Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy Bazylianówki chcą budowy parku na osiedlu

Utworzony przez Apsik, 25 maja 2010 r. o 10:50 Powrót do artykułu
Parku ? Nie kościoła ? Ło Jezu, co to się w tej Polsce porobiło...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak,tak zwracajcie się do Pana Wasilewskiego.On wam obieca.Bo obietnice mu najlepiej wychodzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyburzyć bloki i będzie park ,nie widzieli gdzie kupują mieszkanie?Ciekawe czy widzą ,że to osiedle jest zbudowane na dawnym wysypisku zresztą całe Daszyńskiego też
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Mieszkańcy proponują, by na teren rekreacyjny przeznaczyć sąsiednią działkę. Należy ona do upadłego developera i jest całkowicie zaniedbana. Plan zagospodarowania przewiduje tam tereny zielone. " Tego fragmentu nie rozumiem. Czy deweloper kupił tę działkę z zamiarem zrobienia tam parku? Mocno wątpię. Pewnie znowu "cudem" działka zmieniłaby przeznaczenie na działkę budowlaną i powstałaby Cyprysowa-Bis. Dlaczego miasto, skoro przeznaczyło ten teren w planie zagospodarowania na zieleń, do tej pory nie wykupiło jeszcze działki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ogrody Dożynkowa-Ogrody Cyprysowa powstały niezgodnie z prawem na podstawie niewłaściwego planu zagospodarowania.Widziały gały co brały. Nie ma co tam liczyć na żaden park.Te bloki w ogóle nie powinny tam stać.Mimo licznych protestów dawnych mieszkańców tej dzielnicy wybudowano bloki przypominające poniemieckie bunkry.Niech Was piekło pochłonie i słońce spali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mietek napisał:
Niech Was piekło pochłonie i słońce spali.
Znaczy kogo? I czy kolejność jest prawidłowa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jo sie pytom kto za to zapłaci.Za ten park.Kryzys wielki.Powódź.Ludziska potracili dobytek całego życia.A tu bedo wymyślać jaki park. Ulice wszystkie dziurawe. Czy w tym kraju zawsze bedzie tylu idiotów.Niech ido w te zarośla obok bloków na Dożynkowej i tam bedo mieli cień i zielono.Powodzianom trza pomóc,ulice remontować,kościół na tej dzielnicy budować bo pogaństwo że aż strach bierze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety bardzo przykro to przyznać jednak zostaliśmy oszukani przez developera ORION .Miało to być piękne osiedle ogrody dożynkowa z duża ilością zieleni, miejsca na zabawe ,spacery,obecnie są BETONOWE ogrody. Uważam, że to ORION powinien ponieśc kare i wykupić tą działke.A park jest koniecznie potrzebny ze względu na bezpieczeństwo dzieci, bo tylko patrzeć jak dojdzie tu do tragedii , gdyż te dzieciaczki totalnie nie mają się gdzie bawić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nieprawda, że blokowicze przyszli tu świadomi, że plan zagospodarowania Rudnika jest "lewy". Mieszkaniec i kupujący ma dodyspozycji tylko plan zagospodarowania oraz ofertę developera. Nikt nie wyobrażał sobie, że miejscy urzędnicy do spółki z developerami zgotują dotychczasowym i przyszłym mieszkańcom betonową rzeczywistość: brutalne zaabudowywanie domów jednorodzinnych blokami, a potem zabetonowanie nowo powstających osiedli! Obowiązkiem urzędników było pilnować przestrzegania prawa! Przecież to plan Urzędu Miasta! Szanowni Urzędnicy Miejscy, sami wyznaczyliście na planie zagospodarowania tereny na tzw. zieleń publiczną, określiliście, jaką powierzchnię powinna zajmować. A potem uczestniczyliście w łamaniu prawa i pozwoliliści, aby zabudowano cały teren osiedla kolejnymi blokami - aż na końcu okazało się, że nie ma skrawka ziemi na osiedlowy plac zabawy. To jak wygląda zabudowa i infrastruktura Dożynkowej, czy Cyprysowej jest absolutnie niezgodne z planem zagospodarowania (nawet tym "lewym"), ani z ofertami, które np. Orion przedstawiał kupującym . W tym problem. Ten tzw. park, którego się domagamy, to enklawa jeszcze niezniszczonej zieleni, którą chcemy zabezpieczyć zanim ten piękny teren zostanie całkowicie zdegradowany. W tej chwili wspólnie - ci z domów jednorodzinnych i ci z bloków - walczymy o to, aby zatrzymać rosnącą patologię w sposobie pracy urzędników oraz w tzw. biznesie. Nie przyjmujemy oszustwa za normę! Nie godzimy się, aby kosztem obywateli ktoś robił interesiki, dzięki wsparciu urzędników, którzy nas, obywateli, powinni reprezentować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem dlaczego miasto wydaje zgody na takie blokowiska jeśli na