Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Powstańcy styczniowi w Kazimierzu Dolnym. Zdradził ich miejscowy chłop

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 grudnia 2016 r. o 14:04 Powrót do artykułu
już wtedy bylli konfidenci wśród Polaków tacy pełowcy eseldowcy zeteselowcy i kodziarze to właśnie potomkowie chłopa konfidenta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no własnie takim donosicielom patriotyzm to coś czego nie potrafia zrozumieć, dziaj też sa takie przykłady
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w latach 80 zdradził nas bolek i mądre wykształciuchy nie unmieją jemu tego udowodnić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedyś nie dostawali na dzieko 500+, a mieli ich po kilkanościoro, bo nie wiedzieli co to gumka i musieli sobie jakoś radzić aby nie umrzeć z głodu, to więc jeden drugiego sprzedawał. Teraz dostają 500+ i donoszą paszkiwle na sasiada, bo ten więcej dostaje od niego, jest lepszy w nic nie robieniu a jedynie w produkowaniu dzieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lola przeczytaj to co napisalas i zacznij plakac,placz glosno niech sie lzy leja,placz ze szczescia ze zemia nosi po sobie takie zakute paly jak Ty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rok 1863 i studenci, co szlachta, chłop nie wytrzymał bo niue miał co dzieciom dać jeść i ich sprzedał, dobrze, teraz też szykają idiotów aby pracować na nich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lola przeczytaj to co napisalas i zacznij plakac,placz glosno niech sie lzy leja,placz ze szczescia ze zemia nosi po sobie takie zakute paly jak Ty
a jak hrabia wykorzyywali biedotą polską to dobrze, czyżbyś był jednym z nich, teraz rząd nauczył nas, że nie powinniśmy muieć nad nikim litości teraz liczę się tlyko Ja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Lola przeczytaj to co napisalas i zacznij plakac,placz glosno niech sie lzy leja,placz ze szczescia ze zemia nosi po sobie takie zakute paly jak Ty
ile napieprzyłeś dzieci, bo ja mając 3 musiałam rano o 4 wstawać aby być w pracy zarabiając na chleb dla nich, wracałam o 17 i prałam, gotowała, itp. do godz. 24. Cztery godziny spałam po to aby moje dzieci miały co do gęby włożyc, mnie nikt nie dał  500+ dla nich. I teraz jakbym mogła to kazdego sprzedam dla pieniędzy, rząd mnie naucyzł, że mam nie mieć litości dla innych, bo po 40 latach parcy mama odstać 1 tys. emerytury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lola. Jestes tak pusta ze az nie wiem co Ci napisac i ja zaczynam plakac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lala a za 5zl co zrobisz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomnik nie jest w Męćmierzu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłopi wykazali się rozsądkiem i nie przystąpili do skazanego z góry na porażkę zrywu. A młodzi studenci stracili młode życie zmanipulowani przez polityków, podobnie jak powstańcy warszawscy. Teraz Macierewicz tworzy mięso armatnie w postaci ochotniczych brygad, które najpewniej wykorzysta do bratobójczego konfliktu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Chłopi wykazali się rozsądkiem i nie przystąpili do skazanego z góry na porażkę zrywu. A młodzi studenci stracili młode życie zmanipulowani przez polityków, podobnie jak powstańcy warszawscy. Teraz Macierewicz tworzy mięso armatnie w postaci ochotniczych brygad, które najpewniej wykorzysta do bratobójczego konfliktu. ===== rozsądkiem ? po prostu to nie było powstanie chłopskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chłop sprzedajny jest i basta!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polak zawsze był sprzedajny. Weźmy chociażby szmalcowników. Mało to naszych wydało żydów za kasę? A ilu po wojnie zajęło pozydowskie mienie jak swoje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie przodek jakiegoś pslowca....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potomkowie tego chłopa dzisiaj należą do władz PSL - taka mentalność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ilu po wojnie wzięło jak swoje mienie należące do ziemian? Patriotów, walczących z Niemcami. Ale ich winą było to, że byli wykształceni, dobrze gospodarzyli na swoim, dawali pracę. Po nich nastało roszczeniowe chłopstwo nie potrafiące dobrze pracować, z pretensjami i inklinacją do spędzania czasu głównie na ławeczce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niewielka sztuka dobrze gospodarzyć mając setki hektarów, gromady karbowych i rzesze wyrobników za miskę zupy. Zabrali im chłopi ziemię? Uznając za święte prawo własności z ubiegłych wieków, dlaczego nie cofnąć się do czasów kiedy ziemia była wspólną własności plemienia na niej zamieszkującego? Wszelkie późniejsze przejęcia, nadania, darowizny a w rezultacie handel za pieniądze nigdy nie powstały z woli wspólnoty lecz zostały narzucone siłą i cwaniactwem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A ilu po wojnie wzięło jak swoje mienie należące do ziemian? Patriotów, walczących z Niemcami. Ale ich winą było to, że byli wykształceni, dobrze gospodarzyli na swoim, dawali pracę. Po nich nastało roszczeniowe chłopstwo nie potrafiące dobrze pracować, z pretensjami i inklinacją do spędzania czasu głównie na ławeczce.
wykształcili się kuźwa pracą tych chłopówe, tak jak teraz pracodawcy, aby tylko oszukać, zapieprzyć, nie dać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...