Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czym obraził?? Że chciał wykonać wyrok teoretycznie obowiązujący również w Polsce? Że chciał, aby szkoła była normalna? Paragraf o obrazie uczuć religijnych to jedna z większych bzdur w polskim prawie. Ciekawe, czy twierdzenie, że jezus był synem Latającego Potwora Spaghetti też katolików obrazi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
simba napisał:
Czym obraził?? Że chciał wykonać wyrok teoretycznie obowiązujący również w Polsce? Że chciał, aby szkoła była normalna? Paragraf o obrazie uczuć religijnych to jedna z większych bzdur w polskim prawie. Ciekawe, czy twierdzenie, że jezus był synem Latającego Potwora Spaghetti też katolików obrazi.
,, Dwie rzeczy nie mają granic- wszechświat i ludzka głupota ".... Ciekawe , czemu właśnie Kalbarczykowi tak bardzo przeszkadzały krzyże w klasach i dlaczego w liceum Paderewskiego ????? Hmmmmm....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
walnij se baranka o sciane;/ bo jakis taki....tępawy jesteś z deka;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
walnij se baranka o sciane;/ bo jakis taki....tępawy jesteś z deka;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jednak jest tutaj europa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam dla was wiadomość: dla sporej rzeszy ludzi na tej planecie religia chrześcijańska (i każda inna) ma mniej więcej tyle samo sensu co wiara w latającego potwora spaghetti. W Polsce istnieje teoretyczna świeckość państwa. Rozumiem, że zdejmowane krzyży może was urażać. Ale mnie znowu może urażać, że takie krzyże wiszą. Więc może dyrektor powinien zrobić jedną salę z krzyżem i innymi dewocjonaliami, a resztę bez? Ostateczne zdanie powinno zresztą należeć do uczniów. ps. poziom, na jakim dyskutujecie sugeruje, że jesteście praktykującymi katolikami, więc i tak nie ma sensu was przekonywać. Albo uczyć dobrych manier.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic z tego nie rozumiem. Czyzby ow pan Adam Kallbarczyk nie byl wlascicielem tej szkoly? On ma prawo zrobic we wlasnej szkole to co mu sie najzewniej podoba. Oczywiscie poza ingerencja w obowiazujacy program nauczania. To jest juz sprawa rodzicow, czy beda posylali swoje pociechy do tej szkoly czy tez nie. Rynek a nie dewoci zdecyduje o losach szkoly. Moje dzieci na pewno nadal beda tam uczeszczaly.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Panie dyrektorze, nareszcie można być dumnym z Polaka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sdfgsd napisał:
Brawo Panie dyrektorze, nareszcie można być dumnym z Polaka
A czy to Polak? Z czego jesteś dumny? Jak by głupota miała skrzydła to byś latał jak gołębica! To jest cytat z jednego filmu co prawda już dawno był nakręcony ale jego wymowa dalej aktualna!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami, na podstawie dekretu. Oboecywano, że katecheci nie będą obciążąć budżetu państwa. Co z tego zostało? I to ma być o.k. a to co chce zrobić dyrektor nie? On tylko stoi na gruncie konstytucyjnej równości praw wszystkich obywateli RP i respektuje zasadę świeckości państwa. A to, że zmierzamy do państwa wyznaniowego, to już nie jego wina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie,jeśli macie choć trochę przyzwoitosci,jeśli mienicie się Polakami, zabierzcie dzieci z tej szkoły.Niech do tego czlowieka przemówią puste ściany z których zdjął krzyże.Bo polskich dzieci nie godzien on uczyć .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Wojtek~ napisał:
A czy to Polak? Z czego jesteś dumny? Jak by głupota miała skrzydła to byś latał jak gołębica! To jest cytat z jednego filmu co prawda już dawno był nakręcony ale jego wymowa dalej aktualna!
A co tam Wojtku w chmurach słychać, ma się na pogodę, czy nie i kto ci dał skrzydła, że tak wysoko się unosisz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się czy ktoś zna Konstytucję RP, która wyraźnie stanowi WOLNOŚĆ religijną... a Polska nie jest przecież państwem Kościelnym. Pomyślał ktoś jak się czują przedstawiciele innego wyznania w polskich szkołach? Krzyż to symbol, wcale nie musi być uwidoczniony, by o nim pamiętać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
benek z postu wyżej napisał:
mam dla was wiadomość: dla sporej rzeszy ludzi na tej planecie religia chrześcijańska (i każda inna) ma mniej więcej tyle samo sensu co wiara w latającego potwora spaghetti. W Polsce istnieje teoretyczna świeckość państwa. Rozumiem, że zdejmowane krzyży może was urażać. Ale mnie znowu może urażać, że takie krzyże wiszą. Więc może dyrektor powinien zrobić jedną salę z krzyżem i innymi dewocjonaliami, a resztę bez? Ostateczne zdanie powinno zresztą należeć do uczniów. ps. poziom, na jakim dyskutujecie sugeruje, że jesteście praktykującymi katolikami, więc i tak nie ma sensu was przekonywać. Albo uczyć dobrych manier.