tak małym terenie trudno jest pomieścić wszystko .Orion na Ogrody zakupił za mało terenu i Pan projektant porysował a urzędnicy z UM i nadzór budowlany zatwierdził .Jak to się ma budynek nr.7 gdzie gaz ziemny biegnie 1a może 2 m a tam jest usytuowane przedszkole i mieszkają ludzie.Gdzie są zachowane normy i bezpieczeństwo Dotyczy to też zaciemnienia mieszkań ,złudnej przestrzeni której nie ma .W dobie konkurencji ludzie mają wybór ale jak się oferuje co innego a dostaje co innego to nie pozostaje jak sądzić się do końca .Ponadto terenów i zieleni to jest tak mało że Orion nie pobudował Ogrodów a betony i parkingi i spaliny.Chyba że uznamy że tak ma wyglądać nowoczesne budownictwo.Orion to dobrze wymyślił mało zieleni w koło pełno zarośniętych traw czego oni chcą i jeszcze idą do sądu .Myślę że wiele osób czuje się oszukanych bo zapłacili wiele kasy by dostać namiastkę marzenia swego życia własne m. Jeśli chodzi o plany to pewnie nie było 2 a z .3 kto pytał to usłyszał że ogrodzony teren plac zabaw dużo zieleni itd .jednym zdaniem jeden fałsz .Ponadto jeśli chodzi o własności proponuję zajrzeć do ksiąg wieczystych na pewno warto .A może odsłonią się nowe fakty do dziś nie ujawnione.Zapraszam bo warto.Może i bloki są pobudowane w złym miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakiś idiota porozwieszał na drzwiach klatek schodowych jakieś propozycje budowy terenów zieleni.I że niby mają się na to złożyć wszyscy mieszkańcy.Nie dam ani grosza,ja myślę tak jak Orion,nie chcę tu żadnych terenów zieleni.Samochody się nie mieszczą i ludzie nie mają gdzie stawiać.To jest ważniejsze.Nie chcę tutaj pod oknem zgrai wrzeszczących bachorów.Mieszkamy praktycznie za miastem i ja nie chcę tutaj jakiś dziwadeł typu teren zielony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A prokurator nie wsadził Mącik za podwójne plany. Baba "zarobiona" odeszła i ma to w swojej dużej d...e.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie idiota tylko mieszkaniec osiedla który chce coś zrobić i nie pod oknami tylko z boku osiedla. Zanim zaczniemy komentować coś to najpierw przeczytajmy to do końca... Parkingi? oczywiście zsumujmy ilość mieszkańców a potem zsumujmy ilośc garazy i miejsc parkingowych - wyjdzie ze tych drugich jest więcej. Skoro ani projektant, ani Nadzór budowlany ani miast się do tego nie przyczepiło to nie mamy szans na poprawę i pomoc z ich strony na naszym terenie. Możemy się sądić z ORION-em ale jak narazie to mniej niż połowa wspólnot uchwaliła fundusz na prawnika...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='reks' date='25.05.2010, 23:12:11' post='293016'] Jakiś idiota porozwieszał na drzwiach klatek schodowych jakieś propozycje budowy terenów zieleni.I że niby mają się na to złożyć wszyscy mieszkańcy.Nie dam ani grosza,ja myślę tak jak Orion,nie chcę tu żadnych terenów zieleni.Samochody się nie mieszczą i ludzie nie mają gdzie stawiać.To jest ważniejsze.Nie chcę tutaj pod oknem zgrai wrzeszczących bachorów.Mieszkamy praktycznie za miastem i ja nie chcę tutaj jakiś dziwadeł typu teren zielony. [quote] Nie wiem jak można być tak nie wychowanym ale sam siebie oceń .Topografia mapy Lublina zerowa . Lublin to nie wieś i ciągle jesteś w mieście .Najlepiej to było nie kupować tu chaty a na wsi świeże powietrze pole no i krówki i świnki i traktor jest gdzie postawić i auto.Widzę Cię tam idealnie no i taki singiel nie będzie miał bachorów jak byś nie wiedział to są dzieci.Ale nic dziwnego jakim trzeba być idiotą by za przykład brać Orion .Też mi super przykład i brak własnego zdania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za problem, niech się wspólnoty złoża i zakupią " grunt upadłego dewelopera" i będą miały swój teren zielony. Dlaczego miasto miało by kupować ziemię i oddawać w darmowe użytkowanie prywatnemu właścicielowi ? Prezentowane rozumowanie przypomina tok myślenia Kalego. To co za ogrodzeniem naszej wspólnotowej posesji jest nasze bo za to zapłaciliśmy i niech motłoch nie chodzi po naszej ziemi.Poza tym należy nam się teren zielony. Pytanie tylko dlaczego ? czy kupując mieszkanie nie orientowaliście się Państwo jak ma wyglądać otoczenie bloku ? ile będzie miejsc parkingowych, garaży itd ? Nie. No to popełniliście błąd za który powinniście zapłacić, ale z własnej kieszeni i zakupić teren i zorganizować sobie na nim co tylko chcecie. nimrod32@o2.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...