Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Plac Litewski większy, bo deptak dłuższy

Utworzony przez mila, 29 sierpnia 2012 r. o 09:58 Powrót do artykułu
Lublin. Misato Projektów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szlag mnie trafia, gdy czytam takie pie*rdoły. Zamiast pomyśleć o wygodnych parkingach, chce się zlikwidować te co są. A ludzi pogonić deptakami. I kazać płacić za wszystko! Niedługo za oddychanie "lubelskim" powietrzem. A może czas rzeczywiście coś zrobić dla miasta? Druga opcja: zamknąć wszystko!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co więc były te wszystkie konkursy, angażowanie architektów, kiedy najwięksi fachowcy z urzędu miasta sami zaprojektują nam plac. Od razu trzeba było poprosić sprzątaczki i konserwatorów o poradę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O może by tak zrobić duzy podziemny parking pod Placem i Krakowskim Przedm.? Trochę jeżdzę po Europie i w wielu miastach widzę takie rozwiązania w centrach. Likwidując ulicę, mozna zrobić wykop. Inwestycja nie tania, ale dałaby zysk, z opłat. Tak jak to jest w Plazie, system barierek i kas. Jeśli Lublin, ma stac się miastem dla turystów, to Ci musza się mieć gdzie zatrzymać. Deptak i Stare miasto, moga byc atrakcyjne, pod warunkiem, że da się tam podjechać. Mieszkańcom też by sie przydał. Przyznam, że nie lubię załatwiać spraw w środmiesciu, bo nie ma gdzie zaparkować. Tak stając na takim parkingu w promieniu kilometra spaceru jest większość urzędów i banków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykre ze Lublina nie stac (w sensie mentalnym) na przebudowe placu ktory moglby byc nasza wizytowka, a bedzie w dalszym ciagu tylko skwerem na narodowe obchody ... niczym szczegolnym sie nie wyrozniajac i nikt kto bedzie przechodzil nie zatrzyma sie zeby go podziwiac tylko przejdzie obojetnie. Nie sztuka "cos zmienic" bo juz jest nudno, jak zmieniac to z glowa i z koncepcja, a o tym chyba zapomnieli nasi politycy... coraz bardziej przykro tutaj sie mieszka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
O może by tak zrobić duzy podziemny parking pod Placem i Krakowskim Przedm.? Trochę jeżdzę po Europie i w wielu miastach widzę takie rozwiązania w centrach. Likwidując ulicę, mozna zrobić wykop. Inwestycja nie tania, ale dałaby zysk, z opłat. Tak jak to jest w Plazie, system barierek i kas. Jeśli Lublin, ma stac się miastem dla turystów, to Ci musza się mieć gdzie zatrzymać. Deptak i Stare miasto, moga byc atrakcyjne, pod warunkiem, że da się tam podjechać. Mieszkańcom też by sie przydał. Przyznam, że nie lubię załatwiać spraw w środmiesciu, bo nie ma gdzie zaparkować. Tak stając na takim parkingu w promieniu kilometra spaceru jest większość urzędów i banków.
W Plazie to parkowanie miało być za free wg pierwotnych projektów, odkąd zrobili bramki nie byłam w tym przybytku i co ciekawe jakoś mi tego nie brakuje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuza napisał:
W Plazie to parkowanie miało być za free wg pierwotnych projektów, odkąd zrobili bramki nie byłam w tym przybytku i co ciekawe jakoś mi tego nie brakuje...
No 50gr za pierwsza godzinę, strasznie dużo. A jak idziesz do kina to 3 pierwsze h za darmo. Parkowali w Plazie ludzie zewszad przez co wiecznie brakowało miejsc. Rozwiazanie było dobre aby zwolnić miejsca, dla tych co pracuja gdzies, a tutaj sobie trzymali samochód.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fre napisał:
Przykre ze Lublina nie stac (w sensie mentalnym) na przebudowe placu ktory moglby byc nasza wizytowka, a bedzie w dalszym ciagu tylko skwerem na narodowe obchody ... niczym szczegolnym sie nie wyrozniajac i nikt kto bedzie przechodzil nie zatrzyma sie zeby go podziwiac tylko przejdzie obojetnie. Nie sztuka "cos zmienic" bo juz jest nudno, jak zmieniac to z glowa i z koncepcja, a o tym chyba zapomnieli nasi politycy... coraz bardziej przykro tutaj sie mieszka.
Byle jak, byle co, byle kasa poszła do "swoich" a ludzie to kupią jak zawsze, a jak nie to się zorganizuje "debatę" albo skrzynke e-mailową i "konsultacja społeczna" odfajkowana!!! Nie pyskować mi tu bo naród sie już wypowiedział i cicho mi tu być!!! Wytyczne zostały sprearowane w taki sposób żeby"swój"projektant niczego nie musiał wymyślać, zdążył do wyborów a jednocześnie zgarnął kasę jak za superprojekt , bo to przecież najważniejszy plac w mieście!!!! Plus premia za ekspress! Niniejszym kapitalny, gotowy projekt lubelski autorów Deptaka jako zbyt pomysłowy ląduje w prezydenckim koszu na śmieci bo nie odpowiada nowym Prezydenckim Wytycznym Bylejakości: http://www.placlitew....com/#dodatkowe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odetchnęłam z ulgą, że nie bedzie realizowany ten potwór, który wygrał konkurs. Cieszę, się że nie zniknie zieleń z Litewskiego. Olbrzymie puste place w obecnych czasach nie sa nikomu już potrzebne - miejscem agory jest internet. W Europie co chwila spotyka sie zadrzeione placyki i skwery z ławeczkai, z których korzystaja mieszkańcy miasta. Bo dla nich one istnieją. Po co nam reprezentatywne koromysło, które męczyło by wszyskich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cz pod deptakiem będzie metro ? bo nie każda osoba jest na tyle sprawna ( starsi ) aby mogła chodzic pieszo kilometrami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1) A strefa dla tych wszystkich żuli, którzy odstarszają? Ludowy folklor to jest to 2) Przedłużenie deptaku - genialne, czyli zakorkujmy centrum jeszcze bardziej (zwłaszcza Narutowicza) 3) Zlikwidujmy szalet, bo dopiero był wyremontowany, po co nam taki, stary był lepszy, tego trzeba się pozbyć 4) Zlikwidujmy plac zabaw (zamiast go rozbudować), bo w centrum jest ich tak dużo, może na jego miejscu wyrośnie kolejne centrum handlowe albo McDonald's ze zjeżdżalnią
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Włodarze to złodzieje ! Kolejny konkurs z nagrodami ! Gdzie te nagrody poprzedni drodzy włodarze ? Na co te pieniądze zostały wydane ? Na znajomych królika i pociotków prezydentów i dyrektorów ? Chętnie dowiem się co z tymi licznymi konkursami gdzie nagrodami były grube pieniążki ! No gdzie i na co te pieniądze ? Kolejny konkurs ze znajomymi królika i kolejna nagroda i kolejne niezrealizowane koncepcje ? To jest po prostu piękny materiał dla CBA. Moją sugestią odnośnie placu litewskiego dla włodarzy jest to aby przestali kraść i oszukiwać zwykłych ludzi bo to z podatków te nagrody niespełnionych projektów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...