Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Minimum 15 lat pracy żeby w ogóle dostać emeryturę. PiS szykuje zmiany w systemie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 marca 2017 r. o 13:12 Powrót do artykułu
niech mi zus odda moje ciężko zrabowane pieniądze i ja nic od nich nie chcę. To jest piramida finannsowa !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna dobra zmiana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz Fulara. to ten z lubelskiego MPK?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czemu tylko 15. Powinno być 20 lat dla kobiet i 25 dla mężczyzn. Okres aktywności zawodowej wynosi przeciętnie 40-45 lat. Więc brawo rząd. Gonić nierobów, gonić!!!! Stary związkowiec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jawne okradanie obywateli... czuj się wolny niewolniku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podpisuję sie pod ty dwoma rękami..... :) 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli ja pracuje i odprowadzam składki to mi się emerytura należy.A zatem jeżeli ktoś całe życie był na bezrobotny i wogóle nie podejmował pracy bądź chwilowo pracował potem na starość pojdzie do opieki by brać jakieś zapomogi to nawet z gminy nie powinien dostać żadnych pieniędzy więc jestem za tym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja pytam? To dlaczego imigranci - ci z bliskiego wsch i Afryki dostają kase!??? Czy oni pracowali 15 lat - a może płacili vat! a może wychowali dzieci - które będą nas zastępować!!!??? KU...- To jest CHORE!!! CZY JEST KTOŚ KTO TO ZROZUMIE !!!???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za ,ale niech na moje konto jeszcze przeleją to co mi zabrali złdzieje z II filara !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
absolutnie sie z tym nie zgadzam, a co z 15-toma latami? przeciez to bardzo duzo czasu a ile odprowadzonych pieniedz... chyba ze faktycznie te wplacone do zus pieniadze za te 15 lat zostana zwrocone pracownikowi wtedy to tak a nie,ze przepadna przeciez a takich ludzi ktorzy bed pracowac 14 lat i 11 m-cy moga byc miliony, i co oni nic nie dostana a pieniadze przez ten okres odprowadzone do zus gdzie sie podzieja???? absurd totalny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kretyni ..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
absolutnie sie z tym nie zgadzam, a co z 15-toma latami? przeciez to bardzo duzo czasu a ile odprowadzonych pieniedz... chyba ze faktycznie te wplacone do zus pieniadze za te 15 lat zostana zwrocone pracownikowi wtedy to tak a nie,ze przepadna przeciez a takich ludzi ktorzy bed pracowac 14 lat i 11 m-cy moga byc miliony, i co oni nic nie dostana a pieniadze przez ten okres odprowadzone do zus gdzie sie podzieja???? absurd totalny
Takcj co nie pracowali 5 lat jest miliony a i to pchają się po  zapomogi. Ukrócić to jest wiele pracy np. przy zieleni, odśniezaniu itd brzeze zapomogę to do roboty zagonić....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
.. no to protegowani przewodniczącego RM Kowalczyka przystepują do coraz to nowych działań. Widzę że Fulara znawca od MPK również zna się na składkach . Wszystkie tego typu orgaznizacje nie powinny miez prawa do zrzeszania się w takich fundacjach. MPK to spólka miasta jak mi wiadomo. Panie Fulara pieniadze które MPK wydaje na składki można by podnieśc wynagrodzenie pracowników. No ale zapomniałem przez tego typu działania można zawsze wspomóc włodarzy /okreslonych oczywiście/ w czasie wyborów. Może stosowne władze zaintersowały by się jak można marketingiem pokombinować aby kolesie mogli wygrać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy studia będą się wliczać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według tych złodziei to najlepiej pracuj minimum 15 lat, a później od razu dwa metry w dół aby nie pobierać emerytury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... ten sam , dokładnie koleżka przewodniczącego RM na tym też się zna. Wszystko po to aby dokopać obecnie sprawujacym władze. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja znam wielu nierobów, co siedzą na rentach całe życie a byki wypasione że mogliby w kamieniołomie tony przerzucać. Albo dawni milicjanci albo ubecy - 15 lat pracy i emerytura a szary obywatel po 40 lat musi zasuwać co najmniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdaje się, że teraz, aby przejść na emeryturę trzeba mieć 20 lat stażu pracy, a zatem 15 lat okresu składkowego to chyba nie jest nic nadzwyczajnego, biorąc jeszcze pod uwagę, że pracować powinno się od ukończenia szkoły do 60 czy 65 lat, zatem ok. 40 lat. Wielką niesprawiedliwością jest natomiast nie przyznawanie emerytury i nie oddawanie wówczas odpowiednio zwaloryzowanych PRZYMUSOWYCH składek emerytalnych. W takich sytuacjach można mówić o zawłaszczeniu cudzych pieniędzy, a nawet kradzieży, ponieważ te składki miały swój cel i pracownik nie ma możliwości, aby ich nie płacić. Gdyby miał to być może, by je sobie odłożył na starość, bo dzisiaj to nie bardzo z czego ma możliwość dodatkowo coś odłożyć. Druga sprawa to pozostaje jednak ciągle zamknięty rynek dla tych, co mają 50+ i stracili pracę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co w tym złego, dodatkowo powinni zlikwidować przywileje dla służb mundurowych a nie po 15 latach służby wolne. Popieram 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwyczajne złodziejstwo, ale za coś trzeba kupić wyborców, w postaci 500+
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...