Mam niejakie wrażenie że jesteś niedouczony, albo coś ci się pomerdało. Polska nie jest świecka, tylko neutralna światopoglądowo i religijnie. Jest to dosyć znacząca różnica. Konstytucja mówi o zakazie dyskryminowania ze względu na wyznawaną religię. Jak chcesz wierzyć w potwora spaghetti to twoja sprawa. Możesz nawet zwrócić się z prośbą o powieszenie symbolu tej religii w szkole do której uczęszczasz. Bo to jest demokracja i tolerancja. Dziwnym trafem u ciebie tej tolerancji nie widzę. O dobrych manierach nie wspominam... A tak swoją szosą skąd u ateistów taki pęd do udowadniania że Boga nie ma. Masz jakieś kompleksy na tym punkcie??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~kris~ napisał:
Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami, na podstawie dekretu. Oboecywano, że katecheci nie będą obciążąć budżetu państwa. Co z tego zostało? I to ma być o.k. a to co chce zrobić dyrektor nie? On tylko stoi na gruncie konstytucyjnej równości praw wszystkich obywateli RP i respektuje zasadę świeckości państwa. A to, że zmierzamy do państwa wyznaniowego, to już nie jego wina.
Miej pretensje do SLD za rządów którego uchwalono takie prawo. A mianowicie nie wolno w szkole zatrudnić nikogo bez wypłacania mu wynagrodzenia. Ot taki lapsusik, niejeden u lewaków. Z myśleniem o konsekwencjach własnych pomysłów od zawsze mieli problem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Być może że takie postawienie sprawy pozwoliłoby w przyszłości uniknąć konfliktów mędzy innymi z Islamem który rozprzestrzenia się w chrześcijańskiej europie. Wyznawcy tej religii są coraz liczniejsi nie tylko dlatego że imigrują do europy, ale są to rodziny wielodzietne a nie 2+1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi krzyże nie przeszkadzają, a jeżeli ktoś jest niewierzący to niech na nie nie zwraca uwagi - przecież one nie świecą, ani wydają z siebie żadnego dźwięku, więc samo "wiszenie" nie jest żadnym narzucaniem się! Niedługo dojdziemy do sytuacji jak we Francji gdzie chrześcijanie nie mogą nosić krzyżyków na łańcuszkach, a muzułmanki chodzić w chustach bo jest to uważane za afiszowanie się swoją religią - co to za wolność skoro wszędzie zaczynają pojawiać się zakazy inakazy? Wolność powinna przejawiać się tym, że mogę sobie pójść do szkoły gdzie wiszą krzyże na ścianach, a ja mogę siedzieć w chuście i nikt nie ma nic przeciwko - nie każe mi zmienić religii na chrześcijaństwo, ani nie każe mi zdjąć chusty! Nie rozumiem z kolei mody na afiszowanie się "niewiarą" czy bycia homo. Ludzie! Żyjcie i dajcie żyć innym! A nie zastanawiacie się co wam jeszcze przeszkadza w waszym frustrującym życiu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Julita W. napisał:
Nic z tego nie rozumiem. Czyzby ow pan Adam Kallbarczyk nie byl wlascicielem tej szkoly? On ma prawo zrobic we wlasnej szkole to co mu sie najzewniej podoba. Oczywiscie poza ingerencja w obowiazujacy program nauczania. To jest juz sprawa rodzicow, czy beda posylali swoje pociechy do tej szkoly czy tez nie. Rynek a nie dewoci zdecyduje o losach szkoly. Moje dzieci na pewno nadal beda tam uczeszczaly.
Wlascicielem??? A na czym sie on tak dorobil co by mial na szkole? Bug - Honor i ojczyzna nasza polska jest najwazniejsza i to szkole mozna by mu odebrac i dac uczciwym i Prawdziwym polakom. Kapitalizda nie moze uczyc dzieci, bo nic dobrego z tego nie bedzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Wojtek~ napisał:
Wlascicielem??? A na czym sie on tak dorobil co by mial na szkole? Bug - Honor i ojczyzna nasza polska jest najwazniejsza i to szkole mozna by mu odebrac i dac uczciwym i Prawdziwym polakom. Kapitalizda nie moze uczyc dzieci, bo nic dobrego z tego nie bedzie.
Bug? no prosze cie..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...