Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Podwale: Zburzą browar, postawią market?

Utworzony przez michał 23, 9 lutego 2009 r. o 08:16 Powrót do artykułu
Ten budynek,to żaden zabytek,przez takich konserwatorów zabytków,gminy popadają w tarapaty ,ponieważ nie można zburzyć bo taki konserwator ma kaprys,wyremontować też nie można,bo za duże koszty(wybudować można dwa nowe takie budynki) i nie ma na to środków finansowych.Przykład: Była łaźnia na Farbiarskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś ci się pomyliło łaźnia już dawno jest przeznaczona do rozbiórki ale jest w prywatnych rękach i właściciel się nią nie interesuje, co do browaru to jest to zabytek i z przodu wygląda dużo lepiej, po za tym jest to jeden z ostatnich tak dużych istniejących budynków fabrycznych w Lublinie można by tam zrobić, z korzyścią dla okolicy, galerie ala Łódzka Manufaktura czy Poznański Stary Browar ale urzędnicy chyba wolą forsować blaszany Lidl w tym miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo tak gminom zależy na "ratowaniu" zabytków. To stała procedura. Przez dziesięciolecia nic nie robić (po za tworzeniem dokumentów), dopuścić do nieodwracalnej ruiny a następnie zburzyć. Przecież można oddać taki obiekt za symboliczną złotówkę - pod warunkiem wyremontowania zabytku (prace konserwatorskie często przekraczają wartość takiego zabytku). Gmina i tak byłaby do przodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SERCE SIĘ KRAJE I WŁOS SIE JEŻY NA GŁOWIE,KIEDY WIDZI SIE JAK W PAŃSTWIE, GDZIE TYLE MIESZAŁO SIĘ W HISTORII STYLÓW ARCHITEKTURY, TYLE BYŁO REZYDENCJI MAGDNACKICH ,ZAMKÓW, FOLWARKÓW, BROWARÓW, RÓŻNEJ MASCI BUDYNKÓW SŁUŻACYCH LUDZIOM, I TO PĄŃSTWO OD XX LAT ZWANE DEMOKRATYCZNMY,PONOĆ OPARTE NA WOLNYM RYNKU Z ARMIĄ URZĘDNIKÓW OD KULTURY, ARCHITEKTÓW, KONSERWATORÓW, NIE POTRAFIŁO STWORZYĆ JEDNEGO MĄDREGO, SPÓJNEGO DOKUMENTU CO ROBIĆ Z ZABUDOWĄ O KÓREJ PISZĘ W TYM KOMENTARZU!!JEST TO SKANDAL!!PWYSTRACZYŁO SKORZYSTĄC Z WZORÓW FRANCUSKICH, ANGIELSKICH, WŁOSKICH...MYŚLĘ,ŻE WYSZŁA POLSKA MENTLANOŚĆ ,SPECYFIKA NASZEJ NACJI, CZYLI: NIE ZROBIC NIC I NIE DAC ZROBIĆ INNYM!!CZYL NASZE POLSKIE BAGIENKO!!ALE TAKI JEST W 90 % SPRAW GDZIE JEST ELEMENT URZĘDNICZY, PAŃSTWOWY!!U NAS NIE MA ZASADY WSPÓŁPRACY DAL DOBRA WSPÓLNEGO ZAMIAST KŁTOLIWOŚĆ I ROBIENAI NA ZŁOŚĆ!!TE CECHY WPŁWAJĄ, NA TO,ŻE WIELE SPRAW BŁACHYCH, FUNKCJONUJĄCYCH ZA ODRĄ U NAS JEST NIEDOROZWIĄZANIA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tylko w Lublinie sie takie obiekty burzy i ich niedocenia w Lodzi czy Poznaniu powstaja lofty najlepsze mieszkania ;lub kluby nie pozwolmy na zburzenie tej budowli to jeden z ostatnich takich obiektow w tym miescie Wladze miejskie wynocha z takimi pomyslami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin ESK 2016 napisał:
tylko w Lublinie sie takie obiekty burzy i ich niedocenia w Lodzi czy Poznaniu powstaja lofty najlepsze mieszkania ;lub kluby nie pozwolmy na zburzenie tej budowli to jeden z ostatnich takich obiektow w tym miescie
Hej, mam pomysł - może kupiłbyś ten budynek i zrobił tam jakieś fajne lofty albo klub?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcialbym przedstawic Państwu mój pomysl na to miejsce www.dyplom.blogspot.com www.fabrykaslodu.blogspot.com
