Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pikietowali przeciwko Banderze (wideo)

Utworzony przez gada, 5 lutego 2010 r. o 19:14 Powrót do artykułu
i pomyśleć że popieraliśmy tego zdegenerowanego, banderowskiego wypierdka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A taki to był obiecujący duet : Pan Pryszczaty i nasz Prezio?!!!??Aha i jeszcze ten Gruzin. Niezłe trio!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć i chwała Karolowi "Walterowi" Świerczewskiemu pogromcy faszystów z UPA http://www.kuzmicz.pl/photos/karol-swierczewski.jpg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PYKEEETAAA !!! UAAAAAAAAAA!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to są "LUDOBÓCE"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POMÓŻCIE 5 letniej Stasi Stefaniak!!! (Nie dajcie jej umrzeć po raz drugi!!!) Nazywała się STASIA STEFANIAK. Miała 5 lat, kiedy ją brutalnie zamordowano rozpruwając brzuch i łamiąc ręce i nogi. Tylko za to, że była Polką. Pozwólmy jej, aby o tym opowiedziała: „Miałam 5 latek, kiedy w nocy 8 maja młody Ukrainiec w czapce z ”tryzubem”, Pchnął mnie bagnetem w brzuszek i mój malutki dziecięcy świat nagle się zawalił. Zastanawiam się, dlaczego to uczynił, ale nie znajduję odpowiedzi… Może nie umiem jej znaleźć w końcu mam tylko 5 lat… Przebywam od tamtego dnia w „ZACISZU”. Razem z dwoma moimi chłopczykami, towarzyszami zabaw z podwórka. Nie wiemy, dlaczego nas zabili. Żołnierze bandy o nazwie Ukraińska Powstańcza Armia najpierw zabili chłopczyków Dwóch miłych roześmianych, blondynków, na zawsze zamykając im buzie… Potem zaatakowali mnie – małą bezbronną dziewczynkę. Jeden z nich mocno mnie chwycił z moje małe rączki po czym wyłamał mi je. Jak bardzo mnie to bolało. Krzyczałam i płakałam. Drugi chwycił mnie za nóżki i połamał je. Mój rozpaczliwy dziecięcy, płacz nie przeszkadzał im, śmiali się…. Trzeci, chyba ten najodważniejszy, wbił bagnet w mój mały brzuszek i rozpruł go. To co był moim w n ę t r z e m znalazło się na z e w n ą t r z. Ofiary napadu UPA na kolonię Katerynówka w nocy z 7 na 8 maja 1943gmina Bożyszcze. Powiat Łuckdwóch synków Piotra Mękali i Anieli z Gwiazdowskich, między nimi Stasia Stefaniak lat ok. 5, której rozpruto rzuch i powyłamywano ręce i nogi (córka Polaka i Ukrainki). Ze zbiorów W., E. Siemaszków (dar W. Romanowskiego i A. Bielskiego). Mój wygląd musiał ich chyba bardzo śmieszyć, bo zaczęli rechotać wołając jednocześnie: „Tak treba robyty z Lachami !” A ja umierałam w cierpieniu… Zawsze lubiłam żołnierzy i czułam się przy nich bezpiecznie, ale choć byłam taka mała, to przecież wiedziałam, że żołnierze walczą z żołnierzami, ale nigdy z DZIEĆMI. Dlaczego w takim razie zrobili mi to? Dlaczego „walczyli” ze mną – dzieckiem przecież ja nie byłam żołnierzem? Czy to byli naprawdę żołnierze? Patrzę na to, co się dzieje na ziemi, po której już nie stąpam, i płaczę ( w „ZACISZU” się nie śmiejemy – nie nasze roczniki) Bo tym „bohaterom”, „rycerzom” stawia się pomniki, moja kochana ojczyzna pielęgnuje ich pamięć. NIE MOJĄ, zamordowanego bezbronnego dziecka, - a ICH: MORDERCÓW. Mnie nikt nie postawi pomnika (na ogół dzieciom się nie stawia, bo jeszcze nic wielkiego nie zrobiły- ja tylko umarłam w męczarniach). Mój Boże, co ja takiego zrobiłam, że tak strasznie i okrutnie mnie zabili? Czy dlatego to zrobili bo moja Mamusia wyszła za Tatusia, który przecież był dobry i mocno mnie kochał. Tatuś mówił inaczej niż Mamusia po polsku – Mamusia mówiła po ukraińsku. A poza tym, dlaczego wywlekli moje wnętrzności? Do dziś się wstydzę tego wyglądu choć, jak ot przyjęte w „ZACISZU”, nikt nie zwraca na to uwagi. Ze mną jeszcze nie było najgorzej, bo mogę patrzeć i mówić, a co z tymi dziećmi, którym odrąbano siekierami