Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
PanAntoni, będzie miał możliwość legalnego składowania odpadów wszelakiej maści przywiezionych z Italii. I jeszcze na tym słono zarobi.:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczyt wszystkiego, żeby sprzedawać ziemię obcemu pod właściwie nie wiadomo jaką inwestycję. Dzisiaj Ratusz twierdzi, że wie, co będzie budowane na tej działce, a co Ratusz powie, jak tam będzie zupełnie co innego? Czy to pierwszy raz zostaliśmy oszukani przez zagranicznego inwestora? Kto za to odpowie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Guest,czas na wizytę u dobrego psychiatry ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może powstanie tam jakaś specjalistyczna poradnia psychiatryczna co to dla niektórych! Jeśli przez lata nic tam nie powstało i nie było szans że coś powstanie, to lepiej żeby ta ziemia leżała odłogiem? Przyjdzie inwestor, uzbroi ziemie, postawi hale produkcyjne czy magazynowe, w przyszłości ludzie dostaną pracę i będzie elegancko! Nie wiem po co się czepiać i bić pianę z rana, chyba że to swego rodzaju hobby!    Dlaczego odpady z Italii? Firma wywodzi się z Kalifornii 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczyt wszystkiego, żeby sprzedawać ziemię obcemu pod właściwie nie wiadomo jaką inwestycję. Dzisiaj Ratusz twierdzi, że wie, co będzie budowane na tej działce, a co Ratusz powie, jak tam będzie zupełnie co innego? Czy to pierwszy raz zostaliśmy oszukani przez zagranicznego inwestora? Kto za to odpowie?
  a poza tym wszyscy zdrowi? pytam serio
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będzie centrum przeładunkowe dla 2/3 wsadu spoza naszego miasta do spalarni śmieci przy ul. Mełgiewskiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może powstanie tam jakaś specjalistyczna poradnia psychiatryczna co to dla niektórych! Jeśli przez lata nic tam nie powstało i nie było szans że coś powstanie, to lepiej żeby ta ziemia leżała odłogiem? Przyjdzie inwestor, uzbroi ziemie, postawi hale produkcyjne czy magazynowe, w przyszłości ludzie dostaną pracę i będzie elegancko! Nie wiem po co się czepiać i bić pianę z rana, chyba że to swego rodzaju hobby!    Dlaczego odpady z Italii? Firma wywodzi się z Kalifornii 
  Sprawa jest prosta - Pisiory na rozkaz Tułajewa robią co mogą by zakrzyczeć pozytywny wydźwięk artykułu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczyt wszystkiego, żeby sprzedawać ziemię obcemu pod właściwie nie wiadomo jaką inwestycję. Dzisiaj Ratusz twierdzi, że wie, co będzie budowane na tej działce, a co Ratusz powie, jak tam będzie zupełnie co innego? Czy to pierwszy raz zostaliśmy oszukani przez zagranicznego inwestora? Kto za to odpowie?
Przetarg był otwarty i ziemię mógł nabyć KAŻDY!!! Zgłosiła się firma zagraniczna jako JEDYNA zainteresowana tą działką, więc do kogo i o co masz pretensje? Trzeba była samemu ją kupić i wybudować pomnik prezesowi, wszyscy byśmy byli szczęśliwi. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1.) Czemu sprzedaż, a nie dzierżawa? 2.) Czy ktoś, kiedyś słyszał o tej firmie? 3.) Będzie praca, ha, ale za ile i dla kogo? Jestem z Lublina i wiem jak wyglądają takie inwestycje. Obcy ,,moloch" wybuduje w naszym mieście magazyny. Nie będzie płacił podatków, a pieniądze będzie wyprowadzał za granicę, ponieważ to nie jest polskie przedsiębiorstwo. Co tutaj dodać, chyba lepiej zapierdalać w magazynie w Anglii i dostawać za taką pracę godziwe pieniądze, aniżeli w Polsce za taką samą pracę otrzymywać 1000 - 1500 zł miesięcznie. Wkurwia mnie głupota naszego narodu i wchodzenie w tyłek zagraniczniakom, aż krew mnie zalewa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1.) Czemu sprzedaż, a nie dzierżawa? 2.) Czy ktoś, kiedyś słyszał o tej firmie? 3.) Będzie praca, ha, ale za ile i dla kogo? Jestem z Lublina i wiem jak wyglądają takie inwestycje. Obcy ,,moloch" wybuduje w naszym mieście magazyny. Nie będzie płacił podatków, a pieniądze będzie wyprowadzał za granicę, ponieważ to nie jest polskie przedsiębiorstwo. Co tutaj dodać, chyba lepiej zapier***ać w magazynie w Anglii i dostawać za taką pracę godziwe pieniądze, aniżeli w Polsce za taką samą pracę otrzymywać 1000 - 1500 zł miesięcznie. Wku***a mnie głupota naszego narodu i wchodzenie w tyłek zagraniczniakom, aż krew mnie zalewa.
