Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
10mln....smiech, 100mln- wtedy mialoby to jakis sens.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polska zmanipulowana, a nie obywatelska.   Jeżeli o wydatkowaniu w Lublinie tylko 0,5% dochodów gminy decydują obywatele, to kto decyduje o wydatkowaniu pozostałych 99,5% ?   Jeżeli znana jest przybliżona kwota do wydania w ramach BO, to dlaczego nieznany jest planowany budżet na jego przygotowania, wprowadzenie i realizację?   Jeżeli Lublin ma być obywatelski, to dlaczego BO został przewidziany tylko na rok powyborczy?   Jeżeli mówi się o budżecie obywatelskim, to dlaczego obywatele nie mają żadnego wpływu na poziom budżetowego deficytu, który aktualnie wynosi niemal 900 milionów złotych?   Gdyby Polska i Lublin były obywatelskie, to nikt by nie robił propagandy, a uwzględniał potrzeby obywateli w każdym planowanym budżecie i to w 100, a nie 0,5 procenta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz wnioski przejdą ocenę formalną. Urzędnicy sprawdzą, czy zadanie dotyczy miejskiego gruntu i czy da się zrealizować w 2015 r. – Taka ocena będzie sporządzona do końca sierpnia. Później specjalna komisja zaopiniuje te wnioski. Podkreślam: zaopiniuje, a nie wybierze. Następnie listę zatwierdzi prezydent – wylicza Krzyżanowska. zaraz zaraz to regulamin już nie obowiązuje? przekrecik jak nic - w mojej opinii tak czy siak wypadałoby chyba powiedzieć publiczności któż to jest w tej tajemniczej komisji której składu nie chce uparcie zdradzić Piotr Choroś  dziś wczorajszy list do Chorosia z pytaniem o tę ważną kwestię prześlę do Prezydenta i radnych a nóż ktoś wie jaki jest skład tajemniczej komisji z krainy dreszczowców oto kopia listu do Krzysztofa Żuka który jest jakby nie było szefem wszystkich urzędowo miejskich przekręciarzy: Od: Przemek Leniak [leniak@op.pl] Wysłano: 1 lipca 2014 08:13 Do: 'krzysztof.zuk@lublin.eu' DW: 'poczta@radio.lublin.pl'; 'redakcja@radioer.pl'; 'sekretariat.lublin@tvp.pl'; 'redakcja@itvl.pl'; 'magdalena.gorostiza@itvl.pl'; 'online@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@kurierlubelski.pl'; 'redakcja@lublin.agora.pl'; 'pmorlewski@interia.pl'; 'jerz.kowalczyk@gmail.com'; 'kalinowska@nowytydzien.pl'; 'sebastianpawlak@onet.pl'; 'justyna.dobrzynska1@wp.pl'; 'kasiazawisza92@gmail.com'; 'laskarzewski@nowytydzien.pl'; 'kaczanowski@nowytydzien.pl'; 'redakcja@naszdziennik.pl'; 'pchoros@lublin.eu'; 'krzysztof.zuk@lublin.eu'; 'piotr.kowalczyk@lublin.eu'; 'jaroslaw.pakula@lublin.eu'; 'mieczyslaw.ryba@lublin.eu'; 'zbigniew.targonski@lublin.eu'; 'mariusz.banach@lublin.eu'; 'jacek.bednarczyk@lublin.eu'; 'elzbieta.dados@lublin.eu'; 'leszek.daniewski@lublin.eu'; 'piotr.dreher@lublin.eu'; 'zdzislaw.drozd@lublin.eu'; 'jan.gabka@lublin.eu'; 'marek.jakubowski@lublin.eu'; 'dariusz.jezior@lublin.eu'; 'zbigniew.jurkowski@lublin.eu'; 'wojciech.krakowski@lublin.eu'; 'michal.krawczyk@lublin.eu'; 'piotr.kuty@lublin.eu'; 'zbigniew.lawniczak@lublin.eu'; 'jadwiga.mach@lublin.eu'; 'jan.madejek@lublin.eu'; 'elzbieta.mroczkowska@lublin.eu'; 'marcin.nowak@lublin.eu'; 'tomasz.pitucha@lublin.eu'; 'stanislaw.podgorski@lublin.eu'; 'marcin.pogorzalek@lublin.eu'; 'krzysztof.siczek@lublin.eu'; 'beata.stepaniuk@lublin.eu'; 'mtsuchanowska@wp.pl'; 'sylwester@tulajew.pl'; 'marta.wcislo@lublin.eu'; 'mateusz.zaczynski@lublin.eu' Temat: FW: pytanie dotyczące tak zwanego budzętu obywatelskiego