Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prywatna firma zakłada blokady na koła aut. Czy to legalne?

Utworzony przez bulanda, 6 grudnia 2013 r. o 15:53 Powrót do artykułu
"Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu. A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę. Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie. " .... i po temacie. :D   A szczegóły są takie :   "Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów i blokowania ich kół określa tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałania m. in. w zakresie blokowania kół pojazdów w razie pozostawienia ich w miejscu, gdzie jest to zabronione : § 2 ust. 5 w/w Rozporządzenia wymienia organy mogące dokonać blokady kół pojazdów i są nimi  : Straż gminna (miejska) oraz Policja."  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lisowski czy jak mu tam działa nielegalnie, ale czuje się mocny bo albo ma znajomka w urzędzie albo ( nie wiadomo skąd) wie ze sprawę prowadzi inny prokurator. Po postępowniu prokuratorskim powinien dostać wyrok w sadzie i oddać te ileś tam.tysięcy złotych, które wyłudził od ludzi.  Jeszcze jeden przykład chamstwa, arogancji wobec prawa i naciągactwa. Tacy nasmiewają się z prawa i tworzą własne. Lokatorzy z chodżki postawcie sobie szlaban, kupcie do niego piloty i nikt wam nie wjedzie. po co dajecie zarobić jakiemuś typowi. Panie lisowski, ciekawe co pan zrobi jak się trafi krewki kierowca i odjedzie z blokadą w bagażniku i gość co pilnuje jeszcze po ryju dostanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odsyłam do wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie   http://www.zarzadca.pl/content/view/680/  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć wszystkim ;) Piszę pracę licencjacką na Uniwersytecie Warszawskim i mam do wypełnienia krótką i prostą ankietę, która mi pomoże. Bardzo prosze o jej ściągnięcie stąd: http://tiny.pl/q9nmt, wypełnienie i odesłanie na a.rogus@mail.com. Was to nic nie kosztuje a mi bardzo pomoże w pisaniu pracy ;) Wesołych świąt ;*  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 mam do wypełnienia krótką i prostą ankietę, która mi pomoże.   Spadaj qrwo!!!!
Spadaj qrwo!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja popieram takie działania w całej rozciągłości. Może ludzie nauczą się szanować własność prywatną. Wiadomo że większość tych złapanych na szczęki to odwiedzający szpital. Koło tych bloków są miejsca parkingowe dla ich mieszkańców. Nie po to ktoś kupował mieszkanie za kilkaset tysięcy żeby fundować komuś luksus parkowania na "krzywy ryj". Widać że na niektórych 45 lat komunizmu odcisnęła piętno. Odzywa się natura "polaczka" : zaparkować za darmo, wepchać się bez kolejki, kogoś wydymać itp. A na dodatek poskarżyć się do prasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem jak najbardziej za takim rozwiązaniem Nie chce ci się zapłacić kilka złotych za parking pod szpitalem a chcesz za darmo parkować na prywatnej działce??? dlaczego??? Może ja wjadę na twoje podwórko i zaparkuje ci przed domem na całą noc??? Ciekawe co wtedy zrobisz?? Jak najwięcej takich blokad Popieram
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zakładanie blokady jest stosowaniem pewnego rodzaju przymusu. A przymus mogą stosować organy wymienione przez ustawodawcę. Nie wolno stosować go podmiotom nie wymienionym w ustawie. " .... i po temacie. :D   A szczegóły są takie :   "Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów i blokowania ich kół określa tryb oraz jednostki i warunki ich współdziałania m. in. w zakresie blokowania kół pojazdów w razie pozostawienia ich w miejscu, gdzie jest to zabronione : § 2 ust. 5 w/w Rozporządzenia wymienia organy mogące dokonać blokady kół pojazdów i są nimi  : Straż gminna (miejska) oraz Policja."