Ad. 1 A ty byś zainwestował setki milionów złotych na budowę obiektów i infrastruktury drogowej na wydzierżawionej (cudzej) działce??? Skończy się umowa dzierżawy i co dalej? Zabierzesz sobie cały dobytek i przeniesiesz gdzieś indziej ponosząc kolejne wielomilionowe straty, czy może będziesz się modlić żeby właściciel działki nie podniósł ci czynszu o 500% Ad. 2 Tak, wiele osób słyszało o tej firmie. Można o niej również poczytać w internecie Ad. 3 Jeśli jesteś w stanie zaproponować bezrobotnym Lublinianom lepszą pracę i płacić im większą pensję niż zagraniczni inwestorzy to ja jestem ZA! Ale jeśli potrafisz tylko zadawać głupie pytania i kłapać dziobem jak typowy "wszechwiedzący" to daruj sobie swoje komentarze. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Żuczek :)   ps: Przecież to znana firma a nie żaden krzak, nowe miejsca pracy więcej niż pewne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyt."za tereny Uniwersytetu Przyrodniczego " a ten UP to za ile kupił tą działkę o ile kupił a nie prawem komuny zapierniczył .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jeden już zainwestował w zakup ziemi, czy nawet firmy, a potem firmę doprowadzał do upadku, a na ziemi można zrobić wiele i to niekoniecznie to co niby miało być. Przecież tu nie ma nic pewnego. Ratusz wie, bo deweloper powiedział, a nabywca od dewelopera może mieć zupełnie inne plany i tyle. Ile konkretnie powstanie miejsc pracy i jakich? Jakie są na to gwarancje? ŻADNE.  Mało to w Lublinie było zmian pod konkretnego nabywcę? A chociażby działka róg Pogodnej i Grabskiego, gdzie aktualnie stoi Biedronka, chociaż przeznaczenie było zupełnie inne. Można? W Lublinie wiele można. Co to za argument, że obcy nie chce stracić? A co mnie obchodzi obcy inwestor, który nie będzie płacić podatków, dostanie granty jak będzie chciał rozszerzyć działalność, a później dojdzie do wniosku, że mu się w Polsce nic nie opłaca????? W każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego. Ile w Danii jest obcych marketów, a ile w Polsce? A chyba Duńczycy mają znacznie wyższy status finansowy, niż przeciętny Lublinianin. Dlaczego każdy kraj wywozi ze swojego terenu odpady niebezpieczne, a u nas się robi dla nich miejsce (Śląsk)? I tak można wyliczać te dobrodziejstwa współczesnych władz dla polskiego społeczeństwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przestańcie marudzić fotelowi eksperci, jak zwykle wszystko wiedzą najlepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jeden już zainwestował w zakup ziemi, czy nawet firmy, a potem firmę doprowadzał do upadku, a na ziemi można zrobić wiele i to niekoniecznie to co niby miało być. Przecież tu nie ma nic pewnego. Ratusz wie, bo deweloper powiedział, a nabywca od dewelopera może mieć zupełnie inne plany i tyle. Ile konkretnie powstanie miejsc pracy i jakich? Jakie są na to gwarancje? ŻADNE.  Mało to w Lublinie było zmian pod konkretnego nabywcę? A chociażby działka róg Pogodnej i Grabskiego, gdzie aktualnie stoi Biedronka, chociaż przeznaczenie było zupełnie inne. Można? W Lublinie wiele można. Co to za argument, że obcy nie chce stracić? A co mnie obchodzi obcy inwestor, który nie będzie płacić podatków, dostanie granty jak będzie chciał rozszerzyć działalność, a później dojdzie do wniosku, że mu się w Polsce nic nie opłaca????? W każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego. Ile w Danii jest obcych marketów, a ile w Polsce? A chyba Duńczycy mają znacznie wyższy status finansowy, niż przeciętny Lublinianin. Dlaczego każdy kraj wywozi ze swojego terenu odpady niebezpieczne, a u nas się robi dla nich miejsce (Śląsk)? I tak można wyliczać te dobrodziejstwa współczesnych władz dla polskiego społeczeństwa.
