Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Miasto Żydowskie. Nowy portal internetowy o historii Lublina

Utworzony przez Guest, 8 listopada 2015 r. o 17:53 Powrót do artykułu
"W trakcie spotkania opowiemy o tym jak wyglądało bogate życie kulturalne Żydów lubelskich." no nie do pomyślenia w tej przedwojennej antystemickiej polsce, czasem sie dziennikarz nie pomylił? Czy Ci żydzi pod pręgierzem nietolerancyjnych polaków bawili się w ukryciu? podziwiam te stalowe nerwy ja to bym tak nie mógł balować w kraju w którym każdy dybie na moje życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"W trakcie spotkania opowiemy o tym jak wyglądało bogate życie kulturalne Żydów lubelskich." no nie do pomyślenia w tej przedwojennej antystemickiej polsce, czasem sie dziennikarz nie pomylił? Czy Ci żydzi pod pręgierzem nietolerancyjnych polaków bawili się w ukryciu? podziwiam te stalowe nerwy ja to bym tak nie mógł balować w kraju w którym każdy dybie na moje życie                                                            .nie chca zamiescic mojego komentarza - a napisałam, że Lublin nie jest żadnym żydowskim miastem!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin to polskie miasto. Żydzi to imigranci, którzy nie zintegrowali się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W trakcie spotkania nie zapomnijcie powiedziec jaka opinie maja zydzi o Polakach w swiecie ! " Nie zapominamy o wojnie. Cholokaust to Polska " Taka maja o nas opinie. A my im dalej wchodzmy w d... !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin to POLSKIE miasto które kiedyś zamieszkiwali imigranci o wyznaniu mojżeszowym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do tych imigrantów - już Kazimierz Wielki raczył był wyrazić o lubelskich Żydach nieco odmienne zdanie...  Ja tam nie ogarniam takiego podejścia. Nasz poczciwy Cesarz o starozakonnych mawiał "Moi Żydzi" ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już to kiedyś było: W 1943 r niemcy zrobili wystawę ukazująca Lublin jako miasto niemieckie.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o ile dobrze pamiętam to jest Polskie miasto i zawsze takie było. Poprawnie powinno być redaktorzyno Polskie miasto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...