Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pokochaj korki, albo omijaj S17 na odcinku Lublin–Piaski

Utworzony przez Gość, 28 czerwca 2011 r. o 08:27 Powrót do artykułu
jak to mozna najlepiej objechac zeby dotrzec spokojnie z piask do lublina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przez kozice górne, kawęczy, wilczopole, głusk - dobra trasa. Przejazd zajmuje góra 25 minut
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jedż przez Bychawę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Zamościa jeździmy pociągiem za 11,50 zł, studenci przejadą tę trasę za 5.63 zł!!!! Pociągi odjeżdżają z Lublina o 5.26, 9.53, 12.23, 16.36 i 19.45 czas przejazdu ok. 2 godziny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jak to mozna najlepiej objechac zeby dotrzec spokojnie z piask do lublina?
motorowerem obok po wyłączonym pasie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osobom podróżującym do Świdnika i Chełma polecam również podróż pociągiem do Świdnika bilet normalny kosztuje 3.50zł a czas przejazdu to 10 min, do Chełma dojedziemy w 1 godzinę. Pociągi jeżdżą średnio co godzinę a ich rozkład jazdy znajduje się TUTAJ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież z Lublina do Świdnika są jeszcze dwie drogi dojazdowe... fakt, dużymi nie pojedzie, ale małymi jak najbardziej. Dziwi mnie czemu wszyscy na upartego jadą siedemnastką.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK BY KIEROWCY MYSLELI I JEZDZILI Z GŁOWA TO KORKOW NIE BYLO BY AZ TAKICH. TYLKO ZE WIEKSZOSC JEDZIE DO OSTATNIEGO MOMENTU ZWEZENIA PASA A POTEM PRÓBUJĄ DOPIERO ZMIENIC PAS I TRZEBA TAKICH PRZEPUŚCIĆ ALBO SIE WEPCHA I.....DLATEGO JEST TAK POTĘŻNY KOREK A NAWET CZASAMI I WYPADKI.... BO SIE WPYCHAJA NA SIŁE....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kierowcy muszą się pomęczyć co najmniej do jesieni. Wtedy wykonawca odda do użytku obie jezdnię w kierunku Piask i weźmie się za remont tych w stronę Lublina. Budowa całego odcinka o długości 13,1 km ma się zakończyć 11 listopada 2012 roku." Drogi autorze. Droga ta ma tylko dwie jezdnie. Każda jezdnia składa się z dwóch pasów. Jedna jezdnia prowadzi w kierunku Piask, druga jezdnia prowadzi w kierunku Lublina. Wykonawca więc może oddać do jesieni tylko jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu i do czasu ukończenia drugiej jezdni ruch na tej wyremontowanej będzie odbywał się w dwóch przeciwnych kierunkach. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anonim napisał:
JAK BY KIEROWCY MYSLELI I JEZDZILI Z GŁOWA TO KORKOW NIE BYLO BY AZ TAKICH. TYLKO ZE WIEKSZOSC JEDZIE DO OSTATNIEGO MOMENTU ZWEZENIA PASA A POTEM PRÓBUJĄ DOPIERO ZMIENIC PAS I TRZEBA TAKICH PRZEPUŚCIĆ ALBO SIE WEPCHA I.....DLATEGO JEST TAK POTĘŻNY KOREK A NAWET CZASAMI I WYPADKI.... BO SIE WPYCHAJA NA SIŁE....
Eeech w ogóle nie rozumiesz idei jazdy na zamek błyskawiczny i tak naprawdę korek za Tobą tylko się powiększa przez niewykorzystanie pustego pasa. W Krakowie z czasem większość to zrozumiała..do nas jak zwykle cywilizacja musi dotrzeć trochę później... No nic pozostaje czekać aż mądrzejsza większość zmusi takich mądrąłków jak Ty do jazdy zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem: [media]http://www.youtube.com/watch?v=QFKtDf6v73Y[/media]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochana Redakcjo, jak mniemam zatrudniacie u siebie na stanowisku korektora/redaktora, w związku z czym nie wypada w nagłówkach na głównej stronie popełniać błędów na poziomie szkoły podstawowej Już dzieci w 4 klasie uczą się, że przed "albo" nie stawiamy przecinków. Jeśli Szanowna Redakcja poszukiwałaby korektora, który chętnie zająłby się tego typu "potworkami", to chętnie polecam swoją skromną osobę Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Owszem, będą 4 jezdnie, w tym 2 tzw. serwisówki. Czyli coś podobnego, jak było, tylko w bardziej cywilizowany sposób. Jest taka możliwość, że do jesieni oddadzą aż 3 jezdnie. Jednak tylko 1 jezdnia (w pasie przyszłej drogi ekspresowej) będzie w stronę Piask. Zapewne będzie po niej odbywał się też ruch w przeciwnym kierunku. W tym miejscu pragnę przypomnieć, że w naszym województwie nie ma dróg oznaczonych jako ekspresowe. Opisywany odcinek drogi krajowej nr 17 dopiero po modernizacji będzie dostosowany do parametrów eSki, będzie miał również takie oznaczenie. Korki tworzą się więc na DK17, a więc na placu budowy przyszłej drogi ekspresowej. Jak już będzie to S17, korków już nie będzie, a wszyscy raczej będą omijać inne, równoległe odcinki, żeby jechać drogą, po której można się poruszać zgodnie z przepisami 120 km/h
