Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowe rygorystyczne przepisy dla młodych kierowców. Wolniejsza jazda, surowsze kary

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 czerwca 2017 r. o 09:37 Powrót do artykułu
Należy jeszcze dodać że przepisy zostały uchwalone jeszcze z poprzedniego sejmu w 2014 czy 2015 r.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za debil wymyślił te ograniczenia prędkości? Przecież jeśli ktokolwiek będzie ich przestrzegał (oby nie!), to reszta będzie musiała takiego spowalniacza wyprzedzać, a wyprzedzanie jest znacznie bardziej niebezpieczne niż szybka jazda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ograniczenie do 100 na autostradzie to głupota. Wyprzedzając ciężarówkę z taką prędkością tylko stworzy zagrożenie. Poza tym nie nauczy się jeździć z większymi prędkościami i po zakończeniu okresu próby spowoduje wypadek..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witamy w Kalifacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żeby ludziom żyło się lepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro może się nauczyć jazdy z większymi prędkościami po otrzymaniu prawa jazdy, to po tych ośmiu miesiącach z zielonym listkiem też może.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech lepiej wprowadzą obowiązkowe kursy doszkalające dla kierowców BOR i ŻW, ze zwróceniem szczególnej uwagi że: nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniu, nie wolno wyprzedzać kogoś kto skręca w lewo, należy trzymać dystans do tych jadących z przodu (lub stojących na czerwonym świetle), należy mieścić się na swoim pasie a nie zawadzać o pobocze (bo można w ten sposób np. rozwalić oponę), i wiele innych rzeczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy dodać iż kierowcę który uzyska prawo jazdy po 4 czerwca 2018r. obowiązuje OKRES PRÓBNY w myśl Ustawy o kierujących pojazdami, tekst jednolity z dnia z dnia 25 kwietnia 2017 "Art. 91. 1. Okres próbny dla osoby, która po raz pierwszy uzyskała prawo jazdy kategorii B, trwa 2 lata, począwszy od dnia, w którym został jej wydany ten dokument." Następnie jeżeli w okresie próbnym popełnił co najmniej dwa wykroczenia w ruchu drogowym przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji kierując pojazdem silnikowym (Art. 82. 1. pkt. 4 lit. c), starosta wyda decyzję administracyjnej o skierowaniu kierowcy na badanie psychologiczne w zakresie psychologii transportu (Art. 99. 1.pkt. 3 lit c). Art. 92.1. Starosta wydaje decyzję administracyjną o przedłużeniu okresu próbnego: 1) o kolejne 2 lata, jeżeli w trakcie jego trwania kierowca popełnił dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji stwierdzone w tym okresie mandatem karnym, prawomocnym wyrokiem sądu lub orzeczeniem organu orzekającego w sprawie o naruszenie w postępowaniu dyscyplinarnym; 4. Przez wykroczenia, o których mowa w ust. 1 pkt 1, rozumie się czyny popełnione przez kierującego pojazdem silnikowym lub motorowerem określone w: 1) art. 86 § 1 lub 2, art. 87 § 1, art. 92a w przypadku niestosowania się do ograniczenia prędkości i jej przekroczenia o ponad 30 km/h lub art. 98 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2015 r. poz. 1094, 1485, 1634 i 1707); 2) art. 90, art. 92 § 1 lub 2 lub art. 97 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń, w związku z niestosowaniem się odpowiednio do: a) art. 24 ust. 5, 7 lub 11 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym lub znaków drogowych zabraniających wyprzedzania, b) art. 25 ust. 1–3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym lub znaków drogowych regulujących pierwszeństwo przejazdu, sygnałów świetlnych zakazujących wjazdu za sygnalizator lub poleceń i sygnałów d-wanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, lub c) art. 26 ust. 1–3 i 7, art. 27 ust. 1, 1a i 4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proszę poprawić tekst- szlenia wstępne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MAM NADZIEJĘ, ŹE WOJEWODA ROZPIEPRZY TE WORDY I SKOŃCZY SIĘ PANOSZENIE. BO TO CO WYPRAWIA WORD LUBLIN TO JUŹ PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powalone przepisy, pozostaje tylko jezdzic bez prawka i niczym sie nie przejmowac a lepiej sie na tym wyjdzie...tylko trzezwosc po pierwsze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Niemczech za jazdę ze znacznie mniejszą prędkością jak dozwolona, grozi mandat. Ciekawe dlaczego? Ktoś już tutaj o tym wspomniał... bo tworzą się zatory!!! Dla mnie ograniczenie prędkości do 80km/h jest totalnym kretyństwem i nieodpowiedzialne. To tak jakby rowery na autostradę wpuszczono?! Zamiast ograniczać prędkość, wystarczyłoby wymuszenie przestrzegania ograniczeń drogowych. Przekroczy o 10kmh to zatrzymać na miesiąc prawko. Niech się przyzwyczaja. A najgorsze na polskich drogach jest jazda na bagażniku. Za to powinno się brać. Ku przestrodze poruszającym się po niemieckich autostradach... tu często przychodzi zdjęcie takich szaleńców z okrągłą sumką do zapłacenia. Autostrady tu są naszpikowane kamerami. Ostatnio znajomy przekroczył o 7kmh i ma 15€ kary.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bardzo dobrze. może będzie mniej gówniarzy cwaniakujących w swoich złomach w drodze na dyskoteki w remizie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I mam ja również mam nadzieje ze Word w Zamościu zniknie z mapy Polski,bo to jak się zachowują niektórzy egzaminatorzy woła o pomstę do nieba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może niech jeżdżą 10 km na godzinę. Spowolni to tylko ruch na tarasie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...