Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Organistów jest wielu, ale profesjonalistów brakuje

Utworzony przez czytacz, 27 lipca 2012 r. o 11:03 Powrót do artykułu
Przewodniczący ZZ ORGANISTÓW wpisuj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super, wreszcie Pan Prezydent Żuk zrealizował obietnice i w Lublinie jest praca. Wobec takiego stanu rzeczy nie ma potrzeby sprowadzać do Lublina inwestorów. Wszyscy będziemy organistami. Na pewno zagłosuję na Pana Prezydenta w najbliższych wyborach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe... chcialbym zobaczyc te 2tys. na reke. co za jolop pisal ten artykul a szacowny proboszcz z parafi bl. JPII placi ,,murzynowi'' 800 zlotych!! ja sie pytam gdzie te 2 tysie. czarna mafia sama chce sie nachapac!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Artykuł niestety nie jest rzetelny. Proszę zapoznać się z fatycznymi realiami zatrudniania, opłacania oraz traktowania organistów. Kilka rzuconych z kosmosu ogólników to moim zdaniem nie jest podstawa do pisania tego typu artykułów. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy medal ma dwie strony. W artykule czytamy słowa ks, który mówi, że organistów dobrze grających i znających się na liturgii jest niewielu. Otóż nikt inny , jak postępowanie niektórych księży względem nich spowodowało tę równię pochyłą i ubytek dobrych organistów, którzy znając swoją wartość nie dadzą się wykorzystywać. CO to znaczy? A no to, że dany pracodawca, płaci jakąś tam pensyjkę, bo w Kościele w Polsce słowo pensja należy do rzadkości i za ową pensyjkę dany organista musi prowadzić poza graniem kancelarię no i niektórzy proboszczowie aspirują do posiadania dobrego chóru w parafii, nie wiedząc ile pracy trzeba włożyć, by dobrze przygotować choćby jeden średniej klasy utwór z chórem. Oczywiście ta dodatkowa praca zazwyczaj nie znajduje w wielu przypadkach ani uznania a ni zapłaty. Organistowanie to ZAWÓD a nie służba. proszę o tym pamiętać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma jak Pasni Kasia z Łęcznej.OK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Krakowie organista zarabia cio najmniej 5 tys na łapkę. Myslę że w Lublinie powinno byc tak samo, albo i wiecej z uwagi na szkodliwe warunki pracy ( kontakt ze zbyt dużą ilością ładnuch kobiet). A poza tym niech proboszczowie z wymienionych parafii zaczną płacic chocby te parę stowek więcej to nie będą mieli kłopotów z organistami stefek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Artykuł wybitnie nierzetelny, nie oddający nawet w części specyfiki pracy w zawodzie. Dyspozycyjność w pełnym zakresie, zakres obowiązków - możliwie największy, wykształcenie - możliwie najwyższe, najlepsze, zarobki - możliwie najniższe, umowa o pracę? -brak umowy, to są wymagania lubelskich kapłanów względem organistów. Sprostanie mizernym najczęściej gustom księży, dla których poważny repertuar liturgiczny i koncertowy często jest niczym w porównaniu z nędznymi piosenkami z gitarą, to też nie lada wyczyn. Próbując wycenić godzinę pracy organisty w kwocie którą podano w artykule średnio zarabia on od 7 do 16 zł. Dodajmy, że powinien to być muzyk z wykształcenia a nie keyboardzista lub innej maści samouk. Osobną kwestią jest, jacy organiści grają w naszych kościołach, niektórych fachowość męczy okrutnie małżowinę... Dopóki nie zmieni się podejście księży w relacji wymagania=zarobki, to nie zmieni się nic jeśli idzie o poziom organistów, wykształcenia ale także ich kultury osobistej. Wielokrotnie mogłem się przekonać jak wysoko cenią swoje umiejętności, co w zderzeniu z faktem, że zaprasza się na ślub innego organistę bo miejscowy może sprawić jedynie, że będzie się chciało "wyciąć sceny kościołowe", zakrawa nieco na hipokryzję. Znam wielu bardzo dobrych organistów, którzy systematycznie odchodzą z zawodu ze względu na "warunki pracy" i nie mam tu na myśli jedynie zarobków... W Lublinie nie ma pogrzebów w kościołach parafialnych, więc trudno "dorobić" o czym się już nie wspomina w artykule. Przykre, że kiedyś kościół będąc mecenasem kultury stawiał na profesjonalizm, dziś stawia na cięcie kosztów, szkoda, że oszczędności szuka w cudzej kieszeni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to jakaś totalna FARSA. CO DRODZY KSIĘŻA trzeba ćwiczyć? Grę na oprganach???? Po co? Od kiedy muzyka organowa ma znaczenie w liturgii kościoła rzym-kat???? Przestańcie pitolić i zatrudnijcie kantorkę ze wsi, która zna multum pieśni i TA najlepiej poiprowadzi lud, któremu zwisa, czy organista zagra poprawnie i pięknie, czy będzie rzeźbił piąte przez dziesiąte, a przy tym ŁADNIE ŚPIEWAŁ. Kościół katolicki NIE ZASŁUGUJE na normalną muzykę organową, bo jej: NIE CHCE, NIE SZANUJE i KOMPLETNIE NIE POTRZEBUJE. Wystarczy, żeby coś tam kwiczało z organów i już szumnie mówi się, że organista... z czym do świata muzyki??? Z PARODIĄ muzyki???? Nawet żeby był Caticanum V czy VI, to nic się w tej kwestii nie zmieni: organista MUSI ŚPIEWAĆ i to jest jego NADRZĘDNA ROLA. Jeśli któryś próbuje GRAĆ i w ten - NORMALNY - sposób animować, prowadzić śpiew, to jest