Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Absolwenci gimnazjów też płaczą w dniu zakończenia szkoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy oby Pani Dorota Wójcik nie ma coś wspólnego z pewną fundacją??? Nazwisko niby popularne, nie wiem, pytam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gimnazja w ogóle nie powinny powstać. Mam nadzieje że dzieciakom się uda!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gimnazja powinny zniknąć. Właśnie skończyłem pierwszą klase szkoły średniej i w porównaniu z gimnazjum to całkiem co innego. Gimnazjum było dla mnie takie samo jak podstawówka a jedyne co "zyskałem" w gimnazjum to nowi znajomi i zaczołem palić papierosy. Moim zdaniem większość młodzieży demoralizuje się właśnie w gimnazjach bo poznają nowych kolegów i odrazu ulegają ich wpływom. Jak zaczołem gimnazjum to miałem bardzo spokojną klase która nie wiedziała co to znaczy palić papierosy, pić alkohol a jak kończyłem gimnazjum to już połowa mojej klasy była uzależniona od papierosów a ich piątkowe i sobotnie wieczory zaczynały się od wycieczki pod sklep i błagania kogoś dorosłemgo żeby im kupił papierosy i alkohol.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gimnazja powinny zostać. Ale ogólnie powinien zostać zmieniony cały system edukacji. Po pierwsze obowiązek szkolny 7 lat.  Podstawówka 6-cio letnia. Gimnazjum 4-letnie łączone ze szkołami średnimi (licea i zespoły szkół). Program nauczania we wszystkich gimnazjach jednolity. Po gimnazjum 2 letnie liceum, 3 letnie technikum lub 2 letnia zawodówka.  W liceum obowiążkowo dla wszystkich j.polski, matematyka, jeden język obcy, wf + rozszerzenia programowe (dla humanistów historia+wos, matematyków fizyka+geografia, medyków biologia+chemia+fizyka, lingwistów dodatkowo dwa języki obce. Humaniści nie uczyliby się fizyki czy chemii, matematycy historii). W technikum obowiązkowo j.polski, matematyka, jeden język obcy, wf + minimum jeden przedmiot z listy historia, biologia, geografia, fizyka, chemia, wos (najczęściej powinna być to fizyka czy chemia, pozostałe przedmioty jako alternatywa)+przedmioty zawodowe+praktyki. Zawodówka wyłącznie praktyczna nauka zawodu + przedmioty zawodowe (brak j. polskiego , matematyki, do życia i wykonywania zawodu robotnika wykwalifikowanego wiedza wyniesiona z gimnazjum wystarczy). Dla absolwentów zawodówek chcących uzupełnić wykształcenie 2 letnie liceum. Dla każdego absolwenta szkoły średniej (liceum, technikum) obowiązkowa matura. Od jej zdania zależy czy masz średnie wykształcenie czy nie (można ewentualnie wprowadzić kategorię niepełne średnie). Po 4 letnim gimnazjum selekcja -liceum, technikum, zawodówka (np.prymus z budowlanki mógłby trafić do Staszica, głąb na odwrót, w ramach selekcji dyrektorzy szkół zawodowych dokonywaliby podziału na technikum i zawodówkę)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieh bendo bo tempaki wyrosno!ADAMEK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Poza tym, po 6 latach, ciężko jest się nam rozstać z kolegami – dodaje." - a po 8 latach będzie łatwiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinna być 6 letnia podstawówka i 6 letnia szkoła średnia. Jak ktoś się nie chce uczyć to niech po 6 klasie idzie do przysłowiowego Maxa do warsztatu uczyć się zawodu. Albo na budowę niech rozpocznie od sprzątania i podawania cegieł. Narzekamy na brak fachowców. 6-letnia nauka zawodu u pracodawców powinna zaradzić temu problemowi. Tak było przed wojną. I było dobrze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gimnazja powinny zniknąć. Właśnie skończyłem pierwszą klase szkoły średniej i w porównaniu z gimnazjum to całkiem co innego. Gimnazjum było dla mnie takie samo jak podstawówka a jedyne co "zyskałem" w gimnazjum to nowi znajomi i zaczołem palić papierosy. Moim zdaniem większość młodzieży demoralizuje się właśnie w gimnazjach bo poznają nowych kolegów i odrazu ulegają ich wpływom. Jak zaczołem gimnazjum to miałem bardzo spokojną klase która nie wiedziała co to znaczy palić papierosy, pić alkohol a jak kończyłem gimnazjum to już połowa mojej klasy była uzależniona od papierosów a ich piątkowe i sobotnie wieczory zaczynały się od wycieczki pod sklep i błagania kogoś dorosłemgo żeby im kupił papierosy i alkohol.
gimnazja to wylęgarnie dresów, szpanu i bialych czapeczek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście, że zlikwidować. 8 letnia podstawówka, 4 letnie liceum, 5 letnie technikum. Czas wrócić do poprzedniego systemu edukacji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
8 lat podstawówki, 4 lata liceum, 5 lat technikum, 3 lata zawodówki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam że PIS słysząc od lat o zbędności gimnazjum w szkolnictwie zajmuje się pierdołami zamiast uwzględnić w referendum pytanie " Czy chcesz zlikwidować gimnazja i wrócić do kształcenia w szkole podstawowej 8 lat i szkoła średnia 4/5 lat . Koniecznie wrócić do kształcenia w szkołach zawodowych 3 letnich i nie gadać że to kosztuje , że drogie .Lepiej teraz niż wcale i takich pytań do referendum jest na kontakcie TVN setki a ślepi w karty nie grają to jest teraz obowiązek PIS-u a nie rozdawnictwo pieniędzy bez zródeł finansowania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gunwowiedzą o życiu 13latki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gimnazja nie zdały egzaminu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoła podstawowa powinna się kończyć na VIII klasie. Gimnazja to wylęgarnia patologii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech Szogun dorzuci takie pytanie do referendum, bo PO przez 8 lat rządów nie widziało problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się którzy decydentni ćwiercie wprowadzili gimnazja... Publikujcie ich nazwiska i stanowiska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak najbardziej popieram. Jeśli jest możliwość wsparcia tej grupy to się podpinam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracuję w liceum od kilkunastu lat i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że wprowadzenie nowego systemu edukacji nie wniosło niczego dobrego. Uczniowie przychodzą po gimnazjum z mniejszym zasobem wiedzy a ich zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Gimnazjum stało się po prostu wylęgarnią patologii i ciemnoty. Moim zdaniem było to do przewidzenia ponieważ: 1) trafiają tam w wieku dojrzewania (buzują hormony) 2) chcąc zyskać akceptację nowych kolegów nie uczą się (boją się łatki "kujon") i próbują zakazanych rzeczy (alkohol, papierosy, narkotyki, kradzieże).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...