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł to ma każdy. Problem, że nie każdy ma kasę. A ja ze swoich podatków chcę chodników i asfaltu na drogach, tak by pieniądze WSZYSTKICH służyły WSZYSTKIM. Jak nie, to proszę o zwrot podatków płaconych na to miasto, jeśli nie ma pomysłów na rozsądne zagospodarowanie wspólnych pieniędzy. Jak ktoś ma fantazję, odbudowywać i remontować tą ruinę, to proszę bardzo! Jestem za, ale niech robi to ZA SWOJE!!! Niech kupi od miasta tą działkę i buduje, działa. Nauczmy się, że tak funkcjonuje cywilizowany świat. Wspólne pieniądze nie służą do wydawania na oślep i fundowania cudzych zachcianek. Wspólne mają być na wspólne cele. Takimi są DROGI, których jakość każdemu mieszkańcowi doskwiera (jak nie ma auta własnego, to przecież tłucze się w MPK, albo na rowerze jeżdżąc po wybojach). Jak ktoś ma pieniądze, niech sobie inwestuje i niech stawia tam kolejny market. Jak ich będzie za dużo, to zbankrutują i znów będzie teren na sprzedaż i ktoś inny sobie tam coś postawi - na tym polega Wolny Rynek. A gadanie o budowie tam mieszkań jest jakimś nieśmiesznym żartem biorąc pod uwagę, że rynek nieruchomości się zwija a ceny spadają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poza tym ludzie nie dajmy się zwariować. To normalna hala przemysłowa! Takie się budowało od dawna i budować będzie. Za 100lat będziecie obejmować ochroną np. Galerię Olimp? Albo Tesco/OBI na Kraśnickiej? Bez żartów! Pałac, zamek, rezydencje, zabytkowe kościoły - to rozumiem. Ale hale targowe i przemysłowe? Co Wy chcecie z tego miasta jeden wielki skansen zrobić? I gdzie mają moje dzieci pracować w tym mieście? Jako dozorcy tych "zabytków" za 800zł? W tym mieście trzeba nowoczesnych biurowców, Business Parków! Tak by te 5uczelni wyższych miało gdzie podsyłać swoich absolwentów! Bo to co jest dzisiaj to paranoja - miasto akademickie, a perspektyw brak. Co gorsza studenci zamiast zwracać na to uwagę, to wolą widocznie zapalić marychę i w narkotycznych wizjach tworzyć plany i projekty odnowy totalnej ruiny, wyrzucając w błoto pieniądze, za które można budować INFRASTRUKTURĘ, tak by biznes do tego miasta miał jak dojechać, by ten studencina jeden z drugim jak już wytrzeźwieją po 5latach melanżu mieli gdzie pracować! Echh.. ja już mam dość. To moje miasto, tu się urodziłem tu spędziłem prawie 30lat swojego życia i nic się nie zmienia. Ciągle jesteśmy skansenem i zaściankiem, a praca w markecie, czy szemranych hurtowniach to jedyne wyjście dla większości?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, bardzo szkoda. Może wszystkie zabytki trzeba przerobić na blaszane markety? I z nimi kandydować na europejską stolicę kultury?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie. Nawet Łódź się obudziła w tej kwestii. Co to w ogóle za pomysł - zburzyć, market? MASAKRA!
Lublin ESK 2016 napisał:
tylko w Lublinie sie takie obiekty burzy i ich niedocenia w Lodzi czy Poznaniu powstaja lofty najlepsze mieszkania ;lub kluby nie pozwolmy na zburzenie tej budowli to jeden z ostatnich takich obiektow w tym miescie Wladze miejskie wynocha z takimi pomyslami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...