głowy? Poćwiartowano? Spalono żywcem? Ani nie widzą, ani nie porozmawiają, a i poznać ich nie można. Najlepiej jeszcze wyglądają wśród nas ci, których zakopano żywcem, uduszono, lub wrzucono do studni, do lodowatej wody. Patrzę z góry, i martwię się, bo w Polsce wszyscy o nas zapomnieli. Nie chcą pamiętać tysięcy nas, którzy tu jesteśmy w „ZACISZU”, i nie śmiejemy się. Od lat cisi i martwi. Zginęliśmy w wyniku, jak to mówią w naszym dawnym kraju – „wojny bratobójczej”. To znaczy że ja 5 letnia dziewczynka moi chłopcy z podwórka i tysiące innych dzieci walczyliśmy z Ukraińską Powstańczą Armią. I trzeba było nas spalić, poćwiartować, zakopać, udusić, zatłuc, utopić. I to była ta „walka”. A 140 tysięcy przesiedlonych Ukraińców, w dużej części rodzin tych „żołnierzy”, dla naszych polskich przywódców, to ofiary LUDOBÓJSTWA. A ja? NIE JESTEM OFIARĄ tego słowa na „L”, którego tak się boją używać w stosunku do nas? Boże! Ile bym dała żeby być przesiedlona w tym ich „ludobójstwie”, ludobójstwie nazwie akcja „Wisła”. Żyłabym. I pewnie teraz bym dobrze się miała, bo ci wszyscy przesiedleni mają się dobrze. Państwo polskie i rząd o nich pamięta. TO może i o mnie, małej 5 letniej dziewczynce, też by pamiętali. Zbliża się kolejna 65 rocznica mojej śmierci. Jest mi smutno i płakać mi się chce. Bo może znów SEJM naszej ukochanej Ojczyzny Zdradzi pamięć o mnie i moich kolegach z podwórka i tysiącach, dziesiątkach tysięcy innych, zakatowanych w tamtych latach – i odrzuci lub zniekształci PRAWDĘ. I wtedy ja mała 5-letnia dziewczynka, która nie żyła za długo i nie nacieszyła się słoneczkiem, trawką, i innymi miłymi rzeczami na świecie, JA STASIA STEFANIAK lat 5 - u m r ę po r a z d r u g i . A może pan Prezydent i jego żona wstawią się za mną? Przecież też mają córkę. Może ich córka zaopiekuje się mną? Byłoby mi znacznie lżej. Tu w „ZACISZU” wiemy, że już niedługo umrą ostatni świadkowie i wtedy będzie łatwiej kłamać nacjonalistom ukraińskim w Polsce i na Ukrainie. I nikt już o mnie nie będzie pamiętał; bo nikt nie chce. I będzie to najnikczemniejsza rzecz, jaka się może przytrafić nam w „ZACISZU”. Już nikt w Polsce nie chce być Polakiem, każdy za to chce mieć dużo pieniędzy. Pieniędzy i to jest dla Was najważniejsze? Dla Waszych dzieci? Nie wiem, czy ja się już przez te 65 lat w swoich myślach zatraciłam. Ja już chyba tylko na cud mogę liczyć. Naprawdę, nie wiem. Mój adres obecny: „ZACISZE”, ulica Dzieci Wołyńskich Stasia Stefaniak Kolonia Katerynówka gmina Bożyszcze, powiat Łuck WOŁYŃ Tutaj zdjęcie - Stasia Stefaniak w środku: http://www.rp.pl/galeria/160815,1,160981.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety pikietujący mają rację. Zbrodni OUN-UPA nie można zapomniec ani lekcewazyć. Pytanie, gdzie były władze polskie, które nie zwracały uwagi na to co się dzieje na Ukrainie. Zreszta to jest problem szerszy; Litwini bezczelnie dyskryminują Polaków, o szkopach i ruskich to szkoda gadać. Wracając do Bandery, to nasuwa się pytanie kim trzeba byc by honorować takiego "człowieka". Ale jaki kraj - taki bohater.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaraz zaraz.. potępiacie BAnderę, a gloryfikujecie Świerczewskiego ?! Coś tu nie gra chyba.... Tym bardziej, że osławiony Świerczewski brał udział w wojnie polsko-bolszewickiem po stronie rosjan... Czyż nie :>
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Zaraz zaraz.. potępiacie BAnderę, a gloryfikujecie Świerczewskiego ?! Coś tu nie gra chyba.... Tym bardziej, że osławiony Świerczewski brał udział w wojnie polsko-bolszewickiem po stronie rosjan... Czyż nie :>
