Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ratusz usuwa błędy z nazw ulic

Utworzony przez Gość, 8 listopada 2008 r. o 13:25 Powrót do artykułu
Wielkie mi błędy. Popatrzcie lepiej na to, jakie błędy są w waszych arykułach na stronie internetowej. Mi osobiście jest dokładnie obojętne czy jest napisane "aleje Zygmuntowskie" czy "aleja Zygmuntowskie". Powiem że ta druga, niby poprawna wersja brzmi obco, głupio mało dźwięcznie. A może powinno być "aleja Zygmuntowska", ale to już chyba zupełnie inna nazwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze chociaz, ze wyczucie ci podpowiada, ze ta druga nazwa brzmi glupio, bo jak widac - nie zrozumiales tekstu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy Państwo, przecież nawet w artykule jest napisane, że jak Aleje Zygmuntowskie, to oba wielką literą - dlatego, że wtedy "Aleje" staje się niejako częścią nazwy własnej. Co innego kiedy mamy np. al. Kraśnicką (za Kraśnickie - rozstrzelanie) i w tym wypadku "aleja" oznacza tylko tyle, że nie jest to ulica, prospekt, bulwar tylko właśnie aleja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zapraszam na al. Kompozytorów Polskich, by zdjąć dwie przedpotopowe tabliczki z napisem: "Aleja kompozytorów Polskich"! Dwa błędy na jednej tabliczce - to po prostu Lublin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"- Dla mnie nie ma większej różnicy - mówi Adam Wasilewski" Panie Adamie Wasilewski..... dla mnie tesz niema wienkszej rurznicy, naprawdem. Ja poprostó piszem jak słyszem - kórka wodna. A co siem tam bedem.... tego..... opcyngalał. A tak poważnie..... za te słowa powinna być nominacja jakaś dla Pana. Żegnam chłodno i nie polecam się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jasio napisał:
"- Dla mnie nie ma większej różnicy - mówi Adam Wasilewski" Panie Adamie Wasilewski..... dla mnie tesz niema wienkszej rurznicy, naprawdem. Ja poprostó piszem jak słyszem - kórka wodna. A co siem tam bedem.... tego..... opcyngalał. A tak poważnie..... za te słowa powinna być nominacja jakaś dla Pana. Żegnam chłodno i nie polecam się
Drogo Jasiu, jak pon doktur Wsielewski pisze że że dla nigo otugrafia ni ma rurznicy to wi co pisze i kropka, a ty Jasiu lepij si ócz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na tablicy zamontowanej na II p. nowego centrum sportowego Akademii Rolniczej (przepraszam, ale do nowej nazwy jakoś nie mogę się przekonać), jest między innymi zdanie..... Premierem Rady Ministrów... itd. Być może się nie znam, ale sprawdziłem, że jest PREZES Rady Ministrów, zwany potocznie Premierem. Zatem nie dziwmy się błędom na tablicach stawianych przez drogowców skoro ludzie wykształceni sami się kręcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a może ci bezradni radni niech się zajmą jakością nawierzchni ulic i alei - nie ważne jak się pisze ich nazwy, ważne żeby listonosz trafił z przesyłką. A może lepiej numerować ulice - nie byłoby zmian nazw zależnie od tego jaka głupia opcja polittyczna dorwie się do władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jakie nazwy mają obiecywane i zrealizowane przez ekipę włodarza i jego kolegów z PO inwestycje takie jak aquapark,tunel pod Al.Racławickimi,dojazdy do obwodnicy ?Jak się nie robi to co potrzebne dla mieszkańców bo się na tym nie zna to sprawdza się gdzie powinny być przecinki,duże lub małe litery.Panowie rządzący Z e r o będzie zawsze z e r o choćby pisane na jedwabiu dużą literą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...