Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Niech obniżą ceny za bilety, a nie ciągle podwyższają i dziwią się że nikt nie jeździ. Ja żeby dojechać do pracy mam 8km, samochód spali 0,5litra w dnie strony to jest 2.6 zł. A bilety w dwie strony 5zł!!! I jeszcze ciągle trafiam na śmierdzące, zimne ikarusy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hmmm... Co to za samochód? 0,5litra na 16km, to coś lekko ponad 3l/100km Poza tym jeśli ruszasz zimnym spod domu i potem spod pracy, to pali Ci znacznie więcej niż katalogowe XX/100km
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taaa... ciekawe czy te "władze" jeżdżą autobusami... jakby tak każdy przesiadł się do MPK to chyba trzeba byłoby siedzieć na dachu bo już teraz trudno wsiąść nawet na początkowych przystankach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Haha, no tak. Podali koszt zużytego paliwa.. tylko, że jadąc 5km z dwiema przesiadkami za bilety zapłacę 4,80zł (lub 5.60zł jak kupię u kierowcy) zamiast 10gr jakby wynikało z ich przeliczenia. Samochodem 2zł, a komfort nieporównywalny. Samochód do tego nie ucieknie mi z przystanku, nie muszę dostosowywać się do rozkładu jazdy ani przesiadać w inny autobus, na który też muszę poczekać. Aha... i podróż trwa 3x krócej Nie wspomniałem o tym, że jak jedzie w autobusie jakiś menel, albo bezstresowo wychowana gówniażeria to jest przy okazji pełno atrakcji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Markus napisał:
Niech obniżą ceny za bilety, a nie ciągle podwyższają i dziwią się że nikt nie jeździ. Ja żeby dojechać do pracy mam 8km, samochód spali 0,5litra w dnie strony to jest 2.6 zł. A bilety w dwie strony 5zł!!! I jeszcze ciągle trafiam na śmierdzące, zimne ikarusy
Właśnie, skoro koszt paliwa jest statystycznie na osobę kilkanaście razy mniejszy w ZbiorKom-ie, to dlaczego zazwyczaj własnym autem wychodzi taniej, o większym komforcie nawet nie wspominając. Nawet czas przejazdu ZbiorKom-em nie jest krótszy, niż własnym autem, więc po co przepłacać i kisić się w autobusie. Zamiast tych idiotycznych akcji "promocyjnych", włodarze miasta zastanowili by się co zrobić, żeby ZbiorKom nie musiał stać w korkach, tak jak pozostałe auta, wtedy mógłby być jakąś alternatywą dla własnego auta. W innych poważnych miastach, ludzie dlatego wybierają ZbiorKom, bo wiedzą, że przejadą daną trasę szybciej niż własnym autem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny przyklad marnowania pieniedzy. Ja chetnie bym jeźdzłi MPK, tylko że aby dojechać spod dworca PKS na al. Warszawską (3 przystanki za skansenem) musze jechac dwoma autobusami. Koszt to 5pln i stracona godzina. A w gdy spadnie snieg to i dwie godziny moze trwac taka podroz. Samochodem pokonuję tą trasę w max. 10 min. I żadne bilbordy mnie nie przekonają tylko czysta ekonomia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co marnować pieniądze na bilbordy? Należy wprowadzać zmiany, a nie tylko prowadzić akcję propagandową. 1. Czas wreszcie wyznaczyć pasy autobusowe w centrum - to sktróci czas przejazdu komunikacją zbiorową, 2. Kolejnym krokiem do zmuszenia ludzi do jazdy autobusami powinno być powiększenie stref płatnego parkowania i podniesienia opłaty za postój. Szczególnie powiększenie strefy płatnego parkowania miałoby sens w okolicach UMCSu i KULu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to od kiedy będą płatne parkingi na Wieniawskiej i koło ratusza ? Panie Zuk, niech urzędnicy zaczną od siebie i dadzą przykład obywatelom. Po co gębę strzępić po próżnicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jasio napisał:
Haha, no tak. Podali koszt zużytego paliwa.. tylko, że jadąc 5km z dwiema przesiadkami za bilety zapłacę 4,80zł (lub 5.60zł jak kupię u kierowcy) zamiast 10gr jakby wynikało z ich przeliczenia. Samochodem 2zł, a komfort nieporównywalny. Samochód do tego nie ucieknie mi z przystanku, nie muszę dostosowywać się do rozkładu jazdy ani przesiadać w inny autobus, na który też muszę poczekać. Aha... i podróż trwa 3x krócej Nie wspomniałem o tym, że jak jedzie w autobusie jakiś menel, albo bezstresowo wychowana gówniażeria to jest przy okazji pełno atrakcji.