Panie Prezydencie niestety nie mogę się w żaden sposób dowiedzieć od pańskich tajno milczacych urzędników o taką prostą i całkiem podstawową kwestię jak skład urzędniczego Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego oraz powód utajnienia tegoż tajemnego składu pewnie pańscy podwładni nie wiedzą kto jest w tym zespole ale może Pan wie? Wie pan? heloł… proszę o reakcję i odpowiedź Przemek Leniak   -------------------------------------------------------------------------------- From: Przemek Leniak [mailto:leniak@op.pl] Sent: Sunday, June 29, 2014 12:34 PM To: 'obywatelski@lublin.eu' Subject: pytanie dotyczące tak zwanego budzętu obywatelskiego   Jaki jest skład Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego o którym mowa w regulaminie? Dlaczego informacja o składzie tego zespołu nie jest umieszczona na stronach dotyczących BO ani w Biuletynie Informacji Publicznej Lublina? pozdrawiam Przemek Leniak      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedynym zadaniem budżetu obywatelskiego jest pozytywne skojarzenie z platformą obywatelską. Bo to niby obywatele mają niby coś do powiedzenia w sprawie swoich pieniędzy. Kolejny chwyt pod publiczkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PiSiory to nawet pod artykułem o budżecie obywatelskim zrobią głośne HAU-HAU, dobrze, że większość olewa te bicie piany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PiSiory to nawet pod artykułem o budżecie obywatelskim zrobią głośne HAU-HAU, dobrze, że większość olewa te bicie piany
  PiS boli i pewnie jeszcze długo będzie bolał fakt, że to Żuk wprowadził budżet obywatelski. Stąd pod każdym artykułem bombardują komentarzami w stylu "jaka to tragedia że w Lublinie wprowadzono budżet obywatelski". 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myślę ze większym problemem dla Żuka niż PiS będą wyborcy których projekty uwali tajny zespół urzędniczy... ... w końcu napracowali się, podpisów nazbierali a tu jakieś tajne grono przyjaciół robi sobie z nich jaja...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale ale ubawię was teraz setnie napisał do mnie radny Marcin Nowak wkleję wam moją odpowiedź panu radnemu razem z jego listem: "Od: Przemek Leniak [pps.strefa@gmail.com] Wysłano: 1 lipca 2014 11:03 Do: 'Marcin Nowak' DW: 'p (...) eu' Temat: RE: pytanie dotyczące tak zwanego budzętu obywatelskiego Panie Radny przecie ja się nie zapytowywuję o doraźną komisję rady miasta do spraw budżetu obywatelskiego której kompetencje są znikome tylko o zespół oceniający projekty – to grono złorzone z urzędników którego kompetencje są w odróżnieniu od komisji rady miasta bardzo szerokie proszę się raczej mi nie chwalić swoją niekompetencją psze radnego Pozdrawiam Przemek Leniak   -------------------------------------------------------------------------------- From: Marcin Nowak [mailto:marcin.nowak@lublin.eu] Sent: Tuesday, July 01, 2014 8:27 AM To: Przemek Leniak Subject: Re: pytanie dotyczące tak zwanego budzętu obywatelskiego       --------------------------------------------------------------------------------  Witam, Wiem że jest tam około 10 radnych ale nie pamiętam którzy. Ja w każdym razie nie wchodzę w skład zespołu. Jestem to w stanie Panu bez problemu ustalić i nie rozumiem dlaczego ma Pan kłopoty z uzyskaniem informacji w tej materii. Pozdrawiam. Marcin Nowak"  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