Kresowianie nie gloryfikują Świerczewskiego ( znasz w ogóle znaczenie tego słowa?) - ktoś zwyczajnie prowokacyjnie wkleił jego zdjęcie wraz ze słowami pochwały. Co by jednak nie powiedziec o nim to jednak nie słyszałem aby podległe mu oddziały masowo mordowały, wcześniej często torturując, kobiety i dzieci . W tych bestialskich zbrodniach banderowcom nikt nie dorówna !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawcy tortur i okrucieństw - tj. terroryści OUN-UPA - urządzali niekiedy makabryczne sceny, aby drwić i szydzić z ofiar. Na przykład: tułów z obciętymi rękami i nogami oraz obciętą głową ofiary, układali na `siedząco" pod ścianą zewnętrzną domu mieszkalnego, wystawiając je na publiczne `pośmiewisko". Czasami, rozwieszali jelita ofiary na ścianie wewnątrz izby z ukraińskim napisem - `Polska od morza do morza". Częstokroć, po dokonanej rzezi Polaków jeździli banderowcy powozem po wsi śpiewając i wiwatując przy akompaniamencie harmonii. Znany jest również przypadek zamordowania furtiana w kościele i obcięcia mu głowy oraz naigrywania się w ten sposób, że tułów banderowcy podparli z przodu i z tyłu ławką, a do rąk złożonych jak do modlitwy włożyli jego własną głowę. W innym przypadku, odrąbaną głowę ofiary dawali ukraińscy terroryści dzieciom do zabawy - kopania jej jak piłkę. Tortury psychiczne zadawane były na przykład rodzicom zmuszonym do oglądania szczególnie wymyślnych tortur zadawanych ich dzieciom lub dziecku..." A.Kubasik wymienia w swojej książce również takie tortury jak choćby: przybijanie niemowląt do ściany z podpisem "polśkij oreł", obdzieranie ludzi ze skóry i posypywanie solą, wbijanie dzieci na kołki w płocie, rozdzieranie dzieci na pół, duszenie drutem kolczastym, zakopywanie żywcem w ziemi lub tylko po szyję tak by można było głowy kosić kosą itd .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zezwierzęcony naród , prymityw ,kierujacy się zwierzęcym instynktem , mordować , zabijac , upajać się krwia dzieci , kobiet , jak mozna nazywać się armią powstańczą , żołnierze walczą na polu bitwy a nie mordują pod osłoną nocy bezbronne dzieci i kobiety ile trzeba mieć cynizmu by uznać morderców dzieci za bohaterów narodowych , wstyd i hańba Panie Juszczenko , historia Panu tego nie zapomni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie byli ludzie tylko prymitywne POTWORY.Poniekad cala zachodnia ukraina to bydlo i prymitywy ktorzy nienawisc do nas polakow wyssali z mlekiem ich matek.A gdzie sa teraz nasi wielcy politycy i artysci ktorzy tak popierali pomaranczowa rewolucje i Juszczenke?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO KS. ISAKOWICZ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Króciutko> Czy po obecnych wyczynach Juszczenki upokarzających nas Polaków - nie jest zwyczajnie wstyd KUL-owi że ma takiego doktora h.c.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nieodparte wrażenie ze Euro2012 na Ukrainie odbędzie się na tych grobach bez krzyży, obok studni zapełnionych zwłokami pomordowanych Polaków i w ,,towarzystwie'' chłopciw spod znaku UPA. Pora spojrzec prawdzie w oczy i uświadomic sobie kto jest naszym potencjalnym wrogiem, a nie zadnym ,,strategicznym partnerem''
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"To nie byli ludzie tylko prymitywne POTWORY.Poniekad cala zachodnia ukraina to bydlo i prymitywy ktorzy nienawisc do nas polakow wyssali z mlekiem ich matek.A gdzie sa teraz nasi wielcy politycy i artysci ktorzy tak popierali pomaranczowa rewolucje i Juszczenke?" Czy wam juz całkowicie poprzewracało się w tych główkach?? Jaka nienawiść do Polaków?!! Poczytajcie wlasne posty i dojdźcie do wniosku, kto sieje większą nienawiść?? Ukraińcy do Polaków, czy może Polacy do Ukraińców?! Przecież na każdym kroku wypominamy Ukrainie zabrane tereny, które niegdyś należaly do Polski!!! To przecież MY nazywamy ukraińców właśnie od "bydlaków, ludzi gorszej kategorii" !!! Owszem, Juszczenko źle postąpił! Zreszta juz dawno był na pieńku z narodem ukraińskim, ktory nie tolerował jego polityki. Tak więc po co mieszać w to g*** cały naród?? Bydlaki znajda się wszędzie. Ale nigdy nie szukajcie na siłę wroga, bo wróg sam może się znaleźć. Koniec moich wypocin. Nara