rugowany za to, że NIE ŚPIEWA... Skończcie w końcu z komedią, czyli stosowaniem muzyki organowej NA SIŁĘ w liturgii krk. NIE ZASŁUGUJE na to. Inaczej. Jest to obraza muzyki, takie jej traktowanie. Partactwo i dyletantyzm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pozdrowienia dla złodzieja w sutannie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam. Jestem absolwentem Akademii Muzycznej oraz Studium Organistowskiego w Lublinie. Wiele lat pracowalem w zawodzie organisty. Ksieza nauczyli mnie jednego... nie warto sie starac. Duchowni potrzebuja parobkow a nie fachowcow. W swojej karierze organistowskiej spotkalem zaledwie 2 proboszczow ktorym zalezalo naprawde na poziomie oprawy muzycznej i byli a wlasciwie sa to duchowni z powolania.... juz nie sa proboszczami.... ciekawe czemu... Tak wiec moi panstwo nie w braku kwalifikacji rzecz lecz w proboszczach nalezy doszukiwac sie problemu... fachowcy by nie odchodzili gdyby mieli poparcie i zrozumienie u przelozonych... a tak zostaja ci mizerni i czesto ponizej krytyki bo inni grac juz nie chca... Zapraszam do kontaktu... jesli ktos ma chec.... Wojciechkrzak.kp@gmail.com
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poprzednik ma racje, fachowcy są tylko mafia kradnie i karze pracować na czarno, bez ubezpieczenia a potem bez emerytury i za marne pieniążki, właściwie jałmużne. W polsce ktoś powinien ukróć ten EDEN księżniczek w sutannach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poprzednik ma racje, fachowcy są tylko mafia kradnie i karze pracować na czarno, bez ubezpieczenia a potem bez emerytury i za marne pieniążki, właściwie jałmużne. W polsce ktoś powinien ukróć ten EDEN księżniczek w sutannach.
A gdzie im do księżniczek?!Co najwyżej do książąt... :) Proceder zatrudniania na czarno naganny i jak najbardziej zasługuje na potępienie.Nikt nie chce być wykorzystywany!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie im do księżniczek?!Co najwyżej do książąt... :) Proceder zatrudniania na czarno naganny i jak najbardziej zasługuje na potępienie.Nikt nie chce być wykorzystywany!!!
 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 
RACJA! jestem organistą w Katowicach w jednej z parafii. ostatnio zostałem zmuszony pod groźbą utraty pracy ( i tak na czarno) do podpisania oswiadczenia że gram w ramach bezpłatnej (!!) usługi dla Koscioła i nie roszczę żadnych pretensji do zaplaty!!!! i to podsunął mi proboszcz!!! a jest nas tam 3 organistów. Jeden amator, który spiewa i......chyba gra :)) a druga Pani spiewa i gra i..... pracuje sobie gdzioe indziej a granie (amatorskie) traktuje jako hobby. no i ja po Akademii Muzycznej z 30 letnim doswiadczenie, ja - głupek ćwiczący, koncertujący, komponujący i.... grajacy!! ale,...... nie spiewajacy i tu jest problem! Ludzioe wynajmują mnie do każdego slubu! do każdej ważniejszej mszy. Ale to niestety nie wystarcza! nie zadowala księży bo .... trzeba spiewać całą pieśn, a granie............... no cóż.... można dwoma palcami a pedał w organach można chyba wymontować. Po co coś tam ma się pętać pod nogami! inni "organiści wogole go nie uzywają - i jak powiedział kapłan - też msza się odbędzie. nocóż - to tyle - bo jeszcze ktoś powie że narzekam za... 5 zł za msze!!!!! Szczęść Boże!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RACJA! jestem organistą w Katowicach w jednej z parafii. ostatnio zostałem zmuszony pod groźbą utraty pracy ( i tak na czarno) do podpisania oswiadczenia że gram w ramach bezpłatnej (!!) usługi dla Koscioła i nie roszczę żadnych pretensji do zaplaty!!!! i to podsunął mi proboszcz!!! a jest nas tam 3 organistów. Jeden amator, który spiewa i......chyba gra :)) a druga Pani spiewa i gra i..... pracuje sobie gdzioe indziej a granie (amatorskie) traktuje jako hobby. no i ja po Akademii Muzycznej z 30 letnim doswiadczenie, ja - głupek ćwiczący, koncertujący, komponujący i.... grajacy!! ale,...... nie spiewajacy i tu jest problem! Ludzioe wynajmują mnie do każdego slubu! do każdej ważniejszej mszy. Ale to niestety nie wystarcza! nie zadowala księży bo .... trzeba spiewać całą pieśn, a granie............... no cóż.... można dwoma palcami a pedał w organach można chyba wymontować. Po co coś tam ma się pętać pod nogami! inni "organiści wogole go nie uzywają - i jak powiedział kapłan - też msza się odbędzie. nocóż - to tyle - bo jeszcze ktoś powie że narzekam za... 5 zł za msze!!!!! Szczęść Boże!
Nie kapuj !!!  całe życie ci przeleci na kapowaniu czerwony konfidencie !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK ORGANISTA JEST NA UMOWIE NIE POWINIEN BRAC DODATKOWO ZA SLUB LUB POGRZEB CHYBA ZE SIE ROZLICZY Z URZEDEM SKARBOWYM A INACZEJ JEST TO NIE UCZCIWE OKRADANIE SKARBU PANSTWA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakby granie bylo najwazniejsze sa organisci zatrudnieni i sa msze ranne bez grania w niedziele i swieta i msza tez wazna i owocna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZGADZAM SIE FISKUS NIECH TAKICH SCIGA NAGRYWAC PRZED SLUBEM I WYJDZIE UCZCIWOSC.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...