Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Serdeczne życzenia dla Jubilatki. Wielu lat w zdrowiu wbrew urzędnikom ZUS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W 1905 r (kiedy urodzila się p.Szubartowicz, Lublin był prężnie rozwijającym sie wielkim miastem, stolicą Gubernii Lubelskiej, z llicznymi fabrykami ( browary, młyny parowe, gazownie, cukrownie, pierwsze fabryki (m.in: fabryka maszyn rolniczych, fabryka wódek i likierów, fabryka Portland-Cement „Firley”, fabryka wag, Zakłady Mechniczne E. Plage i T. Laśkiewicz). Był miastem najważniejszym między Warszawą a Lwowem, nie byl na pewno Polską B, tak jak teraz. Wykorzystywanie staruszki do propagandy sukcesu obecnej wladzy jest obrzydliwe i glupie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam sie jakim cudem amerykanie maja wglad do naszych metryk?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w nawiazaniu do opowieści zacnej Jubilatki wklejam link do moejgo artykułu o ukryciu w Lublnie obrazów Jana Matejki http://www.mmlublin.pl/artykul/bitwa-pod-grunwaldem-matejki-byla-ukryta-na-kosminku,2812160,artgal,t,id,tm.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W 1905 r (kiedy urodzila się p.Szubartowicz, Lublin był prężnie rozwijającym sie wielkim miastem, stolicą Gubernii Lubelskiej, z llicznymi fabrykami ( browary, młyny parowe, gazownie, cukrownie, pierwsze fabryki (m.in: fabryka maszyn rolniczych, fabryka wódek i likierów, fabryka Portland-Cement „Firley”, fabryka wag, Zakłady Mechniczne E. Plage i T. Laśkiewicz). Był miastem najważniejszym między Warszawą a Lwowem, nie byl na pewno Polską B, tak jak teraz. Wykorzystywanie staruszki do propagandy sukcesu obecnej wladzy jest obrzydliwe i glupie. Tobie też odbiło?. O czym ty piszesz?, obrażasz starszą panią której należny się ogromny szacunek. Długich i spokojnych lat życzę JUBILATCE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w nawiazaniu do opowieści zacnej Jubilatki wklejam link do moejgo artykułu o ukryciu w Lublnie obrazów Jana Matejki http://www.mmlublin.pl/artykul/bitwa-pod-grunwaldem-matejki-byla-ukryta-na-kosminku,2812160,artgal,t,id,tm.html
Jest też wydana książka, pt "Bitwa o Grunwald".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając tekst, nie zauważyłam, aby ...Wykorzystywano staruszkę do propagandy sukcesu obecnej władzy, przecież to ONA sama mówi... był tylko biedny zakątek gdzieś na wschodzie kraju... Jak się urodziłam nie było samolotów. Dorożkami się jeździło. Nawet asfaltu nie było. A może czytamy inny artykuł?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając tekst, nie zauważyłam, aby ...Wykorzystywano staruszkę do propagandy sukcesu obecnej władzy, przecież to ONA sama mówi... był tylko biedny zakątek gdzieś na wschodzie kraju... Jak się urodziłam nie było samolotów. Dorożkami się jeździło. Nawet asfaltu nie było. A może czytamy inny artykuł?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając tekst, nie zauważyłam, aby ...Wykorzystywano staruszkę do propagandy sukcesu obecnej władzy, przecież to ONA sama mówi... był tylko biedny zakątek gdzieś na wschodzie kraju... Jak się urodziłam nie było samolotów. Dorożkami się jeździło. Nawet asfaltu nie było. A może czytamy inny artykuł?????
twierdzisz, że PO zaatakowali Polskę drewnianą a zostawili murowana?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytając tekst, nie zauważyłam, aby ...Wykorzystywano staruszkę do propagandy sukcesu obecnej władzy, przecież to ONA sama mówi... był tylko biedny zakątek gdzieś na wschodzie kraju... Jak się urodziłam nie było samolotów. Dorożkami się jeździło. Nawet asfaltu nie było. A może czytamy inny artykuł?????
twierdzisz, że PO zastali Polskę drewnianą a zostawili murowana?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
twierdzisz, że PO zaatakowali Polskę drewnianą a zostawili murowana?
