowca nie wyhamuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zginął, bo po ostatnim wypadku pojawiły się tam barierki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tamten wypadek był na Armii Krajowej i dotyczył nieprawidłowego przechodzenia pieszego. Pieszy przechodził w niedozwolonym miejscu i zginał z własnej winy. Ja obawiam się o pieszych przechodzących prawidłowo po przejściach dla pieszych. Mieszka tu dużo osób starszych, jest też dużo szkół. Czyli ludzi o obniżonej sprawności i niewykształconej jeszcze prawidłowej koordynacji/percepcji. Obawiam się, że gdy prędkość pojazdów wzrośnie to kierowcy nie zapewnią warunków do bezpiecznego przejściach pieszym (szczególnie dzieciom i osobom starszym).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Racja. Ta ulica (BMC) rozdziela dwa spokojne osiedla mieszkalne: Krasińskiego i Sienkiewicza. Nie może tu powstać autostrada, która działa na pieszych jak mur. Ludzie staną się zamknięci przez tę drogę jak w getcie. Zamiast uspokajać ruch w mieście, żeby ludziom żyło się przyjemniej, bezpieczniej, ciszej to buduje się drogę, którą niektórzy wezmą na tor do wyścigów. Szkoda, ze nie można zrobić na BMC przejść wyniesionych - to wyśmienicie poprawia bezpieczeństwo pieszych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie trzeba daleko szukać przykładów. Wyremontowane dwujezdniowe Nadbystrzycka oraz Diamentowa. Nie chodzi już o samo bezpieczeństwo pieszych, którzy zanim zbliżą się do ulicy to testament spisują. Mało kierowców zginęło na słupach i filarach wiaduktu. Przypominam, że na obu drogach jest ograniczenie do 50km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Są Kubice, którzy nawet po dziurawce pojadą 120km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Weź słownik do ręki i dopiero potem pisz... Może Cię nie ZAMKNĄ za błędne używanie słowa BYNAJMNIEJ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to są chyba jakieś jaja, bohaterów niby dziurawa? hahaha odcinek kunickiego od kosciola w abramowicach do zemborzyckiej to najbardziej dziurawa i pofałdowana droga z dwoma pasami w jedna strone w Lublinie. ktokolwiek z południa przyjezdza do LBN to widzi jakby chyba do rosji wjezdzal a nie do polskiego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się Kunickiego to jedna wielka dziura
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy można prosić o wykonawców i kontrolujących, po których studzienki nie będą się zapadać? Czy to niemożliwe w tym mieście?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Zastanawia mnie kto mądry zamkną jeden pas na tym odcinku. Było ładnie szeroko, a teraz wygląda bynajmniej dziwnie nawet tragicznie.
 Ja pitolę. Te dwa zdania na pewno są po polsku???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dwupasmowa droga stanowiąca dojazd do obwodnicy nie jest drogą ani bezpieczną dla jednośladów ani dla nich przeznaczoną, niezależnie od tego czy jest dziurawa czy nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widoczny częściowo na fotografii parking(!) zorganizowany kosztem prawego pasa po (pseudo)modernizacji wyżej położonego skrzyżowania z Al.Kraśnicką to kuriozum na skalę ogólnopolską (a może nawet europejską). W dodatku parkujący zazwyczaj skośnie do osi jezdni parafianie po zakończonej mszy w pobliskim kościele gromadnie wyjeżdżają tyłem(!) na ruchliwą arterię przelotową w warunkach znacznie ograniczonej widoczności. Mam nadzieję, że przy okazji modernizacji problem ten zostanie PRAWIDŁOWO rozwiązany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...