Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Policjanci nie pobiorą krwi od pijanego kierowcy?

Utworzony przez Prawnik, 7 sierpnia 2013 r. o 18:01 Powrót do artykułu
To są właśnie efekty polityki w wymiarze sprawiedliwości. Wybrali (parlamentarzyści) do TK panią Liszcz, pana Granata, pana Kotlinowskiego i pana Rzeplińskiego i widać... Skądinąd, przemili ludzie, ale pan Rzepliński, jak zwykle staje po stronie przestępcy, a nie ofiary. Zacząć o sadzeniu kwiatów na rabacie, a skończyć na prawach więźniach tylko on potrafi ... A razem z nim cały TK. Kolejna kompromitacja Trybunału. Jak się ma pobranie krwi na siłę do Konstytucji? Ciekawe, ile stuffu wypalili zanim uznali to za niekonstytucyjne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po czyjej  stronie jest to  państwo? Kogo chce chronić? To jakiś obłęd, być może na taką decyzję wpłynęła wysoka temperatura.Wracamy do średniowiecza.Niestety jak to mówią ludzie jest to chory kraj .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie pieńcie się poprzednicy bo nie znacie prawa. Wina leży po stronie parlamentarzystów, którzy nie umieścili tego nieszczęsnego pobierania krwi w Ustawie tylko zrobili spychologię i zlecili to właściwemu Ministrowi aby uczynił to w swoim rozporzadzeniu i to jest niekonstytucyjne!        A nadkomisarz  Kalita z  drogówki jak do tej pory nie widział takiego przypadku to teraz dopiero zobaczy i to z nadwyżką!!!! Zgodnie z prawem do końca przyszłego roku pijacy mają "wolne"!!!!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym konkretnym przypadku chodziło tylko o krew immunitetów,sędziów,prokuratorów,policjantów itp.pozostałych będzie się je bać normalnie,czyli tradycyjnie,najpierw balon a potem na krew, czytajcie też czasem to co jest napisane drobnym druczkiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym konkretnym przypadku chodziło tylko o krew immunitetów,sędziów,prokuratorów,policjantów itp.pozostałych będzie się je bać normalnie,czyli tradycyjnie,najpierw balon a potem na krew, czytajcie też czasem to co jest napisane drobnym druczkiem.
Jeżeli naprawdę jesteś dziennikarzem to mogę ci tylko współczuć. Pamiętam, jak prowadziłem kiedyś wykład dla studentów dziennikarstwa i ze zdziwieniem przyjęli, że RP na Konstytucję. Jak widzę jesteś z tej samej gliny - bez epitetów, chociaż się cisną. A ogólnie - to zanim coś napiszesz to polecam sięgnąć do źródeł: http://www.trybunal.gov.pl/Rozprawy/2013/rozprawy.htm Sprawa nosi sygnaturę Kp 1/13, a po przeczytaniu rozumiem, o co Trybunałowi chodzi, chociaż nie zmienia to tego, że uznaję to za kolejną kompromitację. Aha, i wpadli we własne sidła. Można pobierać krew siłą (stosowanie przymusu bezpośredniego w formie unieruchomienia), ale już siłą i z użyciem innych środków technicznych już nie (tylko to jest niekonstytucyjne). Więc bez paniki, niech się przedwcześnie nie podniecają chcący jeździć po pijanemu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pobieranie krwi od kierowcy to zabieg a na coś takiego potrzebna jest zgoda! Każdy zabieg musi być potwierdzony zgodą pacjenta!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pobieranie krwi od kierowcy to zabieg a na coś takiego potrzebna jest zgoda! Każdy zabieg musi być potwierdzony zgodą pacjenta!
Sugeruję szanownemu Panu zapoznanie się z przepisem art. 74 par. 3 kodeksu postępowania karnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie pieńcie się poprzednicy bo nie znacie prawa. Wina leży po stronie parlamentarzystów, którzy nie umieścili tego nieszczęsnego pobierania krwi w Ustawie tylko zrobili spychologię i zlecili to właściwemu Ministrowi aby uczynił to w swoim rozporzadzeniu i to jest niekonstytucyjne!        A nadkomisarz  Kalita z  drogówki jak do tej pory nie widział takiego przypadku to teraz dopiero zobaczy i to z nadwyżką!!!! Zgodnie z prawem do końca przyszłego roku pijacy mają "wolne"!!!!
nie odnosisz wrażenia ,  że "  przeginamy " tam gdzie nie potrzeba z legalizmem i konstytucją ? czy pijanemu kierowcy robi różnicę pobieranie krwi zgodnie z ustawą czy rozporządzeniem ? to  są jakieś akademickie dysertacje nie mające praktycznego znaczenia.  prymat konstytucjonalizmu jest ważniejszy  niż ukaranie  sprawcy !I o to chodzi ? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mnie przywieźli na północną odmówiłem dmuchania bo powiedziałem że leczę się u pulmonologa i nie mogę dmuchać bo mam uszkodzone płuca. Zawieźli mnie do szpitala chcieli pobrać krew zacząłem krzyczeć na cały budynek, jestem Świadkiem Jechowy i nie zgadzam się na pobranie krwi. Zdemolowałem gabinet ugryzłem 2 policjantów wyrzuciłem zestaw strzykawek przez okno wpadło 6 policjantów obezwładnili mnie i pobrali krew. W najbliższych dniach mój prawnik złoży papiery do Strasburga. Za każdą kroplę mojej krwi chcę 10tys.zł Na marginesie dodam że według tych krwiopijców miałem 0.7promila czy jakoś tak czyli tyle co nic. To pogwałcenie swobód obywatelskich dobrze że wreszcie ktoś się za to wziął bo odszkodowania będą szły w miliony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest rozwiązanie: "Policja z regionu zmusi pirata do badania krwi. Jak?" http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130813/REGION/130819823
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...