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja co tydzień jeżdżę na trasie Lublin - Krasnystaw i ostatnio omijam ten cały korek jadąc z Lublina ul. Mełgiewską w kierunku Mełgwi i wyjeżdżam sobie w Piaskach. Droga całkiem dobra choć wąska. Ale bez dziur itp. Droga do Krasnegostawu z Lublina zajmuje mi ok 45 min. a jest to tylko o ok 10 km więcej niż jadąc starą zakorkowaną 17.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydaje mi sie że Mełgiewską dojedziesz tylko do lotniska w Świdniku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Korki się tworzą bo 50 % kierowców nie umie ruszyć spod świateł,na zielonym przejeżdżają 4-5 samochodów.Piłuje taki pół kilometra na jedynce jak uda mu się ją wrzucić zanim zgaśnie zielone a potem jak cie po kilometrze dogoni uczepi ci się pół metra na zderzaku i będzie mrugał światłami.A ci co pieprzą o jeździe na zamek to zwykłe chamy co się wcinają na siłę i powodują korek na prawym pasie.Ładnie to nazywają a z tego chamstwa bez kolejki to słyniemy w całej Europie.Na przejściach granicznych to nawet jak zagraniczna rejestracja to było widać kto Polak.Dla oburzonych to informuję,że zagranicą spędziłem 10 lat,a prawo jazdy mam 35 lat,kiedy to niektórych ekspertów jazdy na zamek i innego chamstwa nie było na świecie lub ledwo co łapali równowagę na nocniku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie chodzi o to, żeby "starych wyjadaczy" nauczyć, że istnieją inne rozwiązania niż blokowanie pasa, który umożliwia jazdę na zamek. Codziennie rano jeżdżę do Lublina i uważam, że gdyby zamknąć lewy pas (który de facto za chwilę będzie zamknięty) to korek sięgałby o wiele dalej niż sięga. Niektórzy "życzliwi" pozwlają sobie na blokowanie tego pasa poprzez wolną jazdę, na równi z tymi z prawego pasa - mam nadzieję, że w końcu zauważy odpowiednia służba i zrobi porządek. Ostatnio oglądałem na TVN Turbo "Jazdę polską" i wygląda na to, że trzeba edukować osoby, które myślą podobnie jak "franek". Ulica nie jest Wasza, jeśli ktoś chce jechać lewym pasem to go puść, jak nie chcesz wpuścić przed zwężeniem - nie puszczaj. Żeby było jasne - sam wpuszczam samochody, które jadą lewym pasem. Jazda na zamek to nie chamstwo, tylko skrócenie kolejki samochodów. Chamstwo to blokowanie lewego pasa. Kończąc - jak będziemy dla siebie chamscy na drodze, to korki będą naprawdę większe. p.s. GDDKiA pomimo tego, że za chwilę zamkną jeden pas powinna ustawić jednak ten znak jazdy na zamek, inaczej kierowcy z naszego regionu nie nauczą się kultury jazdy, nie będą wiedzieli co to oznacza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
franek napisał:
Korki się tworzą bo 50 % kierowców nie umie ruszyć spod świateł,na zielonym przejeżdżają 4-5 samochodów.Piłuje taki pół kilometra na jedynce jak uda mu się ją wrzucić zanim zgaśnie zielone a potem jak cie po kilometrze dogoni uczepi ci się pół metra na zderzaku i będzie mrugał światłami.A ci co pieprzą o jeździe na zamek to zwykłe chamy co się wcinają na siłę i powodują korek na prawym pasie.Ładnie to nazywają a z tego chamstwa bez kolejki to słyniemy w całej Europie.Na przejściach granicznych to nawet jak zagraniczna rejestracja to było widać kto Polak.Dla oburzonych to informuję,że zagranicą spędziłem 10 lat,a prawo jazdy mam 35 lat,kiedy to niektórych ekspertów jazdy na zamek i innego chamstwa nie było na świecie lub ledwo co łapali równowagę na nocniku.
10 lat za granicą to chyba spędziłeś w tureckim albo arabskim getcie, gdzie coś takiego jak "zasady" nie istnieje. Jazda na zamek w Berlinie (tam nawet nikt nikomu nie dziękuje za wpuszczenie,bo to normalność): [media]http://www.youtube.com/watch?v=cgFMJvvGa6U[/media] Dobre zasady,dobre wychowanie. Także nie wiem kto w tej sytuacji jest chamem: "Cham (hebr. חָם Ḥam), – według biblijnej Księgi Rodzaju najmłodszy z 3 synów Noego, przodek ludów Kanaanu i Afryki. Od jego imienia wzięła się nazwa ludu Chamici. Za swoje zachowanie w stosunku do ojca został, wraz z potomstwem, przeklęty przez Noego (stąd chamem określa się człowieka źle wychowanego, gbura, prostaka). "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozdrawiam, chamów jadących środkiem jak i tych co z dumą podróżują z dumą prawym pasem... z takim zaangażowaniem bronią potężnych korków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyzio napisał:
Wydaje mi sie że Mełgiewską dojedziesz tylko do lotniska w Świdniku.
Budowane lotnisko omijasz jadąc przez świdnik ale tylko jakieś 10 min i juz wracasz na trasę polecam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
motorowerem obok po wyłączonym pasie
dobry dżołk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...