radny Nowak jest ze Wspólnego Lublina czyli z klubu tych co to nie chcą ich w PO ale oni by chcieli... to tłumaczy nieco brak orientacji w sprawach Lublina u radnego Nowaka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan pewnie Panie Leniak zawsze wszystko pamiętasz, widzę też że wielka duma Pana rozpiera jak możesz się tutaj Pan pochwalić swoim rynsztokowym prymitywnym językiem. Aż dziw bierze, że ktokolwiek Panu jeszcze na cokolwiek odpisuje. Zwykły prymityw z Pana, "psze pana".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no niestety radny Nowak musi znosić prymitywnych mieszkańców Lublina taki bul... ... tak się tu mozna zastanowić nad problemem tego ile kosztuje podatnkiów lubelskich niekompetencja ich radnych bo przecie radny bierze całkiem niezła kasę za to miedzy innymi że nie wie o czym mówi ... no ale faktycznie przynajmniej mówi mniejsza że sciemnia albo się wypowiada choć nie kuma znacznie gorsze jest to że prezydent i urzędnicy coś ukrywają ... przecie mogliby powiedzieć wprost - uczciwie projekty beą oceniać ci i ci ludzie a tu nie tajne być musi widać coś jest do ukrycia po prostu w tej sprawie... ... prymitywnie się uparłem żeby to właśnie pokazać
Ostatnio edytowany 1 lipca 2014 r. o 11:31
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
temat kontynuujęRadny Marcin Nowak ze Wspólnego Lublina wykazał się profesjonalizmem i pomimo moich złośliwości zajął się tematem... Od: Marcin Nowak [marcin.nowak@lublin.eu] Wysłano: 1 lipca 2014 12:30 Do: leniak@op.pl Temat: Re: pytanie dotyczące tak zwanego budzętu obywatelskiego Witam,  Jedyne nazwiska jakie Panu mogę ustalić to radni z tzw komisji ds budżetu: W skład komisji wybrano 11 radnych: Jacek Bednarczyk, Leszek Daniewski, Zdzisław Drozd, Zbigniew Jurkowski, Michał Krawczyk, Zbigniew Ławniczak, Jadwiga Mach, Jan Madejek, Jarosław Pakuła, Tomasz Pitucha oraz Krzysztof Siczek. Przewodniczącym komisji- Michał Krawczyk. Jeśli chodzi o zespół ten wakacyjny (na oficjalnej stronie widniejący jako komisja  um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=217560 stąd też nieporozumienie) to mniemam, że po prostu informacja zostanie podana w zarządzeniu Prezydenta. Oczywiście skład zespołu (komisji) musi być upubliczniony. Pozdrawiam Marcin Nowak  oczywiście ani prezydent ani żaden z pozostałych radnych dupy tłustej nie ruszył za to odezwał się partyjny organ przekręciarzy - gwl       ponieważ tam za dostęp do publicznej w końcu informacji trzeba płacić a Ratusz udziela informacji jedynie znajomkom takim jak jedyniesłuszni redaktorzybo w Lublinie są równi i równiejsi to wam zacytuję: "Teraz budżet wchodzi w drugi bardzo ważny etap. Zgłoszone projekty sprawdzi w lipcu i sierpniu powołany przez prezydenta Lublina zespół ds. budżetu obywatelskiego. Tworzyć go będą urzędnicy ratusza. Skład zespołu nie jest jeszcze znany, gdyż jak tłumaczy Krzyżanowska, nie został on jeszcze formalnie powołany: - Znajdą się w nim przedstawiciele właściwych merytorycznie komórek organizacyjnych urzędu miasta, m.in. wydziałów architektury i budownictwa, gospodarowania mieniem, planowania, inwestycji i remontów, ochrony środowiska i zarządu dróg i mostów." oczywiście nie jest to do końca prawda bo wiadomo że w zespole tym jest już Piotr Choroś - chwalił się byciem w nim już w maju tego roku na łamach gwl... moim zdaniem jest to przekręt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...