Podjadę na twoje podwórko i postawię samochód na całą noc. OK? Ciekawe co wtedy zrobisz, cwaniaku.   To jest prywatny teren i mogą robić co chcą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://finanse24.co.uk/co-zrobic-jesli-w-aucie-na-prywatnym-parkingu-zostaly-zalozone-blokady-na-kola-clamped-uk/     Wg. mnie jest to działanie dozwolone. Nie można go podciągnąć pod jakikolwiek paragraf z kk lub kw.    Dziwi mnie oburzenie dotyczące blokad za 200 złotych, skoro bez wątpienia właściciel terenu mógłby każdego odholować i żądać np. 700 złotych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lisowski czy jak mu tam działa nielegalnie, ale czuje się mocny bo albo ma znajomka w urzędzie albo ( nie wiadomo skąd) wie ze sprawę prowadzi inny prokurator. Po postępowniu prokuratorskim powinien dostać wyrok w sadzie i oddać te ileś tam.tysięcy złotych, które wyłudził od ludzi.  Jeszcze jeden przykład chamstwa, arogancji wobec prawa i naciągactwa. Tacy nasmiewają się z prawa i tworzą własne. Lokatorzy z chodżki postawcie sobie szlaban, kupcie do niego piloty i nikt wam nie wjedzie. po co dajecie zarobić jakiemuś typowi. Panie lisowski, ciekawe co pan zrobi jak się trafi krewki kierowca i odjedzie z blokadą w bagażniku i gość co pilnuje jeszcze po ryju dostanie.
Panie/Pani andy na swojej działce może robić sobie co chce. Jak cwaniak nie chce capłacić kilku złotych za parking tylko szuka darmowego parkowania to jego sprawa. Jest czytelna informacja przy wjeździe jak ktoś nie umie czytać to na drugi raz się nauczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawi mnie i innych zapewne też; jak to się stało, że warszawska firma przejęła cały teren wokół szpitala i kosi kasę (3,50zł za godzinę parkowania,lub 100 zł za m-c).Są to na pewno pieniądze nie małe.Natomiast szpital pewnie jest zadłużony.Jestem ciekawy czy podatki z tej działalności płaci ta firma w lublinie ,czy do Wa-wki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widziałem to w tv jak agresywnie ochroniarz zakładał blokady nie pozwolił na zmianę koła itp chyba był na procencie od blokady bo zbyt wielkie zaangażowanie widziałem w jego oczach warto wziąść paru kumpli z kiljami skatować gościa skoro prawo jest bezradne kolejna forma zarobku na kierowcach podobnie jak fotoradary jakby jeden z drugim dosyał konkretnie to nie było by chątnych do tej pracy wiem moze przesada ale tępić bo zacznie sie to plenic jak grzyby po deszczu najgorsze to ze oberwie gosc z parkingu a prezes i świta zaciera ręce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zróbmy tak na wszystkich parkingach międzyosiedlowych wszak są własnością  mieszkańców,którzy zapłacili za infrastrukturę i ponoszą koszty remontów. To wszystko zakrawa na paranoję,żyjemy w chorym społeczeństwie.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo w lublinie myślą ze sami stanowią prawo jak tak dalej będzie to nie będą potrzebne sady prokuratury czy choćby policja bo po co skoro każdy może robić co chce pod pretekstem litery prawa hahaha to są istne jaja :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi wydaje się, że jeśli ustawa mówi o tym, że blokady zakłada policja i straż miejska, to tylko oni to mogą robić, a nie jakieś prywatne osoby. Postawienie samochodu na poboczu nie utrudniające ruchu, żeby pójść do apteki na 5 minut nie powinno skutkować blokadą i opłatą 200złotych( jak masz gotówkę), jak nie to 300złotych. To nie ruchliwe miejsce, tylko bardzo szeroki wjazd w drogę osiedlową, a w pobliżu szpital, przy którym prawie zawsze brak miejsc parkingowych, podobnie zresztą jak na tym płatnym parkingu. To według mnie paranoja. Jak łamię przepisy to wzywać powinno się policję, a nie podejrzanego kolesia, który pobiera grubą kasę za usunięcie blokady i odjeżdża...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...