Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mapa dzielnicy żydowskiej

Utworzony przez JFK, 24 stycznia 2011 r. o 22:41 Powrót do artykułu
Czy ktoś może wie kiedy i w jaki sposób Żydzi zamieszkali na terenie starego miasta? Chyba nie oni budowali te budynki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Historia,kultura oraz obyczaje tej nacji nic mnie nie obchodzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak tu się dziwić, że nikt ich nie lubi? Żadna inna nacja nie wywiera takiego wpływu w obcych krajach. Rzekłbym że robią to wręcz w brutalny sposób, na siłę, czy to komuś się podoba, czy nie... Pytanie też w jakim celu to robią? Chcą udowodnić, że cały świat należy do nich? Szczególnie aktywni są w naszym kraju, dlaczego? Z różnych względów, ale to chyba dobrze widać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję że nikomu nie przyjdzie na myśl odbudowywanie tych slamsów.Tak perfidnie obudowali zamek tymi ruderami że oglądając stare zdjęcia srać się chce w bramie zasranej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
srać się chce w bramie zasranej-ale się uśmiałam masz coś z poety żydzi to naród trzymający władzę na całej kuli ziemskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co to kogo obchodzi? oni o nas pisza w swoich zydowskich gazetkach "tak wygladalo osiedle polskie"? watpie...wiec wara od lublina !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boze,co za prymityw i nienawisc w tych wypowiedziach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@JFK: część miasta, o której mowa w artykule, została wybudowana przez Żydów, którzy zamieszkali tam w połowie XV wieku - najwcześniejsze informacje o lubelskich Żydach pochodza własnie z tego okresu.Ówczesne przepisy miejskie zabraniały osiedlać się im w obrebie murów miejskich, stąd też musieli sobie wybudowac swoja własną dzielnicę. Teren Podzamcza dostali chyba na mocy jakiegos przywileju królewskiego (nie pamietam już dokładnie). Trzeba pamietać, że były tam wówczas straszne bagna - ich osuszenie troche zajęło. I tak wogóle to powiem jedno: historia lubelskich Żydów to kawał historii naszego miasta. Przez wiele lat była pomijana, ja sama pamietam to z moich lat podstawówkowych. Czy wam sie to podoba czy nie, ale wiele osob kojarzy Lublin własnie dzieki Żydom. Jeżeli piszecie, że nic was nie obchodzi ich historia, dajecie świadectwo tego, że nic was nie obchodzi historia naszego miasta i to, co przez kilkaset lat decydowało w znaczacym stopniu o jego obliczu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo dla mlodego i madrego pokolenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie już się szykują aby wyciągnąć od miasta odszkodowania lub odzyskać akty własności ziemi !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...