Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nadbystrzycka: Honda potrąciła pieszego

Utworzony przez ja, 10 listopada 2010 r. o 10:55 Powrót do artykułu
zadna nowosc studenci czuja sie jakby po chodniku tam chodzili i pod maske wylaza !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
zadna nowosc studenci czuja sie jakby po chodniku tam chodzili i pod maske wylaza !
A kierowcy nie zatrzymują się widząc pieszego na jezdni. No bo po co? Jaśnie Pan straci 10 sekund!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście kierowca ma obowiązek zachować szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych, ale piesi są również zobowiązani do jej zachowania wchodząc na jezdnię. Nikt nie jest w stanie zatrzymać samochodu w miejscu, co akurat studenci politechniki powinni wiedzieć, bo fizyka na tej uczelni to podstawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten pieszy nagle wyskoczyl nie patrzac na pas jezdni od centrum pomimo ze honda uciekal do prawego kraweznika pieszy nie patrzyl co sie dzieje na ulicy bardzo to przezywam czlowiek jest taka slaba istota ludzie zycie jest jedno dbajmy o swoje zycie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ta ulica jest wyjątkowo niebezpieczna. szczególnie wieczorem. dużo pieszych a przejścia oświetlone są tragicznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dopółki nie zostałam kierowcą, nie miałam świadomości ile czasu i jaką odległość zajmuje nagłe hamowanie przy naprawdę niewielkiej prędkości dlatego zwracam się do wszystkich pieszych - opamietajcie się!!!! to, że na przejsciu macie pierszeństwo to nie oznacza, że ktoś będzie nagle w stanie wychamować. Rozumiem, ze sa kierowcy, którzy nie staną (nie wiem dlaczego, ale zauważyłam, że są to głównie kobiety - niestety ), ale są też piesi którzy nie rozglądając się wyłażą na jezdnię (niestety proceder nagminnie stosowany przez studentów politechniki na Nadbystrzyckiej). Troszkę kultury z obu stron (kierujący i piesi), a napewno udałoby się takie wypadki ograniczyć do minimum. ZANIM KOGOŚ OCENIMY POPATRZMY NA SIEBIE!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co nowe drogi w woj lubelskim. Mamy ich duzo, wiecej nie trzeba. Powinni wybudowac nowe sciezki rowerowe, a nie drogi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie pierszeństwo?Przed wejściem na przejście są obowiązki-pieszemu nie wolno jest wejść pod nadjeżdżający pojazd.U nas pojazd jest 5-8m przed przejściem pieszy stawie nogę na jezdni i już ma pierszeństwo?Proszę pokazać pojazd który zatrzyma się przy prędkości 50km/godz.na przestrzeni 5m.Dochodzi jeszcze refleks-reakcja kierowcy.Dlaczego tak mało reklam-propagandy na ten temat.Ciągle tylko-pieszy ma pierszeństwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ulica Nadbystrzycka, tak jak cale Lublinskie srodmiescie, powinna zostac zamknieta dla samochodow. Tylko komunikacja miejscka i rowery! Porozumeinie Rowerowe - przylacz sie do nas!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
khan_tengri napisał:
Ulica Nadbystrzycka, tak jak cale Lublinskie srodmiescie, powinna zostac zamknieta dla samochodow. Tylko komunikacja miejscka i rowery!Porozumeinie Rowerowe - przylacz sie do nas!
Przyłacze się jak zostanie rozbudowany transport miejski, bo na razie to średnia przyjemność jeździć w lecie bez klimatyzacji w zatłoczonych i śmierdzących potem autobusach a zima marznąć. Przepełnione Autobusy, niemili kierowcy, jeszcze mnie j mili ludzie w autobusach. To moje spostrzeżenia z kilku wypraw autobusowych, kiedy sprzedałem samochód. Na chwilę obecną na pewno samochodu nie zamienie na autobus. Rower - chętnie ale tylko latem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mumu napisał:
Jakie pierszeństwo?Przed wejściem na przejście są obowiązki-pieszemu nie wolno jest wejść pod nadjeżdżający pojazd.U nas pojazd jest 5-8m przed przejściem pieszy stawie nogę na jezdni i już ma pierszeństwo?Proszę pokazać pojazd który zatrzyma się przy prędkości 50km/godz.na przestrzeni 5m.Dochodzi jeszcze refleks-reakcja kierowcy.Dlaczego tak mało reklam-propagandy na ten temat.Ciągle tylko-pieszy ma pierszeństwo.
Dziwnym trafem w krajach Europy Zachodniej samochody sa w stanie zatrzymywac sie w takich przypadkach. Oczywiscie tam tez jest prawo bardziej przyjazne dla pieszego: samochod musi sie zatrzymac nawet jak pieszy jest tuz przed przejsciem (u nas musi byc juz na przejsciu).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze koło Politechniki przejścia nie są oświetlone, i zasłaniają je drzewa. Wieczorem tam nic nie widać. A po drugie człowiek mógłby się trochę zastanowić i spojrzeć w lewo i w prawo tak jak rodzice uczyli, a nie wpadać na jezdnię bo ma pierwszeństwo. Tak na chłopski rozum to trudniej zatrzymać się człowiekowi czy zatrzymać samochód?? Nie mówię że kierowcy mają pierwszeństwo, ale może warto odrobinę pomyśleć i nie robić sobie problemów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawdopodobnie nikt z was nie widział całego tego zajścia. mnie się kiedyś przytrafiła taka sytuacja, że weszłam na przejście nie zastanawiając się co robię- mechanicznie. co się strachu najadłam to moje, ale do tej pory nie wiem jak to się stało. takie zaćmienie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tam non stop jadą samochody, jak kierowca nie ustąpi to pieszy czekać na moment gdzie ma obie strony wolne musiałby do wieczora. Są chyba 4 przejscia bez świateł pod rząd, możnaby zrobić jedno na guzik np. to przy przystanku i byłoby p problemie. Kierowcy jadący do centrum i tak przeważnie prawie stoją więc różnicy im to raczej nie zrobi, ale pieszy będzie mógł spokojnie przejść. Dziwi mnie to, że nikt jeszcze z tym nic nie zrobił bo często dochodzi w tej okolicy do potrąceń pieszych, już nie mówiąc ile razy słyszy się jak ktoś hamuje z piskiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tam non stop jadą samochody, jak kierowca nie ustąpi to pieszy czekać na moment gdzie ma obie strony wolne musiałby do wieczora. Są chyba 4 przejscia bez świateł pod rząd, możnaby zrobić jedno na guzik np. to przy przystanku i byłoby po problemie. Kierowcy jadący do centrum i tak przeważnie prawie stoją więc różnicy im to raczej nie zrobi, ale pieszy będzie mógł spokojnie przejść. Dziwi mnie to, że nikt jeszcze z tym nic nie zrobił bo często dochodzi w tej okolicy do potrąceń pieszych, już nie mówiąc ile razy słyszy się jak ktoś hamuje z piskiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłem świadkiem tego zdarzenia, jeżeli Pan będzie miał problemy proszę o kontakt ze mną 501270950
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...