Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ratusz: Krematorium nie będzie

Utworzony przez Gość, 19 lutego 2008 r. o 09:39 Powrót do artykułu
Wypada teraz cofnąć zgode na Plaze,czy niech zostanie "cacy"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oraz rozebrać komin elektrociepłowni, który dymi w tle obozu... dziw, że on się nikomu z niczym nie kojarzy. a jakby chcieli tam kotłownię postawić, to co? Zabronić, bo też komin i też dymi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to się rzeczniczka prezydenta wysiliła. Spopielarnia jest potrzebna w Lublinie jej mieszkańcom, bo dzisiaj trzeba jeżdzić do Warszawy. Prezydent ma dbać o interesy mieszkańców Lublina, a nie brać pod uwagę opinii Pana Waisbrota z Chicago, który od 1968 r. nie jest już naszym mieszkańcem. Dziwne, że Plaza żydom nie przeszkadza a przeszkadza im spopielarnia przy cmentarzu na Majdanku /nie przy obozie/.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej postawić ten obiekt na Czubach, tam żydzi nic nie zwiedzają, a mieszkańcy, cóż kto się nimi przejmuje. Niech żydzi zrobią tak jak chcą z Oświęcimiem, martwe miasto, którego funkcją jest tylko obsługa wycieczek z Izraela. Pamięć o zamordowanych ma się nijak do tego, a dym z komina będzie niczym dodatkowy element inscenizacji muzeum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zyjemy w wolnym kraju a nie pod okupacją izraelitów.Każda władza w swoim kraju może robić to co jest potrzebne swoim obywatelom.Obok obozu jest cmentarz i nic by sie nie stało gdyby było i krematorium.A może jakaś nowa informacja o zwrocie wyłudzonego przez społeczność żydowska budynku byłego rabinatu przy ul.Lubartowskiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic nie ma do Żydów i tej nacji ale zaczyna mnie mierzić jak się oni wszędzie wtrącają. Po pierwsze czy ktos z was był w nowoczesnym krematorium i wie na jakich zasadach sa tam spalane zwłoki ?? !!! Ja akurat bylem pare razy juz w sowimzyciu i widziałem co się wydobywa z komina takiego krematorum ( nic sie nie wydobywa opócz niewidocznej gołym okiem rozgranej mgielki). Spalanie odbywa sie w bardzo wysokiej temperaturze co powoduje że nie ma dymu ani zapachu gdyz jest on pochłaniany przez specjalne filtry. Jak Prezydent wstrzyma inwestycje to niech wie ze mojego głosu w nastepnych wyborach miec nie będzie. Amen
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego robią z tego taką aferę? Nie zamierzają postawić spalarni w muzeum na Majdanku, tylko na komunalnym cmentarzu na Majdanku!!! Ludzie, opamiętajcie się. Handel wokół kwitnie, ludzie mieszkają ... nie róbmy z miasta muzeum !!! Obóz był - takie są fakty i trzeba szanować pamięć o tamtych wydarzeniach, ale żyjący powinni iść naprzód. Jest miejsce przy cmentarzu komunalnym - krematorium, czy jak kto woli spalarnia może tam powstać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tam też nie mam nic do Żydów. Może byc i Plaza i też spopielarnia jeśli Lublin ma byc miastem nowoczesnym i metropolitarnym . Jednak wydaje mi sie ze pan prezydent i pani wojewoda i inni urzędnicy oraz organizacje społeczne zostały wposzczone przez dziennikarzy GWL w tkw. " maliny " sugerując w swoich artykułach niedopuszalne i nieprzyzwoite skojarzenia. Co ma nowczoesna spopielarnia do krematorium a obóz do cmentarza komunalnego. Władze samorządowe powinny reprezentowac interesy mieszkańców naszego miasta jeżeli jest takie zapotrzebowanie społeczne to należy przyklasnąc firmie "Styks" że chce wybudowac ten obiekt. Prezydent i wojewoda jak najbardziej powinny pomagac zeby taka inwestycja powstała a jak nie rozumieja swoich ról to niech zmienia robotę.Natomiast organizacjom żydowskim przeszkadza wszystko co nie jest związane z kapitałem żydowskim. Dziwi mnie tlyko fakt że owym organizacjom łącznie z dyrekcją muzeum Majdanek nie przeszkadza ten handel odybawajcy sie na terenie byłego obozu . Handluje się nagrobkami, kwiatami firmy pogrzebowe mają tam swoje punkty usługowe mam propozycje- ustawmy tak karuzele i bedzie wesołe miasteczko wstyd ! i nikomu to nie przeszkadza. Dlaczego nie ma protestów przeciez to miejsce gdzie rozsypywano prochy ludzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdę mówiąc, gdzie się człowiek nie obejrzy tam słyszy negatywne głosy pod adresem Żydów a oskarża się ich za wszystko, nie wiem z czego to wynika, ale tak jest. Mnie osobiście taki sposób rozumowanie się nie podoba. Czytając natomiast ten artykuł, pierwsze co mi się nasuwa na myśl to to, że treść listu Pana Mariana Morris Wajsbrota jest łagodnie mówiąc nie na miejscu cyt. "trzeba naprawdę być pozbawionym wrażliwości na zbrodnię, jaka się dokonała..." no właśnie... jaka się dokonała a dokonała się m.in. w miejscu gdzie teraz stoi Plaza. Większość z nas wie, że w miejscu tym był obóz, który przybierał różne formy. W miejscu tym również zginęli ludzie także narodowości żydowskiej. Prawdę mówiąc nie przypominam sobie protestów w tej sprawie tego Pana. Przypomnę również, że z tablicą upamiętniającą to miejsce był ogromny problem, jednak po wielu perturbacjach w końcu się pojawiła. Spopielarnia nie powstałaby przecież na terenie obozu na Majdanku, lecz na przylegającym do niego cmentarzu, który nie istnieje przecież od dziś. Sposób w jaki miałoby to wyglądać również został przez tego Pana nieco ubarwiony, bo chyba nigdy spopielarni nie widział na oczy. Domyślam się jednak, że to właśnie za sprawą owego opisu zapadła decyzja taka a nie inna. Niepotrzebne jest doszukiwanie się jakiś podtekstów. Tym bardziej, że z tradycyjnym pochówkiem na terenie Lublina ze względu na zapełnione cmentarze będzie coraz trudniej i choćby ze względu na ten fakt warto poważnie się zastanowić i nie ulegać w mojej ocenie nieuzasadnionym naciskom. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widze komentarze, że nikt nie ma nic przeciwko dziwią mnie one symbole dla ludzi są ważne a Pan Sobczak widocznie ich nie widzi w końcu jego córeczka ma z tej firmy udziały ehh. Na szczęście opinia publiczna nie pozwoliła na to i bardzo dobrze a te komentarze są nieźle nabite przez rodzine P. Sobczaka powodzenia ale Krematorium nie będziecie pozdrawiam Sobczaka i resztę tej farsy. ;] jeden przekręt mniej Panie Sobczak Za inne kiedyś ktoś was rozliczy pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
...a te komentarze są nieźle nabite przez rodzine P. Sobczaka ... pozdrawiam Sobczaka i resztę tej farsy. ;]
Ciekawe wnioski wysuwasz, jednak mijają się one z rzeczywistością Ja również pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego jak zwykle żydzi maja najwiecej do gadania i wtracaja sie w nie swoje sprawy. Krematorium jest nam potrzebne i co to za roznica w jakim bedzie miejscu. zydzi chca dyktowac Polsce co i jak robic w kazdej dziedzinie zycia. Tak nie moze byc, ludzie obudzcie sie.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...