No i jeszcze zapomniałeś napisać o "wielce wysokiej" kulturze osobistej kierowców, braku klimatyzacji w lecie i wiecznie spóźniających się i psujących autobusach. Jeżdżę do pracy samochodem przy okazji podwożąc też żonę. Mam samochód z małym silnikiem i na palio przeznaczam miesięcznie tyle samo co koszt dwóch biletów miesięcznych. Koszty te same a komfort podróży o niebo lepszy (pod każdym względem).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Ulicznymi billboardami władze miasta chcą zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. To kolejny etap kampanii "Odkorkujmy Lublin", która zaczęła się od powieszenia plakatów w autobusach i trolejbusach" ... nabijajmy kasę lubelskiemu MPK. Niech firma wreszcie zacznie zarabiać. Jak wszyscy porzucą swe auta to nie trzeba będzie rozwiązywać żadnych problemów komunikacyjnych w Lublinie (remonty, usprawnienia, nowe drogi itp). Wtedy urzędasy i cały Ratusz odpocznie i będą sobie parzyli herbatki przez 8 godzin dziennie..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomek napisał:
Po co marnować pieniądze na bilbordy? Należy wprowadzać zmiany, a nie tylko prowadzić akcję propagandową. 1. Czas wreszcie wyznaczyć pasy autobusowe w centrum - to sktróci czas przejazdu komunikacją zbiorową, 2. Kolejnym krokiem do zmuszenia ludzi do jazdy autobusami powinno być powiększenie stref płatnego parkowania i podniesienia opłaty za postój. Szczególnie powiększenie strefy płatnego parkowania miałoby sens w okolicach UMCSu i KULu.
Czas odwdzięczyć się za ekstra billboardowe przedwyborcze ceny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Haha! Koszt użycia paliwa na osobę 0,40L/km w aucie i 0,02L/km w autobusie? Mój miesięczny koszt dojazdu do pracy autem(benzyna) to 100zł, autobusem(bilety) 120zł Dziękuję za uwagę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
?? napisał:
Mój miesięczny koszt dojazdu do pracy autem(benzyna) to 100zł, autobusem(bilety) 120zł
Gratuluję wydawania 120 złotych miesięcznie na autobus, skoro bilet miesięczny na wszystkie linie kosztuje 84.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
he he, chyba urzędnicy nie mają gdzie parkować swoich aut i pod pozorem polepszenia "jakości" komunikacji chcą cichaczem zapewnić sobie darmowe parkowanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brakuje 3 zdjęcia z napisem: a tak wygląda 90 osób w autobusie w którym powinno być 45 oraz hasła przyjemnej podróży....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Codziennie poruszam się po mieście mpk i z okien prawie pustego autobusu (dojeżdżającego do większości 'strategicznych' miejsc w Lublinie - uczelnie, dworzec, centra handlowe) podczas stania w korku przyglądam się sfrustrowanym kierowcom w swoich 'wożących powietrze' samochodach. W ostatnich latach standard w autobusach poprawił się, bilety też do najdroższych nie należą. Rozumiem osoby dojeżdżające z obrzeży miasta, mające problem np. z rzadko kursującą komunikacją. Natomiast co do osób, które drogę np. z LSM na UMCS pokonują swoim własnym samochodem a potem narzekają na korki na Głębokiej lub na brak miejsc do parkowania - ludzie, jestem aktywnym kierowcą, ale szanuję czas swój i innych! Gorąco zachęcam do korzystania z autobusów czy trolejbusów. Nie gryzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bee napisał:
Codziennie poruszam się po mieście mpk i z okien prawie pustego autobusu (dojeżdżającego do większości 'strategicznych' miejsc w Lublinie - uczelnie, dworzec, centra handlowe) podczas stania w korku przyglądam się sfrustrowanym kierowcom w swoich 'wożących powietrze' samochodach. W ostatnich latach standard w autobusach poprawił się, bilety też do najdroższych nie należą. Rozumiem osoby dojeżdżające z obrzeży miasta, mające problem np. z rzadko kursującą komunikacją. Natomiast co do osób, które drogę np. z LSM na UMCS pokonują swoim własnym samochodem a potem narzekają na korki na Głębokiej lub na brak miejsc do parkowania - ludzie, jestem aktywnym kierowcą, ale szanuję czas swój i innych! Gorąco zachęcam do korzystania z autobusów czy trolejbusów. Nie gryzą.
Słuszna racja i popieram Cię w 101%! Ale chłujów,którzy chcą przyszpanować swym gratem w życiu nie przekonasz! W dodatku znajdą 1001 wymówek,aby udowodnić"jakżesz to wspaniale jechać swym samochodem zamiast się kisić w autobusie-a w dodatku jak mało swój samochód spala"... Oczywiście nie obrażając tych,którzy naprawdę swoim autem jeździć muszą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
?? napisał:
Haha! Koszt użycia paliwa na osobę 0,40L/km w aucie i 0,02L/km w autobusie? Mój miesięczny koszt dojazdu do pracy autem(benzyna) to 100zł, autobusem(bilety) 120zł Dziękuję za uwagę!
Durny baranie!-ciekawe ile kilometrów swoim samochodem w korku za 100zł przejedziesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy codziennie spojrzeć na parking pod ZTM czy MPK...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już właściciele samochodów pędzą do autobusów... Gratuluje władzom wyrzucania pieniędzy w błoto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...