Nic nie twierdzę, tak jak i Pani Szubertowicz, która wyłącznie wspomina w jakich żyła czasach. Jak wyglądało życie.. ulice Lublina. Słowem nie wspomina o partiach, sukcesach lub porażkach kolejnych władz. Warto zerknąć na zdjęcia. Wykonane są przez fotografa z Lublina, pana  Józefa Czechowicza urodzonego w 1903. Zmarł w 1939 r. Widzimy na zdjęciach miasto z 1933 roku i porównanie tych miejsc z późniejszego okresu. Przypominam Pani urodziła się w 1905 roku. Miała już 28 lat, kiedy fotograf wykonał zdjęcia Lublina. Jak wyglądało miasto przed 1933 rokiem...z pewnością nie lepiej??? http://teatrnn.pl/leksykon/node/1677/fotografia_lubelska_%E2%80%9Epoemat_o_mie%C5%9Bcie_lublinie%E2%80%9D_1933%E2%80%932008
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podziwiam i ciut zazdroszczę tak pięknego wieku. Jedno zdanie tylko jest lekko niezgodne z historią. Ale to może być wynikiem przeżyć i już pamięci. Bo Lublin kiedyś nie był wschodnią ścianą Polski, raczej centralną. Po drugiej wojnie światowej Lublin dopiero stał się miastem na wschodniej granicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jadwiga Szubartowicz świętuje właśnie 110 urodziny. Według amerykańskich badaczy z Gerentology Research Group, mieszkanka Lublina jest najstarszą obywatelką naszego kraju."   ... żeby potwierdzić jej wiek to nie wystarczy papierek od jakiejś polskiej instytucji ewidencji ludności ?  ;)  Trzeba pytać Amerykanów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piękne, mądre słowa. Można się wiele nauczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W 1905 r (kiedy urodzila się p.Szubartowicz, Lublin był prężnie rozwijającym sie wielkim miastem, stolicą Gubernii Lubelskiej, z llicznymi fabrykami ( browary, młyny parowe, gazownie, cukrownie, pierwsze fabryki (m.in: fabryka maszyn rolniczych, fabryka wódek i likierów, fabryka Portland-Cement „Firley”, fabryka wag, Zakłady Mechniczne E. Plage i T. Laśkiewicz). Był miastem najważniejszym między Warszawą a Lwowem, nie byl na pewno Polską B, tak jak teraz. Wykorzystywanie staruszki do propagandy sukcesu obecnej wladzy jest obrzydliwe i glupie.
  Po pierwsze była dzieckiem, to nie kojarzyła faktów, po drugie jest teraz w podeszłym wieku, więc - jak dziecko - przestaje kojarzyć fakty.   Wiem, bo moja Babcia jest w podobnym wieku i też potrafi pierdoły opowiadać - trzeba mieć dystans i brać starszych ludzi z dobrodziejstwem inwentarza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nikt w Lublinie albo w całej Polsce nie umie czytać odpowiednich dokumentów osobowych obywateli naszego kraju tylko potrzeba do tego jakichś Amerykanów ? A nie wiadomo dokładnie czy Afroamerykanów czy Euroamerykanów a może Azjoamerykanów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z całym szacunkiem, ale ta pani nie ma aż tylu lat... ludzie 30 lat młodsi od niej wyglądają duuuużo gorzej, to jakaś mistyfikacja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U nas mieszka 101 latka a wygląda młodziej od swojej córki, dzisiejsi 80-90 latki wyglądają młodziej niż 50 -60 latki nawet z lat 70 czy 80. Styl życia i higiena to efekt wyglądu dzisiejszych seniorów. Jeśli chodzi o metryki to w drugą stronę dziecko miało czasem nawet 3-6 lat gdy było zapisane w księgach metr po chrzcie, dziś jako data urodzin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Jadwigo,życzę Pani dużo zdrowia, nadal tej radości i ciekawości życia jaką Pani posiada. Niech zdrowie Pani dopisuje jak najdłużej, a uśmiech gości na Pani twarzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przesylam Pani serdeczne zyczenia z daleka.Urodzilam sie w Lublinie i 40 lat tu mieszkalam,Kocham Lublin i wszystko codzieje sie w nim mnie interesuje.Wiec skladam Pani Jadwidze najlepsze zyczenia,wszystkiego dobrego Jolanta Wawrzycka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...