Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Programy profilaktyczne mało skuteczne. W Lubelskiem nadal rak zabija wiele kobiet

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 31 marca 2017 r. o 07:56 Powrót do artykułu
Zróbcie w końcu program profilaktyki raka piersi dla młodszych grup wiekowych! Chociaż od 40 roku życia, albo od 35. Czekamy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Badania profilaktyczne to jedna wielka ściema jeśli chodzi o zapobieganie tym nowotworom. Owszem pomagają we wczesnym wykryciu raka, ale nie jego zapobieganiu. Należałoby zmienić mentalność niektórych lekarzy. Owszem są świetni w leczeniu, czyli stosowaniu procedur wspólnego. Dalej pacjentki słyszą, tże
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedna z lepszych pracowni mammograficznych jest w szpitalu na Kraśnickich, szybko,miło rewelacyjne podejście do pacjentek, pomagają, doradzają i wydają badania czego nie można powiedzieć o COZL
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lekarze dzis nie sa od leczenia ludzi a swój zawód zamienili na usługę medyczną dlatego żadne badania w Polsce na żadnego typu raka choćby były bezpłatne refundowane przez państwo umieralności na raka nie zmniejsza a będzie tylko wzrastał.Prawdziwych lekarzy dzisiaj juz nie ma a ostatni z nich właśnie podchodzili na sędziwe emerytury. Wiem co piszę bo 40 lat jestem przewlekle chory i wiem jacy byli lekarze jeszcze 30 lat temu a jacy są dzis- dzis juz ich nie ma. Coraz dłuższe kolejki do specjalistów są nie tylko dlatego że młodzi lekarze z kraju uciekają ale dlatego też że lekarze specjaliści co w kraju zostali zachłysnęli sie pazernym liberalizmem wniesionym przez PO i zrobli się pazerni na pieniądze i zaczęli się przerzucać na praktyke prywatną. Jak lekarz specjalista przyjmował w tygodniu 2 razy czyli 8 razy na miesiąc w ramach NFZ tak teraz przyjmuje dwukrotnie mniej w ramach NFZ lub niektórzy w ogóle przestaja za darmo przyjmować. Jeśli się to nie zmieni umieralność na raka będzie wzrastać ponieważ ludzie będą ladować w szpitalach z rakiem z którym niewiele juz bedzie dało się zrobić. Tacy lekarze sumienia w ogóle nie mają . Jak im tu źle to niech emigrują na zachód bardzo chętnie pójde do ukraińskiego czy białoruskiego lekarza czy specjalisty a polskim pies mordę lizał. Tak jak polscy dzisiejsi pracownicy fizyczni muszą konkurować z z ukraińcami to może bedą lepsi ukraińscy ,białoruscy,czy polscy lekarze z Kazachstanu którzy stworzą konkurencja na runku polskim naszym pazernym specjalistom bo będą pracować za niższą pensję chociaz przez moment zanim wyemigruja dalej na zachód. Wracaja czasy leczenia się ziołami wspaniałych zielarzy, zakonników, bo nasi polscy specjaliści przez swoją pazerność nas do tego zmuszają przeżucając się na praktykę prywatną bo muszą mieć więcej choć nic z podstawowych rzeczy im nie brakuje i głodem nie przymieraja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak po objęciu rządów PiS komuny niektórzy myślą że wszystko się należy i jest darmo, nic takiego nie ma ktoś na to musi zapracować, dlaczego lekarz. ma pracować darmo skoro NFZ tego nie wycenia tak jak ktoś oferuje to w innym miejscu, rozumiem że mechanik i jedzenie też powinno być darmo przecież nie godzi się brać zapłaty za takie podstawowe rzeczy jak żywność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Promowanie mammografii to działanie profilaktyczne? Nic dziwnego, że jest tyle zachorowań na raka piersi. Potężna dawka promieniowania skupiona na jednym małym obszarze, przed czym ma to niby uchronić? Szpitale mają przede wszystkim przestarzałe procedury medyczne i liczba zachorowań wcale się nie zmniejsza, a wręcz przeciwnie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy kobiety u których wykryto zmiany w piersi w ramach profilaktyki i dzięki temu żyją też są zdania że mammografia nic im nie dała oraz nie uchroniła przed niczym.Niekiedy ratuje życie bo wykryta mała zmiana może być szybciej usunięta a pacjentka w pełni wyleczona.Chyba lepsze to niż rak wielkości kilku cm.Przecież nie ma przymusu wykonywania mammografii czy cytologi ale lepiej nie odradzać robienia tych badań innym gdyż można komuś skrócić życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gowno prawda moja mama przez z nich zmarła niby taki program maja ciagle na ludziach eksperymentuja nawet nie chca słuchać co pacjent ma do zarzucenia jesli po jednej chemioterapi czuje sie lepiej widzie efekty a oni Zmieniają sobie od tak chemioterapie albo daja przerwy gdzie tydzien bez chemioterapi wszytko sie nawraca a przerwa potrafi trwac miesiac i zamiast ciało ,, zregenerowac sie ,, to stan mojej mamy byl gorszy tak samo jak odmowili w złym stanie przeprowadzać dalszego leczenia taki szpital onkologiczny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przed wydaniem opinii należałoby poczytać i zainteresować się wielkością dawki i jej ewentualnymi skutkami.Idąc  tokiem myślenia Pana/Pani należałoby nie wykonywać żadnego badania z użyciem promieniowania bo daje więcej szkody jak pożytku . Ciekawe czy byłby ten sam tok myślenia gdyby jednak to badanie którego  Pan/Pani nie poleca uratowało kogoś z Pana/Pani rodziny i czy wtedy też byłoby tak samo atakowane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja Wam opowiem swoją historię. Jakiś czas temu były darmowe badania USG piersi w moim mieście, finansowane przez fundację. Zapisałam się, poszłam, Pani powiedziała, że wszystko pięknie. Chwilę później dostałam się do tego programu profilaktyki raka piersi, miesiąc później wyznaczono mi wizytę. Chociaż miałam te USG robione gdzie indziej, uznałam, że co mi szkodzi zrobić jeszcze raz. I co się okazało? Pani radiolog wykryła mi nie jeden, nie dwa a cztery(!) guzy, po dwa na każdą pierś. Od razu zalecono biopsję, pół roku później już miałam największego guza wyciętego. Czy program jest skuteczny? Pewnie ma gorsze momenty, ale ja jestem im wdzięczna chociażby za to, że na własnej skórze się przekonałam, że nie wystarczy robić badania regularnie, trzeba jeszcze zadbać o to, aby te badania były wykonywane na dobrym sprzęcie, u dobrego radiologa. Także drogie Panie - wyciągnijcie wnioski z moich przeżyć i badajcie się u profesjonalistów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poziom diagnostyki i leczenia raka piersi na Lubelszczyźnie to tragedia. Proszę wskazać który ośrodek spełnia podstawowe wymogii ,,breast cancer unit". Może ktoś pomyśli i coś zmieni bo przelewać z pustego w puste to nie sztuka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawa dla pani dyr. Gawelskiej - zastępcy da. Medycznych , wieloletniego "specjalisty" w Łów NFZ - najpierw machlojki przy konkursach ofert - teraz ciepła posadka w spsk nr 1 - więcej takich fachowców z Bożej kaski , marnujących nasze pieniądze !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszystkim zainteresowanym tematyką raka piersi polecam stronę ***femiglove.pl jest tam wiele artykułów, dodatkowo można kupić rękawiczkę do samobadania piersi, która zwiększa czułosć palców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...