Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pomóż pobić rekord Guinnessa! Zmierz ciśnienie w Plazie

Utworzony przez Olgierd, 9 grudnia 2012 r. o 14:05 Powrót do artykułu
Ostrzegam przed mierzeniem ciśnienia i brania w tym udziału. Osoby mierzące ciśnienie posługują się przyrządami , które podają błęde wskazania. Zarówno ja jak i bliska mi osoba poddały się zbadaniu. Wynik był na tyle kuriozalny , że po godzinie sprawdził mi ciśnienie mój ojciec który jest lekarzem. Okazało że mam prawidłowe. Co więcej mając 30 lat nigdy nie miałem problemu z nadciśnieniem. Pal licho mnie. Problem może pojawić się u starszych ludzi którzy przestraszą się i na gwałt będą szukać pomocy u lekarza. To jakiś obłęd. Nie można bawić się rekordy Guinessa kosztem zdrowia innych. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I nawet nie potrafią poprawnie badania ciśnienia wykonać. Żeby moja babcia zawstydzała studentów medycyny w tej kwestii? Żenada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może znajdzie się jednak ktoś zadowolony że coś ciekawego młodym ludziom chciało się zrobić ? Oni się uczą a taka akcja to dobry pomysł na praktykę. Stres, wiele pomiarów w krótkim bardzo czasie, że dali radę to szacun. Wreszcie komuś coś się "chce".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja doceniam inicjatywę i zaangażowanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Olgierd napisał:
Ostrzegam przed mierzeniem ciśnienia i brania w tym udziału. Osoby mierzące ciśnienie posługują się przyrządami , które podają błęde wskazania. Zarówno ja jak i bliska mi osoba poddały się zbadaniu. Wynik był na tyle kuriozalny , że po godzinie sprawdził mi ciśnienie mój ojciec który jest lekarzem. Okazało że mam prawidłowe. Co więcej mając 30 lat nigdy nie miałem problemu z nadciśnieniem. Pal licho mnie. Problem może pojawić się u starszych ludzi którzy przestraszą się i na gwałt będą szukać pomocy u lekarza. To jakiś obłęd. Nie można bawić się rekordy Guinessa kosztem zdrowia innych. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A czy nie wpadłeś na ten pomysł, że gdy pacjent przychodzi z łąpanki z tzw. 'szybko, szybko...' to nie ma czasu na uspokojenie się . Prawidłowo zmierzone ciśnienie powinno wyglądać następująco: pacjent przychodzi czeka ok 5 min aż się uspokoi odpocznie, żeby wyrównać rytm serca(nawet spacer powoduje wzrost akcji serca!) . Tu nie chodziło o jakość lecz o ilość. Mamy rekord i to się liczy . Dziękuję pozdrawiam- pielęgniarka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja uważam że z tego mierzenia było wiecej szkody niż pożytku pomiary wykonywano złymi aparatami pisałam na stronie kuriera lubelskiego pod tym samym tematem ,niestety sfora studentów i pomagających w tej psudo akcji zakrzyczała mnie.Liczył się rekord jak najwięcej ,nie uprzedzono ludzi by nie przywiązywali wagi do wyników zawyżonych mocno.Wciskali książeczki reklamy tych aparatów do mierzenia i spis aptek gdzie można taki aparat kupić.Wyniki wszyscy mieli zawyżone ja absurdalny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jack napisał:
A może znajdzie się jednak ktoś zadowolony że coś ciekawego młodym ludziom chciało się zrobić ? Oni się uczą a taka akcja to dobry pomysł na praktykę. Stres, wiele pomiarów w krótkim bardzo czasie, że dali radę to szacun. Wreszcie komuś coś się "chce". [/quote] [quote name='jack' timestamp='1355075801' post='707200'] A może znajdzie się jednak ktoś zadowolony że coś ciekawego młodym ludziom chciało się zrobić ? Oni się uczą a taka akcja to dobry pomysł na praktykę. Stres, wiele pomiarów w krótkim bardzo czasie, że dali radę to szacun. Wreszcie komuś coś się "chce".
ale wyniki tych pomiarów nijak miały się do rzeczywistości.Głupia zabawa dezinformująca ogłupijąca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pielegniarka napisał:
A czy nie wpadłeś na ten pomysł, że gdy pacjent przychodzi z łąpanki z tzw. 'szybko, szybko...' to nie ma czasu na uspokojenie się . Prawidłowo zmierzone ciśnienie powinno wyglądać następująco: pacjent przychodzi czeka ok 5 min aż się uspokoi odpocznie, żeby wyrównać rytm serca(nawet spacer powoduje wzrost akcji serca!) . Tu nie chodziło o jakość lecz o ilość. Mamy rekord i to się liczy . Dziękuję pozdrawiam- pielęgniarka
Cały problem w tym że nie napisaliście na bilbordzie tego i nie powiedzieliscie tego ludziom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jack napisał:
A może znajdzie się jednak ktoś zadowolony że coś ciekawego młodym ludziom chciało się zrobić ? Oni się uczą a taka akcja to dobry pomysł na praktykę. Stres, wiele pomiarów w krótkim bardzo czasie, że dali radę to szacun. Wreszcie komuś coś się "chce".
Bezmyślna zabawa w mierzenie ciśnienia które dało więcej szkody niż pożytku.Bo pomiary były absurdalne !!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...