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PL napisał:
"To nie byli ludzie tylko prymitywne POTWORY.Poniekad cala zachodnia ukraina to bydlo i prymitywy ktorzy nienawisc do nas polakow wyssali z mlekiem ich matek.A gdzie sa teraz nasi wielcy politycy i artysci ktorzy tak popierali pomaranczowa rewolucje i Juszczenke?" Czy wam juz całkowicie poprzewracało się w tych główkach?? Jaka nienawiść do Polaków?!! Poczytajcie wlasne posty i dojdźcie do wniosku, kto sieje większą nienawiść?? Ukraińcy do Polaków, czy może Polacy do Ukraińców?! Przecież na każdym kroku wypominamy Ukrainie zabrane tereny, które niegdyś należaly do Polski!!! To przecież MY nazywamy ukraińców właśnie od "bydlaków, ludzi gorszej kategorii" !!! Owszem, Juszczenko źle postąpił! Zreszta juz dawno był na pieńku z narodem ukraińskim, ktory nie tolerował jego polityki. Tak więc po co mieszać w to g*** cały naród?? Bydlaki znajda się wszędzie. Ale nigdy nie szukajcie na siłę wroga, bo wróg sam może się znaleźć. Koniec moich wypocin. Nara
Jeżeli komuś się przewraca w głowie to tobie, z kilku powodów. To, że przypomina ktoś oczywistość, że pewne tereny należały do Polski; to co wtym złego. Przeciez to fakt. W dodatku zostały odebrane siłą i gwałtem. Wg linii Curzona Lwów był po polskiej stronie. Nie można o tym mówić? Nikt przeciez nie chce przyłączenia ziem wsch. do Polski, bo tzeba by było znowu inwestować w ten syf bez konca. Zgoda sa różne wypowiedzi forumowiczów, czasem prowokacyjne jak ten o sowieckim obywatelu i sowieckim generale, ale to przecież Tiahnybok, Swoboda OUN i inna granda to nie u nas tylko w sobornej Ukr. Co do wrogów to nie strasz, bo sie zes... Prawdziwe jest twierdzenie Kaczora, że Juszczenko cofnął dialog pol.-ukr. o wiele lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PROTESTUJMY ILE SIŁ ALE PRZECIW WSZYSTKIM ZBRODNIARZOM, KTÓRZY ZOSTALI UHONOROWANI POMNIKAMI ,TAKŻE POLSKIM, A NIE WYBIÓRCZO .iLU ZWYCZAJNYM BABDYTOM WYSTAWILIŚMY POMNIKI???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też odnoszę takie wrażenie, że przy okazji diabelskiego działania Juszczenki w kierunku gloryfikacji UPA, nasi rodzim...... podnoszą głowy i zamiast do tego się ustosunkowywać, to marzy im Lwów, odszkodowania, krytykują nasze ograna władzy, kUL..... Po co tyle jadu, wściekłości. Komu ma to słuzyć. Odnoszę wrażenie, że to ich sposób na życie. Chociażby w kontekscie wpisów - można wnioskować, że Bandera to tylko jest pretekst, a chodzi tu zupełnie o coś innego. Współczuje Kresowianom, do których podczepili się ideologiczne bestie. którzy wykorzystując ich tragiczną przeszłość dążą do rewizji historii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Też odnoszę takie wrażenie, że przy okazji diabelskiego działania Juszczenki w kierunku gloryfikacji UPA, nasi rodzim...... podnoszą głowy i zamiast do tego się ustosunkowywać, to marzy im Lwów, odszkodowania, krytykują nasze ograna władzy, kUL..... Po co tyle jadu, wściekłości. Komu ma to słuzyć. Odnoszę wrażenie, że to ich sposób na życie. Chociażby w kontekscie wpisów - można wnioskować, że Bandera to tylko jest pretekst, a chodzi tu zupełnie o coś innego. Współczuje Kresowianom, do których podczepili się ideologiczne bestie. którzy wykorzystując ich tragiczną przeszłość dążą do rewizji historii.
KOMU ma słuzyć? prawdzie i tylko prawdzie o tych strasznych czasach ,bo był nie tylko Katyń ,był też Wołyń Podole, Zamojszczyzna itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...