Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Na UMCS startują nowe studia - judaistyka

Utworzony przez Chłop Polski, 18 września 2009 r. o 09:34 Powrót do artykułu
Poszerzył Stanowski horyzonty wiedzy na UMCS a Pani Hall nie protestowała i wyłożyła środki?-Natomiast w dniu wczorajszym w jednym z programów TVP,pracownik PAN podzielił się uwagą na temat edukacji historycznej naszej młodzierzy.Otóż wiedza historyczna na temat okresu międzywojennego i wojennego jak i historia współczesna dotycząca 1945-....... wykładana jest w końcowej fazie nauczania i zwykle brakuje otpowiednio czasu na jej przekazanie.Dlatego też młodzi Polacy doskonale zorientowani są w tematach historii starożytnej ale nie potrafią właściwie ocenić głupstw jakie popełniają kolejne rządy RP w polityce zagranicznej.Młodzi Polacy również nie są też świadomi tego,że od 1938 r naszym MSZ kierowało co najmniej sześciu polaków pochodzenia żydowskiego lub ludzi blisko z tym środowiskiem związanych.Efekt tego jest taki,że Putin przyrównuje nas do prostytutki,która to raz bez reszty oddaje się,raz na zachód,innym razem na wschód(chciałoby się dodać,że prostytutce chociaż płacą).Niby zaprzyjaźniony zachód buduje sobie rurociągi do przesyłu bogactw strategicznych o wiele trudnieszą drogą, dnem morskim, ale z pominięciem Polski .A dla nas proszę najważniejszy jest h e b r a j s k i, -pewnie dla zniesienia bariery językowej przy zakupie zielonych grejfrutów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIECH POSZERZAJĄ SOBIE HORYZONTY W SWOJEJ JESZIWIE NA LUBARTOWSKIEJ A NIE ZA NASZE PODATKI!!! Na marginesie oszukali nas na tej jesziwie: w latach 70-tych otrzymali rekompensatę w dolarach a ostatnio oddano im w naturze a zwrotu pieniędzy nie było!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAGA . Na ten kierunek przyjmują tylko po obrzezaniu i zapuszczeniu pejsów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja Wam powiem , że to bardzo ciekawe...... Z naukowego / nie złośliwego/ punktu widzenia tematyka judaizmu jest bardzo interesująca . Gdybym była trochę młodsza , to bardzo chętnie pogłębiłabym swoją wiedzę - właśnie w tym kierunku . Za moich studenckich czasów było to niemożliwe.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już nie ma tych miasteczek, gdzie szewc był poetą, Zegarmistrz filozofem, fryzjer trubadurem Nie ma już tych miasteczek, gdzie biblijne pieśni Wiatr łączył z polską piosnką i słowiańskim żalem, Gdzie starzy Żydzi w sadach pod cieniem czereśni Opłakiwali święte mury Jeruzalem Nie ma już tych miasteczek, przeminęły cieniem I cieniem kłaść się będzie między nasze słowa, Nim się zbliżą bratersko i złączą od nowa Dwa narody tym samym karmione cierpieniem A. Słonimski, Elegia miasteczek żydowskich Znalazłam taki wierszyk.......jest ładny . Zdałam sobie sprawę , jak mało wiem....i zawsze wolę patrzeć z tej dobrej strony . Mało wiem o Żydach , nie zaznałam od nich niczego dobrego , ale też absolutnie niczego złego......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...