Droga Aniu, napiszę jeszcze raz - trzeba było stanąć do przetargu, wyłożyć 22 302 000 zł i teraz mogłabyś decydować co na tej działce powstanie o co nie.  Ktoś podjął decyzję o sprzedaży działki, ktoś inny ją kupił i jak to bywa w wolnym kraju, może sobie z nią zrobić co chce (oczywiście o ile to nie koliduje z planem zagospodarowania przestrzennego i prawem). Nie żyjemy na Kubie czy w Korei Pn. żeby władza mówiła przedsiębiorcy co ten może produkować czy sprzedawać, a czego mu nie wolno. Piszesz, że "w każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego..." OK! Zgadzam się z tobą, ale gdzie w tym artykule przeczytałaś, że do przetargu nie mogli zgłaszać się lokalni inwestorzy? Czy ktoś im bronił tego zabronił? Ja przeczytałem, że wpłynęła tylko jedna oferta, więc co? Należałoby unieważnić przetarg i powtarzać go co roku do skutku aż pojawi się chętny z Lublina??? A czy przedsiębiorcy z Lublina tak wspaniale wynagradzają swoich pracowników, że tylko im ziemię za darmo oddawać?  Ps. Zastanawiałaś się dlaczego w Polsce są same zagraniczne markety a nie ma w zasadzie polskich? Stwórz własną sieć, kup kilka działek i wybuduj markety a ja obiecuję ci że będę regularnie robił w nich zakupy. Tylko zrób to, po prostu ZRÓB, zamiast wiecznie narzekać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak ma być, powierzchnia Panattoni Lublin ponad 2 razy większa niż w Rzeszowie :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego w Polsce stać zagranicznego inwestora, aby kupić działkę za 22 mln? Dlatego, że Polak nie miał kiedy się dorobić. Żył jakby w nieco innym wymiarze przez 40 lat. Jakie przywileje ma Polak chcąc rozpocząć działalność? ŻADNE. Oczywiście niektórzy Polacy pomimo to, całkiem nieźle sobie radzili, ale ... zmarnowali to co stworzyli, sprzedając swój własny interes. Obce inwestycje miały powstawać w Polsce dla jej rozwoju, ale tak nie jest. Powstają dając byle jaką pracę, za byle jakie pieniądze, nie płacąc podatków. Dodatkowo patrząc na tylko Zakłady Tytoniowe i Solidarność trudno jest powiedzieć, że sprzedaż tych firm przyniosła ogromne korzyści Miastu, a co ważniejsze mieszkańcom. Zawsze była to jednorazowa transakcja doprowadzająca do upadłości, czy zwolnień. Jakie obietnice może złożyć deweloper? ŻADNE. Poza tym obiecać można wszystko, a życie pokaże co innego. Sprzedaż zaś terenu tylko dla sprzedaży, bo ktoś daje 22 mln zł, to także transakcja jednorazowa. Korzyści wielce hipotetyczne. Przykre jest to, że po 25 latach rządów nowej władzy dalej promowany jest obcy przedsiębiorca, a w żaden sposób nie chroni się i nie pomaga polskiemu. Idąc tokiem myślenia zwolennika sprzedaży temu, co akurat ma 22 mln zł, to może niech Ratusz poszuka inwestora, który kupi dług Lublina, nie kupując Miasta? To byłaby doskonała inwestycja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapomnieliście dodać: artykuł sponsorowany przez Żuka. "anka" ma racje - nie problem załatwić inwestora który kupi Lublin i zainwestuje. Ale żeby znaleźć takiego który będzie "swój", zainwestuje i da miejsca pracy już trudniej. Wstyd panie prezydencie promowac się na takich inwestycjach. A ty "gościu" skończ z tym swoim debilnym argumentem że trzeba było samemu kupić. Od tego jest prezydent miasta żeby RZĄDZIĆ a nie dawać sie ....... Ja sie nie dam podpuścić i ci mądrzejsi też.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelskim mądrołko-koziołko-matałkom nie dogodzi nigdy. Jak miasto organizuje ulgi dla lubelskiej firmy Centrum Zana, która stawia wielki kompleks biurowy przy Kraśnickiej to źle bo za bardzo pomagają, jak wchodzi wielka zagraniczna firma, kupuje za ciężkie miliony ziemie i organizuje nowe gałęzie przemysłu i miejsca pracy, to też źle bo nie jest polska...Narzekacie na wszystko i wszystkich nieudacznicy i dlatego nigdy wam się nie poprawi. Jedźcie zatruwać inne miasto jak w Lublinie wszystko wam nie pasuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
boli pisowskich klakierów ten Żuk, oj boli ... te wszystkie idiotyczne komentarze są tego najlepszym dowodem ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...